FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - chemia labowa
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

chemia labowa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Ciemnia tradycyjna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
weesee

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 49

PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 10:14 pm    Temat postu: chemia labowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy ja dobrze kombinuję? nabyłem chemię do labu za przysłowiową złotówkę, proces CP-43, ale brak startera wywoływacza. roztwór roboczy przygotowuje się z 500cm3 regeneratora, 90cm3 startera i wody do litra. dawka regeneratora wynosi 73cm3/m2, czyli rzeczone 500cm3 to dawka na niecałe 7m2. czy teraz, jeśli zamiast startera przygotuję roztwór roboczy z samego regeneratora i wywołam w nim te niecałe 7m2 to nie będzie to samo? teoretycznie tak, chyba że coś pominąłem.
zakładamy oczywiście pierwsze primo, że posiadam trochę papieru nie nadającego się do niczego z powodu znacznego zadymienia ulubioną barwą homoseksualistów, drugie primo to szukałem startera ale nigdzie nie posiadają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cygnus

Moderator
Moderator

Pomocy: 57

PostWysłany: Nie Sie 16, 2009 10:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale z informacji na tej stronie wynika, że starter jest niezbędny.

http://www.fujihunt.com/fuji/fhvip.nsf/d2fd339f5f8a85de80256880005be90d/4e1585b8273075e3802571800040f1fd?OpenDocument

Spróbuj skontaktować się z jakimkolwiek dużym hurtownikiem, albo producentem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Emo

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 6
Aparat: "6 cali miedzy uszami "

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 10:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm jest jesscze inne wyjscie zrobic stezenie do regenaracji znalezc kogos kto ma urzadzenie z takim samym procesem wziasc od niego zrzuty wywolywacza ale musi byc czysty nie wymieszany z odbielaczem i on zastapi ci starter ...... nie jest to moze najelegantsza metoda jednak tak to dziala w maszynach zuzyta chemia schodzi nowa sie dolewa do zuzyta wymieszaj z nową i nie potrzeba startera ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
weesee

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 11:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no niestety nikt w okolicy nie pracuje na tym procesie niestety.
z drugiej strony chyba spróbuję, w końcu to nie filmy.
Powrót do góry
Emo

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 7:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja zapytam ojca pamietam ze kiedy mielismy laba byl jeszcze jeden patent ktory stosowalismy jak zabraklo startera ... zapytam i odpisze ...
Powrót do góry
weesee

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 8:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok, dzięki, będę zobowiązany.
Powrót do góry
Emo

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 10:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardziej interesuje cie EP2 czy RA4 ?
Powrót do góry
weesee

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 1:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie CP43, blisko mu do RA4, przynajmniej ten sam papier, bo EP-2 to trochę inna bajka.
Powrót do góry
Emo

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 1:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

CP 43 fuji , RA4 kodak i AP 94 agfy to ten sam proces ..... mozesz spokojnie mieszac sobie papier chemia ja kiedy robilem powiekszenia 30-x40 i wiekszewywolywalem agfe profesionall w chemi tetenala efekt na koncowy byl swietny troszke inny niz w AP94 ..... juz wiem dokladnie o co pytac dzisiaj postaram sie odpowiedziec ... czesc
Powrót do góry
weesee

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 8:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i jak, udało Ci się czegoś dowiedzieć?
Emo napisał:
CP 43 fuji , RA4 kodak i AP 94 agfy to ten sam proces ..... mozesz spokojnie mieszac

masz na myśli mieszanie chemia-papier, czy mieszanie chemii? to że papier do ra4 można wołać w chemii cp43 to wiem, ale czy do wywojki cp43 można użyć startera ra4?
Powrót do góry
Emo

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 12:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do startera ,teoretycznie moglo by to byc mozliwe praktycznie nie probowalem ,jednak jezeli masz starter do RA4 po prostu zsprobuj na powiedzmy 1 litrze chemi i zobaczysz .... moim zdanie mpowinno zadzialac aczkolwiek wszystko zalezy od proporcji dawki
Użytkownik otrzymał punkt pomocy za ten post.
Powrót do góry
weesee

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 3:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok, dzięki za info. poszukałem tu i tam, przejrzałem trochę opisów producentów, m, in. Twoich wskazówek i mocno mnie się rozjaśniło. na deser nabyłem sobie książkę, póki co jeszcze nie doszła.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Ciemnia tradycyjna Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: