FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - Czy ktoś ma/zna Canona powershot S50?
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

Czy ktoś ma/zna Canona powershot S50?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Fotografia cyfrowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Prozodia

Gość

PostWysłany: Nie Sie 17, 2003 8:45 pm    Temat postu: Czy ktoś ma/zna Canona powershot S50? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie dostałam propozycję kupienia tego aparatu. Na gwarancji, niedrogo, bo za ok.2300. Z opisu, recenzji i opinii wygląda, że jest niezły. Możecie pomóc? NA PEWNO MOŻECIE Razz .
Powrót do góry
Prozodia

Gość

PostWysłany: Nie Sie 17, 2003 9:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sama sobie piszę i sama sobie odpowiadam Twisted Evil .
Chodzi o to, że mogę ostatecznie dać trochę więcej kasy i mieć Canona G3.
Podstawowa różnica między tymi aparatami, to fakt, że G3 ma 4x zoom optyczny, a S45 - 3x zoom optyczny.
Ale za to G3 ma 4 megapiks., a S45 - 5 megapiks.

Co powinnami wybrać - zoom, czy megapiksele?
No, Kochani...
Powrót do góry
Incuba

Administrator

Pomocy: 47

PostWysłany: Nie Sie 17, 2003 10:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

G3 to sprawdzony aparat, widziałem sporo zdjęc z niego na galeriach internetowych i łądnie sie ro prezentuje.

Pozatym do G3 bez problemu nakrecisz jakis filtr a do S50 pewnie wymaga to konwerterów....

Jelsi nie potrzebujesz 5mpix przetrwornika ja bym wygrała - ale to moje zadanie G3:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Prozodia

Gość

PostWysłany: Pon Sie 18, 2003 12:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Incuba, wybacz. Obiecuję, że to ostatnie pytanie z serii "który lepszy?".

A pytanie tak właściwie jest szersze: jakiej wielkości zdjęcia (fizyczne nie wirtualne, oczywiscie) można uzyskać przy 4 a jakie przy 5 megapikselach? Chodzi mi o dobrą jakość...

Co do Canona G3 - rozumiem, że można nakładać filtry na obiektyw, ale sam obiektyw jest przymocowany na amen?

PS. Gdybym miała więcej kasy - na pewno wybrałabym Minoltę... Wink .
Powrót do góry
Incuba

Administrator

Pomocy: 47

PostWysłany: Pon Sie 18, 2003 1:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie musisz obiecywac, jelsi znam odpowiec to chetnie pomoge i inni mam nadzieje tez, w koncu po to jest forum:)

przy 4 mpix- 15x21
przy 5 mpix- 18x27

ale zawsze mozna nieco PSocić w Photoshopie.
ja z 2.1 mpix wyciagnolem 15x21.

Obiektyw w G3 jest stały , zreszta w G5 tez;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rev

Moderator
Moderator

Pomocy: 56
Aparat: eos system

PostWysłany: Wto Sie 19, 2003 10:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

s50 mam w tej chwili prze soba... co chcesz wiedzieć???
Powrót do góry
SatH^Raa

Gość

PostWysłany: Wto Sie 19, 2003 1:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według Canon'a zarówno seria S jak i G zaliczają się do klasy Hi-End (w segmencie kompaktów oczywiście Smile). Podejrzewam, że z obu aparatów (jak i z G5) byłabyś zadowolona. Podstawowa różnica między nimi to to, że S50 jest sporo mniejszy. Mi na rozmiarze nie zależało, więc dla siebie wybrałem G3 jako aparat o niewątpliwie lepszych parametrach (ciemniejszy, wolniejszy, gorsza geometria obrazu...).

Proponuje dokładnie przeczytać recenzje, np.:
http://www.dpreview.com/reviews/canong3/
http://www.dpreview.com/reviews/canons50/
i wybrać produkt, który bardziej Ci odpowiada.
Powrót do góry
Prozodia

Gość

PostWysłany: Wto Sie 19, 2003 5:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już właściwie podjęłam decyzję (i obym nie żałowała). Kupuję nowy Canon G3 na gwaracji za 2500. I ciągle się zastanawiam, czy jednak nie powinnam S50 (głównie ze względu na rozmiary i liczbę megapixeli).
Ale skoro wszyscy tak zachwalają G3 i jest to aparat sprawdzony w bojach - chyba nie powinnam się wahać.

Revolrepus, jeśli możesz, po prostu powiedz co sądzisz o S50. Tak ogólnie. Lepszy od G3?

I znów uruchomi się niepewność... Razz .
Powrót do góry
Prozodia

Gość

PostWysłany: Wto Sie 19, 2003 5:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SatH^Raa, dzięki za info. Czytałam obie recenzje. Zresztą nic innego nie robię od ponad tygodnia.
Zresztą, może i ja się wreszcie przydam na forum. Poniżej podaję linki do stron z porównaniami i recenzjami:

- polska, fajnie przygotowana:
http://www.recenzje.net.pl/index.php?kategoria=1&pokaz=kat_rec
- po angielsku, nienajgorsza:
http://hardwarecentral.dealtime.com/xPP-Digital_Cameras
- przykłady zdjęć wykonanych różnymi aparatami:
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/CDISPLAY.HTM
Powrót do góry
Rev

Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto Sie 19, 2003 9:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

s 50 w zyciu nie lepszy od g3 o czym swiadczy chocby cena, 50 to taka zawansowana maupa, g3 pretenduje do tutułu quazi profesjonalnego, oczywiście wszystko w swojej klasie,

pozdrawiam :)
Powrót do góry
Prozodia

Gość

PostWysłany: Wto Sie 19, 2003 9:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Zaawansowana małpa" brzmi zbyt ludzko jak na aparat fotograficzny Laughing . Stanowczo wolę udawać profesjonalizm z G3 w ręku. W mojej klasie, oczywiście.
Miłego quasi-środka tygodnia dla wszystkich.
Powrót do góry
Prozodia

Gość

PostWysłany: Nie Sie 31, 2003 8:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kochani,
dość bajdurzenia o kupnie aparatu (z mojej strony, oczywiście Laughing ). Jak już pewnie część z Was wie - mam wreszcie Canon G3. Oczywiście, nie obyło się bez perypetii. Kupiłam go z ogłoszenia. Sprowadzany z USA, nowy, na gwarancji, ale dość tani.
Okazało się jednak, że ma martwy piksel. Taki paskudny, że było go widać na każdym zdjęciu (pisałam o tym na forum i dziękuje za porady). Na szczęście, mój pośrednik okazał się gościem przyzwoitym i po - !UWAGA! - 2 dniach miałam w rękach nowy sprzęt. Tym razem nawet programy do testowania liczby martwych pikseli krzyczą "0!".
Wkrótce mam nadzieję pokazać Wam efekty moich pierwszych zmagań z cyfrówką.
Życzenia miłej końcówki lata dla WSZYSTKICH!!!
Powrót do góry
Rev

Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie Sie 31, 2003 9:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no czekamy, czekamy...
Powrót do góry
Upeter

Gość

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2003 5:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takich pośredników powinno być więcej w końcu wydaje się na sprzęt duzo pieniędzy i często kosztem wielu wyrzeczeń. Myśleę ze mozna rozpocząć nowy temat, na przykład sprawdz zanim kupisz albo coś takiego. Zaraz nad tym pomyslę
Powrót do góry
Prozodia

Gość

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2003 12:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pomyśl, Upeter. Ja mam dobre doświadczenia. Ale to czysty przypadek. Nie wszyscy mają tyle szczęścia. Myślę, że wymiana informacji pomiędzy forum'owcami na temat rzetelnych sprzedawców mogłaby nam wyjść na dobre. Nie wiem tylko, co na to Administratorzy.
Powrót do góry
Hicks
Ostrzeżenia : 1
stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 8

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2003 12:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem jak najbardziej za .... w koncu nieuczciwych posrednikow trzeba eliminowac i tyle.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Terrago

Gość

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2003 9:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hehe troche nie na czasie ale powiem tyle:G3 lepszy chyba ze wzgledu na obiektyw.Osobiscie mam S30 od roku prawie i widze ze moglby miec dluzsza ogniskowa.No i 35mm w wide tez mi juz nie wystarcza.Ale mam w planach zmienic na 10d\300d pod koniec roku:).Co do pixela to mam podobny problem ale skradziono mi portfel z rachunkiem za aparat i klops:(Moj pixel jest na LCD,na zdj go nie ma:)
Pozdrawiam i zycze udanej wspolpracy z .......G3:))
Powrót do góry
Prozodia

Gość

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2003 2:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro nie ma nieżywego pikselka na fotkach - nie ma też powodów do zmartwień. Ja miałam na każdym zdjęciu czerwoną plamkę. To było rozwścieczające.
Dzięki za utwierdzenie mnie w słuszności dokonanego wyboru Laughing .Czasem tylko żałuję, że G3 jest taki nieporęczny.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Fotografia cyfrowa Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: