FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - filtr hitech
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

filtr hitech

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Fotografia cyfrowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lacek

Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 12:17 pm    Temat postu: filtr hitech Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozważam zakup filtra połówkowego Hitecha (wraz z zestawem do montowania Cokin - jeszcze nie wiem czy P czy Z). Natomiast napotkałem na zastanawiającą mnie pogłoskę na forum nikoniarzy (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=90083), że stosowanie filtrów Cokin czy Hitech przy dłuższych ogniskowych może powodować utratę jakości. W pierwszym poście kluczem wydaje się błędne działanie autofocusa z filtrem, natomiast autor wątku upiera się że manualne ostrzenie nie pomogło i niejako na czwartej czy piątej stronie tego wątku w zasadzie taka wydaje się być konkluzja

Chciałem zapytać czy jest tak rzeczywiście?
W szczególności czy prawdą jest że peroblem występuja na filtrach Hitech lub Cokin, a np na Lee już nie (nie było tam dowodu odnoścnie filtrów lee), nawet sam problem był tak sobie potwierdzony (tzn był, ale nie było zdjęć, a nie chce mi się wierzyć, że może być aż tak fatalnie, a tylko na tym jednym forum o tym piszą)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Incuba

Administrator

Pomocy: 47

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 12:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każdy dodatkowy filtr pogarsza w mniejszym lub wpiększym stopniu jakość. Używam cokinów i hitecha. Również w/g wielu marnego polaryzacyjnego COKIN. Nigdy nie miałem problemów na tyle zauważalnych żebym zrezygnował z ich stosowania. Alternatywą są bardzo drogie filtry szklane.
Zajrzałem na forum nikona. Zdjęcie z filtrem wygląda na co najmniej dziwne, możliwe,że trafił na wadliwy egzemplarz(?). Druga sprawa stosowanie filtrów połówkowych przy tele to nieporozumienie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lacek

Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 12:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Połówka, to rzeczywiście problem dość akademicki - piszą że pojawia się około 130mm. To pewnie jeden z czynników, że mało kto pisze o tym na sieci. Natomiast obawiałem się, że to pojawi się też dla innych filtrów.

To zdjęcie jest "fatalne" prawda? Filtr mam jeden - polaryzacyjny (nakrecany, szklany), ale tam utraty jakosci wlasnie prawie, ze nie ma, wiec trudno mi się odnieść. Także niczego podobnego nei widziałem nigdy nigdzie w internecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Incuba

Administrator

Pomocy: 47

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 12:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Także Twój stres jest niepotrzebny;). Bierz hitecha połówkę. Mam cokina i hitecha. Drugi jest bardziej neutralny choć obydwa są szare:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Fotografia cyfrowa Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: