FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - Flary Sigma ex 50mm f1.4 dg hsm
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

Flary Sigma ex 50mm f1.4 dg hsm

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Fotografia cyfrowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kidziman

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

Aparat: Sony A99

PostWysłany: Czw Sty 24, 2013 2:36 pm    Temat postu: Flary Sigma ex 50mm f1.4 dg hsm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Posiadam aparat Sony A99 z podłączonym obiektywem Sigma ex 50mm f1.4 dg hsm. Martwią mnie straszne flary, które pojawiają się już przy słabym świetle punktowym (czasem wystarczy jedna lampka led!). Niemiałbym nawet nic do tego, ale te flary są paskudne i punktowe. Do tego przy świetle biały są zielone. Czy może to być wada tego obiektywu? Oglądałem sporo fotek robionych tym obiektywem i nigdzie na taki efekt się nie natknąłem. To jest przykładowa fotka, co prawda to już jest skrajny przypadek ale daje pogląd sytuacji, jakby co mogę podesłać więcej).
http://img802.imageshack.us/img802/9136/dsc9972e.jpg
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jakub23

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 11

Aparat: czarny ;)

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 6:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

uojaaa, czyżby odbicie na półprzepuszczalnym lustrze? flara z samego szkła trochę inaczej wygląda...
Użytkownik otrzymał punkt pomocy za ten post.
Powrót do góry
kidziman

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

Aparat: Sony A99

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 6:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie tego się obawiam, nie wygląda wcale jak odbicie w szkle. Nie wiesz, czy to kwalifikuje się do jakiejś wady? Bo na dłuższą metę może być ciężko z tym żyć Sad

Ps. teoretycznie wyczytałem, że modele nowsze jak A77/A99 mają powłokę na lustrze i efekt powinien być całkowicie wyeliminowany. Ze zdjęć A99 też nie mogę się doszukać takich z aż takim efektem.
Powrót do góry
Jakub23

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 11

Aparat: czarny ;)

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 7:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kidziman napisał:
Posiadam aparat Sony A99 z podłączonym obiektywem Sigma ex 50mm f1.4 dg hsm. Martwią mnie straszne flary

kidziman napisał:
A77/A99 mają powłokę na lustrze i efekt powinien być całkowicie wyeliminowany. Ze zdjęć A99 też nie mogę się doszukać takich z aż takim efektem

to w końcu są te flary w a99 czy nie ma? jak dla mnie te aparaty sony z lustrem weneckim to dziwny sprzęt, dyskwalifikuje go koniecznosć elektronicznego wizjera, co niestety nie wpływa dobrze na komfort jak i czas pracy. Do tego kwiatki z flarami, duchami, podwójnymi krawędziami... nie dla mnie.
Powrót do góry
Incuba

Administrator

Pomocy: 47

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 12:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wygląda to dobrze. Dlatego spróbuj podpiąć szkło do innego body z klasycznym lustrem strzelając identyczne kadry, z wpadającym światłem do obiektywu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Fotografia cyfrowa Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: