FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - Fotografia w WSSiP w Łodzi ???
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

Fotografia w WSSiP w Łodzi ???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Poradnik fotografa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slv

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Czw Kwi 13, 2006 2:29 pm    Temat postu: Fotografia w WSSiP w Łodzi ??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam sie ciężko nad Fotografią - studiami podyplomowymi na WSSiP w Łodzi... Studia co prawda 2-letnie, ale kasę chcą ciężką i nie wiem czy warto Confused Jesli ktoś wie coś o tej szkole - uczy(ł) się tam, lub zna kogoś takiego - niechże skrobnie jakieś info, a bedę wdzięczny po grób!!! pozdrawiam all the forum!!! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rave

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 17

PostWysłany: Pią Kwi 14, 2006 3:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm mozna by powiedziec ze Lodz to Lodz... Very Happy ale...
Powrót do góry
slv

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Pią Kwi 14, 2006 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rave napisał:
hmmm mozna by powiedziec ze Lodz to Lodz... Very Happy ale...

...no właśnie! ALE CO???Smile nie warta tych pieniędzy, czy w ogóle nic nie warta? masz może kontakt z kimś co się tam obraca? jeśli tak, to skrobnij mi please na maila: armanoff@interia.pl .........pozdro
Powrót do góry
lesna

młody wyjadacz
młody wyjadacz

Pomocy: 10
Aparat: pentax K-5, pentax 505si, start 66

PostWysłany: Pią Kwi 14, 2006 9:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o mi sie ten post podoba... bardzo chciala bym sie dowiedziec czegos o studiowaniu fotografi w Łodzi wlasnie Smile
podobno filmowka otwiera normalny kierunek zakonczony magisterka z fotografii... czy ktos moze wie co trzeba zrobic zeby sie dostac na takie studia ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bobi

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 6
Aparat: A2; F70

PostWysłany: Pią Kwi 14, 2006 11:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ogolnie sa rozne kierunki, miedzy innymi operatorka albo fotografia, na oba masz takie sam egzaminy, najpierw (na foto do 30 maja) wysylasz swoja teczke z do 20 zdjeciami i 2 prace, daja z gory 2 tamaty do zrobienia, pozniej jak przejdzie dalej to jest jakis egzamin z historii sztuki i rozmowa kwalifikacyjna, pozniej na sam koniec jest jeszcze chyba jakis egzamin. tak ze bardzo ciezko sie dostac, ale probowac warto Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
slv

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Sob Kwi 15, 2006 4:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bobi napisał:
ogolnie sa rozne kierunki, miedzy innymi operatorka albo fotografia, na oba masz takie sam egzaminy, najpierw (na foto do 30 maja) wysylasz swoja teczke z do 20 zdjeciami i 2 prace, daja z gory 2 tamaty do zrobienia, pozniej jak przejdzie dalej to jest jakis egzamin z historii sztuki i rozmowa kwalifikacyjna, pozniej na sam koniec jest jeszcze chyba jakis egzamin. tak ze bardzo ciezko sie dostac, ale probowac warto Smile

to apropos Filmówki, czy WSSiP ? A czy wiesz coś o wssip?
Powrót do góry
bobi

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Sob Kwi 15, 2006 5:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

www.filmschool.lodz.pl
tam jest wszystko jasno opisane Smile

Ostatnio zmieniony przez bobi dnia Czw Maj 04, 2006 4:28 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
lesna

młody wyjadacz
młody wyjadacz

Pomocy: 10
Aparat: pentax K-5, pentax 505si, start 66

PostWysłany: Czw Maj 04, 2006 4:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to jak z tym wydzialem fotografi jest, moze ktos powiedziec?? bo ja nic znalezc niemoge Sad
Powrót do góry
bobi

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Czw Maj 04, 2006 4:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

VII. FOTOGRAFIA

Jednolite, 5-letnie studia magisterskie, stacjonarne

Informacji o wymaganych dokumentach, konsultacjach i terminach egzaminów szukaj wyżej

Studia na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w specjalności fotografia są pięcioletnimi stacjonarnymi studiami magisterskimi i ich podstawowym celem jest nauka formułowania własnych wypowiedzi artystycznych oraz doskonalenie umiejętności zawodowych związanych z profesjonalnym tworzeniem obrazów fotograficznych.

W trakcie studiów słuchacze zdobywają i rozwijają umiejętności formułowania własnych wypowiedzi artystycznych. Program kształcenia umożliwia poznanie i opanowanie procesu twórczego w fotografii klasycznej, kreacyjnej, użytkowo-reklamowej.
Poznanie wybranych zagadnień z estetyki pozwoli studentom zrozumieć istotę procesu tworzenia obrazu fotograficznego. Przedmioty poświęcone wiedzy techniczno-technologicznej, uzupełnione zagadnieniami dotyczącymi kompozycji, projektowania graficznego, scenografii, aranżacji planu fotograficznego, historii fotografii - przygotowują przyszłego absolwenta do podejmowania pracy
w agencjach fotograficznych, prasie, wydawnictwach czy galeriach fotograficznych.
Studia kończy egzamin dyplomowy, na który składa się prezentacja pracy praktycznej w postaci cyklu fotografii, pokazu multimedialnego czy instalacji oraz przygotowanie i obrona teoretycznej pracy magisterskiej.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu wstępnego jest złożenie:

wymienionych w informatorze dokumentów
teczki twórczości własnej kandydata, która winna zawierać:
dorobek fotograficzny
( prace w formacie minimum 24 x 30 cm. w ilości: 10 do 20 zdjęć)
dwa zadania fotograficzne:
reportaż (5-7 zdjęć)
portret w plenerze i wnętrzu (po 2 zdjęcia)
wniesienie opłaty egzaminacyjnej.
Termin składania dokumentów i teczek twórczości własnej do 31 maja 2006 roku.

Konsultacje dla kandydatów ( prace fotograficzne )

- od 14 marca do 30 maja 2006 we wtorki w godzinach 1500 - 1700

Przebieg i zakres egzaminu wstępnego.

Egzamin wstępny w specjalności FOTOGRAFIA składa się z dwóch etapów, z których pierwszy jest etapem eliminacyjnym, natomiast drugi jest egzaminem konkursowym.

I. ELIMINACJA

Kandydaci w I etapie są oceniani na podstawie teczki twórczości własnej (bez udziału kandydata):

własnych prac fotograficznych
przygotowanych zadań fotograficznych.
O zakwalifikowaniu do egzaminu decyduje Komisja na podstawie oceny przedłożonych prac. Etap pierwszy nie jest punktowany.

II. Egzamin KONKURSOWY

Egzamin obejmuje następujące elementy:

rozmowę sprawdzająca wiadomości z zakresu: historii fotografii, historii sztuki, podstawowej wiedzy dotyczącej techniki i technologii fotograficznej.
wykonanie fotografii w atelier lub wnętrzu naturalnym na zadany przez komisję temat
recenzję - omówienie wybranej przez kandydata wystawy fotograficznej.
analizę przedstawionej przez komisję fotografii.
eksplikację i obronę prezentowanego dorobku twórczości własnej oraz zadań:
"reportaż" i "portret w plenerze i wnętrzu"
Każde zadanie egzaminu konkursowego jest oddzielnie punktowane.
Ilość punktów uzyskanych przez kandydata w czasie egzaminu konkursowego decyduje o przyjęciu
na I rok studiów.

Przewidywany termin egzaminu wstepnego 26 - 30 czerwca 2006 r.
Powrót do góry
Camparis

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Nie Paź 21, 2012 12:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się czy zdecydowałeś się na studia na WSSiP. Ja w tym roku skończyłam tam licencjat i nie jestem zadowolona. Ale nie będę duplikować tego co pisałam na innym forum:

Studiowałam na WSSiP fotografię (licencjat) i nie powiem - pierwsze dwa lata były maksymalnie inspirujące. Leciałam do szkoły jak na skrzydłach po to aby brać udział w zajęciach. To dzięki dwóm wykładowcom - panom Kobylińskiemu (reportaż) i Komorowskiemu (fot. autorska). Z tego co wiem - szkoła uznała, że jeden i drugi nauczyciel jest ZA DROGI i wywalili ich na zbity pysk. W miejsca świetnych nauczycieli przyjęli magisterków bez żadnych osiągnięć i o średnich umiejętnościach - ale przynajmniej tanich !

Czesne - co miesiąc 780 złotych! W szkole zimno. W październiku i listopadzie w auli gdzie odbywają się wykłady siedzi się w kurtkach i czapkach! Para idzie z ust. Toalety pamiętają lata 60-te. Jak ktoś nie widział jak wygląda PRLowskie wnętrze to zapraszam tutaj.

Tak jak ktoś pisał wcześniej - studenci dla WSSiP to tylko chodzące portfele. W kasie jest taki bu...del, że co miesiąc trzeba przychodzić z kwitkami aby nie skreślali z listy studentów (to im przychodzi wyjątkowo łatwo). Czesne z roku na rok wyższe o jakieś 20 zł/miesiąc.

Ale wszystko przebiło wydłużenie studiów z 3 lat do 4! Podobno materiału jest tyle, że 3 lata to za mało, aby go przerobić. Dlatego na 3 roku przyjeżdżałam do szkoly średnio raz na 2 miesiące (taki inspirujące były to zajęcia), a na 4 roku byłam tylko raz - skoro w ciągu semetru miałam tylko:
- wykład polegający na puszczaniu nam filmu (zaliczenie)
- j. angielski (ćwiczenia)
- spotkanie z promotorem
To były wszystkie zajęcia za które płaciłam 780 złotych co miesiąc. Kumpel z sarkazmem powiedział, że to najdroższe lekcje języka angielskiego jakie w życiu miał! BTW: fajnego nauczyciela od angielskiego też wywalili bo był za drogi. Teraz jest jakaś młoda dziewczynka zaraz po studiach.

Dlatego wszystkim ambitnym - NIE POLECAM. Ta szkoła się skończyła dawno temu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Poradnik fotografa Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: