FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - Historia ostatniej rolki Kodachrome
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

Historia ostatniej rolki Kodachrome

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Fotografia tradycyjna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Incuba

Administrator

Pomocy: 47

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 1:52 pm    Temat postu: Historia ostatniej rolki Kodachrome Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104665,8925825,Historia_ostatniej_rolki_Kodachrome.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jakub23

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 11

Aparat: czarny ;)

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 10:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u mnie w szafie leży jeszcze jedna rolka Kodachrome 400. Nawet chyba jeszcze nie przeterminowana... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Incuba

Administrator

Pomocy: 47

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 11:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

już myślałem, że nikogo nie interesuje tradycyjna fotografia;) Chociaż Ty jeden Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jakub23

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 12:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze Weesee... Wink
A mnie to od dawna nosi na średni format i ostatnio uznałem, że to jednak nie ma sensu bo lepiej i taniej będzie od razu kupić 4x5 i skaner płaski. Taki plan. Smile
Powrót do góry
Adam.B

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 20

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 4:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napis "We Made History" Jakoś mi nie pasuje do ostatniego wywołania K-14, raczej zakończyli rozdział w historii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
weesee

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 49

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 10:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakub23 napisał:
że to jednak nie ma sensu bo lepiej i taniej będzie od razu kupić 4x5 i skaner płaski.

bez sensu
Powrót do góry
Jakub23

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 10:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a niby czemu? Wiekszy format, wiecej szczegolow do landszaftow - bo glownie do tego by to bylo. Ewentualnie cos kolo portretow bym tym sprobowal. Tilt-shift jest gratisowy. A proces bym i tak opracowal tylko do wywolywania filmu, a dalej syfrowo. Z tego co wyczytalem to 100-200 Mpx z takiej klatki idzie wycisnac, nie mowiac o plastyce i ogromnej kontroli nad GO i plaszczyzna ostrosci. Ty sie bawisz inaczej to moze dla ciebie i bez sensu, a ja bym chetnie sprobowal tak. Smile
Powrót do góry
tjruslan

Moderator
Moderator

Pomocy: 17
Aparat: system eos

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 11:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Incuba napisał:
już myślałem, że nikogo nie interesuje tradycyjna fotografia;)

Interesuje Smile Wciąż w plecaku jest miejsce na analoga uzbrojonego w slajd albo B&W Smile
Powrót do góry
weesee

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 49

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 4:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakub23 napisał:
A proces bym i tak opracowal tylko do wywolywania filmu, a dalej syfrowo.

właśnie to jest bez sensu, zwłaszcza ze jak masz aparat to tak jakbyś już miał powiększalnik.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Fotografia tradycyjna Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: