FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - I co Wy na to?
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

I co Wy na to?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Fotografia cyfrowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slaski

cool użytkownik
cool użytkownik

Aparat: EOS 30 D i kilka innych

PostWysłany: Wto Lip 22, 2003 10:08 pm    Temat postu: I co Wy na to? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[/b]Witam.

Czytaliście może to
http://www.nikon-image.com/eng/news_release/2003/d2h.htm
A takie były zapowiedzi. Być może to i rewelacja ale ja powiem szczerze, że liczyłem na coś więcej - a już z pewnością na zapowiadaną wieeelką matrycę cry [/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Emo

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 6
Aparat: "6 cali miedzy uszami "

PostWysłany: Sro Lip 23, 2003 9:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale punktó AF a nawalili jak w Eosie Smile))))))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rave

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 17

PostWysłany: Sro Lip 23, 2003 12:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm slaski mysle ze jestes troche w bledzie.. mysle bo niejestem pewien, profesjonalna linia Nikon total imaging system sklada sie z dwoch aparatow, wersji H i X, w chwili obecnej wyglada to tak ze H ma 2.7 milionow pikseli ale jest szybki jak sztrzala a X ma tych pikseli 5 i ma mase bajerow ale jest wolniejszy od H, skoro nikon zaprezentowal teraz D2h to znaczy ze taka jest potrzeba rynku., 2.7 to dla pro juz zamalo a nadal potrzebuja predkosci w reporterce, stad najpierw wydaja wersje H, spodziewalbym sie pozniej wersji X, chociaz wedlug mnie D1X brakuje tylko wiekszej matrycy i nic poza tym;)..

tak dla zartu nikon chyba to Total imaging system zaliczyl nikona D100, ktory tylko matryca 6 piksela sie moze poszczycic;p wkoncu d100 to nic innego jak N/F 80;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rave

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Sro Lip 23, 2003 12:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hoho poza tym tu sie nierozchodzi o samo to ze ma 11 sensorow af i 9 w tych 11 jest crosowych.. Nikon wyszedl z nowym sensorem AF... Emo pracowales kiedys na multi-cam 1300?? ktory jest w F100, F5 i chyba poprzednich, ten system byl bezbledny i ostrzyl jak burza, a oni wychodza z nowym:DVery HappyVery HappyVery Happy:Very HappyVery Happy cos czuje ze nikon za rok p[oltora wyjdzie z nowa seria mid level i aparat pokroju 80 siat bedzie mial multi cam-1300:DVery HappyVery Happy: haha;)
Powrót do góry
Rave

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Sro Lip 23, 2003 12:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AAAAA NOWE SZKLAAAAAAAAAAAAAAA:DVery HappyVery HappyVery Happy wiedzialem normalnie wiedzialem

AF-S DX Zoom-Nikkor 17-55mm f/2.8G IF-ED
AF DX Fisheye-Nikkor 10.5mm f/2.8 G ED.
AF-S VR Zoom-Nikkor 200-400mm f/4G IF-ED.

osz w morde:DVery Happy fisheye na cyfrowym nikonie:D miod ciekawe ile pieniazkow chca
Powrót do góry
Emo

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 6
Aparat: "6 cali miedzy uszami "

PostWysłany: Sro Lip 23, 2003 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rave napisał:
hoho poza tym tu sie nierozchodzi o samo to ze ma 11 sensorow af i 9 w tych 11 jest crosowych.. Nikon wyszedl z nowym sensorem AF... Emo pracowales kiedys na multi-cam 1300?? ktory jest w F100, F5 i chyba poprzednich, ten system byl bezbledny i ostrzyl jak burza, a oni wychodza z nowym:DVery HappyVery HappyVery Happy:Very HappyVery Happy cos czuje ze nikon za rok p[oltora wyjdzie z nowa seria mid level i aparat pokroju 80 siat bedzie mial multi cam-1300:DVery HappyVery Happy: haha;)

Pracowałem F5 Smile))) krótko bo krótko ale tak ..... Ja Rave jak zwykle sie nabijam .Tak samo z eosa jak i teraz z nikona zawlą cała matówke swiecącymi błyskającymi pierdusnikami Laughing
nie neguje tego wiem ze działą tylko śmiać mi sie chce jak pomyśle że kiedyś wpakują tam sładany wibrator jump funny Będzie profi sprzet dla niewyzytych fotoreporterek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rave

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Sro Lip 23, 2003 1:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tam sie ciesze ze to multi cam 2000... ale z drugiej strony sie obawiam czy to przypadkiem niejest ten sam mutli cam 1300 +11 sensorow pod nowa nazwa multi cam 2000;)
Powrót do góry
slaski

cool użytkownik
cool użytkownik

Aparat: EOS 30 D i kilka innych

PostWysłany: Pią Lip 25, 2003 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć Panowie Smile

Cholerka, pisząc pierwszego posta, zaznaczyłem powiadomienie o odpowiedzi, a tu nic - cisza cry
Dopiero dziś mogłem tu zajrzeć i proszę "się dyskutuje w temacie".

Rave - wygląda na to, że 2H jest istotnie bardzo szybki, dla reporterki i to chyba głównie sportowej to on będzie wymarzony. Tylko ta matryca 2,7 mpx to cienizna. Taki potentat jak Nikon mógłby postarać się o coś bardziej uniwersalnego. Choć oni pewnie robią to celowo - kupuj i płać (i to niemało) mrfire
Ty jak wrócisz do NY to chyba najprędzej z nas zobaczysz 2H na własne oczy, co? Co do obiektywów to teraz wszyscy wielcy zaczynają wypuszczać serie for digital cameras. I dobrze, bo i ceny może zaczną spadać Laughing . Mnie najbardziej kręciłby ten 17-55 mm (ciekawe jeszcze jak jakość), miałbym mniej wytarte bagnety Wink . Ale Nikon może sobie obmyślił np. w jakiś tam sposób pełną współpracę tego obiektywu tylko z 2H albo cena będzie przygniatająca Mad Evil or Very Mad , bo u nich wszystko jest możliwe.

Emo - co do tych świecidełek w wizjerze to mam też i eosa i to prawda, cholernie przeszkadzają. Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do ustawiania np. w skrajnych polach AF. Wolę ustawić sobie centralnie, potem zablokować AF-a i przekadrować. Poza tym zanim przestawisz te pola to i akcja Ci ucieknie, a przecież często robi się i szybko i wolno. Nie lubię jakoś takich wybajerzonych nowinek. Mnie tam w zupełności wystarczał moduł z F4 (bodajże AM 200?), choć to też i od obiektywu zależy.

Tymczasem pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Fotografia cyfrowa Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: