FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - jedno zdjecie... - czyli o zarządzaniu kolorem
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

jedno zdjecie... - czyli o zarządzaniu kolorem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Poradnik fotografa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Knoxx

Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik

Aparat: D5D, Tamron 28-75/2.8, Minolta 70-210/4

PostWysłany: Sob Cze 03, 2006 6:02 pm    Temat postu: jedno zdjecie... - czyli o zarządzaniu kolorem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Chciałbym Wam coś pokazać. Pyatani brzmi, w kóre kolory mam wierzyć? Skąd te różnice? PS pokazuje mniej więcej to samo co Bridge - mniej więcej, C1 tuż przed "wywołaniem" coś jeszcze zupełnie innego Confused
Monitor może mam badziewny, ale jest skalibrowany - na tyle, na ile pozwala Adobe Gamma.

...aha, no i oczywiście to jest to samo zdjęcie Wink

1.JPG
 Opis:
 Rozmiar pliku:  124.96 KB
 Oglądany:  4400 razy

1.JPG

2.JPG
 Opis:
 Rozmiar pliku:  123.43 KB
 Oglądany:  4400 razy

2.JPG

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bacanski
Ostrzeżenia : 1
stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 38

Aparat: S5

PostWysłany: Sob Cze 03, 2006 6:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam podobny problem u mnie corel ma pernwe przeklamania co do kolorow... w PS'ie juz jest wszystko ok jak powinno byc...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rev

Moderator
Moderator

Pomocy: 56
Aparat: eos system

PostWysłany: Sob Cze 03, 2006 7:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Smile kwestia ustawien i zarzadzania kolorem... profili, konwersji etc... długo by opowiadac, na forum canon-board'a jest topik dosyc dokładnie opisujacy kwestie zarzadzania kolorem - polecam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Knoxx

Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik

PostWysłany: Sob Cze 03, 2006 10:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy możesz mnie jakoś nakierować na ten temat? Czego mam szukać? Jakieś słowo klucz...
Powrót do góry
Rev

Moderator
Moderator

Pomocy: 56
Aparat: eos system

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 2:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

klucz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Knoxx

Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik

PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 9:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Exclamation
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Poradnik fotografa Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: