FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - Kinski comeback
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

Kinski comeback

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Mały dział filmowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Filip Faliński

młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Pomocy: 4

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 2:05 pm    Temat postu: Kinski comeback Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu na ekrany polskich kin wszedł "Jezus Chrystus Zbawiciel" - dokument Petera Geyera przypominający widowni rewelacyjnego, a niestety zapomnianego w ostatnich latach Klausa Kinskiego.
Choć może "dokument" to zbyt mocne słowo - przez prawie półtorej godziny oglądamy zarejestrowany monolog aktora wygłoszony przezeń w listopadzie 1971 roku w Deutschlandhalle.

http://www.filmweb.pl/f473313/Jezus+Chrystus+Zbawiciel,2008

Choć ocena moralna aktora będzie zapewne inna dla każdego z nas, i chyba nie ma sensu toczyć dyskusji na ten temat, zachęcam wszystkich do zobaczenia filmu. Tekst monologu jest bardzo dobry i skłaniający do refleksji, a obraz widziany na wielkim ekranie pozwala przenieść się żywcem w lata 70te i hipisowską atmosferę w podzielonym mieście.
Jak dla mnie to najbardziej interesujący film ostatnich miesięcy, dlatego postanowiłem zrobić mu mini reklamę na fotoarts Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andres

młody wyjadacz
młody wyjadacz

Pomocy: 12
Aparat: troszkę różnego złomu

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 5:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a taka ciekawostka że Klaus Kinski urodził się w.... Sopocie. Smile A dom w którym przyszedł na świat dalej stoi i mieści w swoich wnętrzach baaardzooo sympatyczny lokal o nazwie Kinski Pub, utrzymany właśnie w klimacie filmowym. Ponieważ lubię to miejsce to i jak pozwolę sobie na mini reklamę na FA tego miejsca Smile
Powrót do góry
Dee Dee

Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik

Pomocy: 1

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 3:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wybrałam się na seans, nie mając pojęcia, o czym tak właściwie będzie.

Po tym jak zorientowałam się, że czeka mnie ponad godzina oglądania faceta, który stoi na scenie i w kółko powtarza jeden tekst, przeraziłam się i miałam ochotę zrobić krzywdę koledze, który polecił mi ten film...

A jednak film się wcale nie dłużył - wręcz przeciwne - skończył się w mgnieniu oka.
Za to pozostawił na mnie bardzo duże wrażenie.

Polecam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Mały dział filmowy Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: