FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - Lustrzanka do 2500zł
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

Lustrzanka do 2500zł

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Fotografia cyfrowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RavenLBN

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 11:09 pm    Temat postu: Lustrzanka do 2500zł Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, zamierzam kupić pierwszą lustrzankę.

Do dzisiaj moimi typami były Nikon D3100 18-105mm/D5100 18-105mm
Dzisiaj w Media Markt sprzedawca powiedział, bym zastanowił się nad Sony SLT-A37 18-135mm.

Myślę, że wybiorę jeden z tych trzech aparatów. Nie zamierzam brać niczego ze standardowym szkłem 18-55mm, w przyszłości do tej dłuższej soczewki chciałbym dokupić stałą 35mm lub 50mm by mieć w miarę uniwersalny zestaw. Który z tych aparatów polecacie? Jeśli chodzi o te nikony to chyba poza ruchomym wyświetlaczem i możliwością nagrywania filmów w HD w 5100 wielkiej różnicy nie ma. Na chwilę obecną te zalety nie są dla mnie szczególnie atrakcyjne więc jeśli chodzi o nikony raczej skłaniałbym się do 3100 z 18-105mm i różnicę w cenie dołożyć do drugiego szkła w niedługim terminie. Co sądzicie o tym Sony? Ku tej konstrukcji skłania mnie stabilizacja obrazu oraz wbudowany w korpus silnik AF. Czy brak silnika AF w tych nikonach to w praktyce bardzo duży minus? Większość nowych obiektywów i tak ma ten silnik. Proszę bardzo o radę Wink

PS. przeznaczenie: portrety/pejzaże
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
weesee

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 49

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 12:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

było, ostatnio nawet kilka razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
RavenLBN

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 1:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem przed założeniem tematu istniejące już wątki na tym forum jak również zapoznałem się z testami i opiniami na temat interesujących mnie modeli jednak proszę o radę jeśli chodzi o wybór właśnie między tymi dwoma aparatami (nikon vs sony) w szczególności różnic jakie podałem gdyż takiego problemu tutaj nie widziałem. Zauważyłem, że aparaty sony nie cieszą się tutaj wielką popularnością (również w opinii kolegi wyżej), szczególnie te amatorskie ale o Nikonach D5100/3100 zbyt wiele pochlebnych opinii nie widziałem tutaj.

http://snapsort.com/compare/Nikon-D5100-vs-Sony-SLT-A37
Powrót do góry
weesee

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 49

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

te nikony bym odpuścił, to plastikowe kastraty, niżej d90 czy d7000 nie ma sensu.
o sony moją opinię znasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Incuba

Administrator

Pomocy: 47

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 2:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie przeszkadza Ci cyfrowy wizjer to bierz Sony. Miałem sony A700 ale buchnęli mi. Gdyby nie ten fakt zapewne pozostałbym przy Sony. Tak wróciłem do korzeni i strzelam canonem. Soniaczem przy okazji pokręcisz dobrej jakości filmy HD. Wiem,że nie kupuje się aparatu do kręcenia...ale skoro jest w pakiecie niech będzie dobrej jakości Smile. Wadą sony moim zdaniem jest brak szkieł w przystępnej cenie. Są stare i dobre flinty, ale są wolne...nowe i jasne szkła są droższe od szkieł porównując z innymi systemami. Można posiłkować się Sigmą lub jasnym Tamronem. Posiadałem Tamrona 70-200 2.8. Optycznie super. AF wolny...za wolny do szybkich ujęć.
Nikona odpuść tak jak podpowiada Weesee Smile

Użytkownik otrzymał punkt pomocy za ten post.
Powrót do góry
RavenLBN

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Wto Lut 26, 2013 12:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jakbym do tego porównania dołączył canona 600D tyle że z kitowym szkłem to co byście polecali wziąć?
Powrót do góry
bonifacy
Obecnie zbanowany
Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

Aparat: D300

PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba jednak Sony, z drugiej strony o tym Canonie są raczej dobre opinie, ale nie miałem okazji się przekonać na własne oczy.

_________
Jestem spamerem
Powrót do góry
PADRE

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

Pomocy: 1
Aparat: Sony Alfa 37 + 30 f1.8+18-55

PostWysłany: Czw Lut 28, 2013 4:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RavenLBN napisał:
zastanowił się nad Sony SLT-A37

ja nie tak dawno stałem przed podobnym wyborem .... padło na A37 - czy to dobry wybór tego jeszcze nie wiem , u mnie kryterium głównym był budżet niestety mocno ograniczony , obecnie mam Sonego z kitem 18-55 , w zestawie dostałem kartę 16 GB , statyw mały , filtr UV. Teraz będę zakupywał szkło 35 mm f/1.8 (dziś oglądam używkę wieczorem) i później dozbieram do 85 mm f/2.8 bo są w zasięgu cenowym.

Na razie poznaje Sonego i ogólnie zbieram informacja na temat fotografii Smile na tą chwilę mogę powiedzieć że wszystko działa ok obsługuje się sprawnie , minus to że plastiku na szkłach pełno na tych tańszych i należy się z tym liczyć , stabilizacja i ostrość na mój gust działa bardzo dobrze. Menu przejrzyste dobrze opisane. Cóż teraz zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce na razie ... dużo czytam Smile

Użytkownik otrzymał punkt pomocy za ten post.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Fotografia cyfrowa Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: