FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - Makrofotografia
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

Makrofotografia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Poradnik fotografa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cygnus

Moderator
Moderator

Pomocy: 57

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 8:25 pm    Temat postu: Makrofotografia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Elementarna wiedza o makrofotografii od strony teoretycznej.
Nie bać się, nie ma tu nic, z czym by sobie nie poradził uczeń podstawówki. Very Happy

http://www.fotografia-przyrodnicza.art.pl/porady/artykuly/makrofotografia/macro.php
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adam Gołąbski

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Czw Mar 15, 2007 1:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dorzucę też swoje 3gr o makro. Może nie tak wyczerpujący artykuł, ale wydaje mi się, że mniej skomplikowany i bardziej przystępny dla początkujących.

Fotografia Makro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Soniq

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 9:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

artykuł pana Adama jest rzeczywiście bardziej przystępny Smile
a w każdym razie był, bo strona się nie otwiera -.-
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Diakon

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

Aparat: Revue SC-1, Start 66, FED 5B, Zenon

PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 6:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja dziś dostałem pierścienie makro do Zenita - 30zł mnie kosztowały. Fajna sprawa, ale ze światłem ciężko jakoś... Nie myslałem że aż tak.

Jaki obiektyw Waszym zdaniem się w makro lepiej sprawdzi - standardowy Helios czy Tair 11A (135mm) ???

Pora czekac na wiosnę aż robaczki wyjdą Smile .
Powrót do góry
Adam.B

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 20

PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 12:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ten post ktory tam nie istnieje, został chyba przeniesiony tutaj,
Cygnus Czy to ten sam?

http://www.fotografia-przyrodnicza.art.pl/porady.php?p=1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
RAFALK

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

Aparat: Canon 350D

PostWysłany: Pon Lis 05, 2012 9:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Zastanawiam się właśnie nad tanim sposobem rozpoczęcia makrofotografii, trochę brak mi funduszy na lepsze obiektywy a poza tym dopiero zaczynam i jak ktoś już mi to ładnie powiedział na forum " najpierw zacznij, później kupuj".
Dlatego postanowiłem nie szaleć i na razie do mojego Canona 350D chcę kupić zestaw samych soczewek do makro, jak chociażby taki: http://allegro.pl/zestaw-makro-58mm-canon-500d-450d-400d-350d-60d-5d-i2744417789.html
Zastanawiam się czy dadzą one radę dla początkującego fotografa a może ktoś z Was używał podobnego zestawu, może coś podpowiecie będę wdzięczny.

pozdrawiam
Powrót do góry
Matus

młody wyjadacz
młody wyjadacz

Pomocy: 14
Aparat: pentax

PostWysłany: Pon Lis 05, 2012 2:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Soczewki to podobno lipa, bo rozmywają obraz, są kiepskie optycznie. Pierścienie pośrednie świetnie się sprawdzają przy statycznych obiektach. Bez styków zestaw ok 50 zł.
Powrót do góry
Incuba

Administrator

Pomocy: 47

PostWysłany: Pon Lis 05, 2012 5:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kup pierścienie pośrednie z automatyką na stalowym bagnecie. Posiadam i są ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
RAFALK

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Pon Lis 05, 2012 6:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli coś w tym stylu: http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-makro-canon-z-automatyka-i2708340762.html
Powrót do góry
Incuba

Administrator

PostWysłany: Pon Lis 05, 2012 11:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RAFALK napisał:
Czyli coś w tym stylu: http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-makro-canon-z-automatyka-i2708340762.html

tak, tyle, że bagnet metalowy...dlaczego metalowy myślę,że znasz odpowiedźSmile
Powrót do góry
RAFALK

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Wto Lis 06, 2012 12:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, tyle, że bagnet metalowy...dlaczego metalowy myślę,że znasz odpowiedźSmile[/quote]

Jasne że się domyślam, jakość idzie w końcu w parze z wytrzymałością i trwałością.
Na razie popstrykam coś kitem, zobaczę jak mi to będzie wychodzić, jeśli uznam że któreś ze zdjęć jest warte pokazania to wstawię coś w weekend.
Na razie serdeczne dzięki wszystkim za cenne informacje i pomoc.
Powrót do góry
Incuba

Administrator

PostWysłany: Wto Lis 06, 2012 12:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

założysz ciężki obiektyw, pukniesz w kwiata i się połamie Wink .
Powrót do góry
necropost

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

Pomocy: 2

Aparat: Mamiya 645afdII

PostWysłany: Wto Lis 06, 2012 3:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba chodzilo tu raczej o cos np z oferty kenko choc i te na poczatek wystarcza, ewentualnie mozesz probowac jakas soczewka do makro ale porzadniejsza raynoxa na przyklad choc cenowo chyba wyjda wiecej niz delty, sprobuj na poczatek na jakis bez automatyki, i tak bedziesz ostrzyc w manualu ( chyba bedziesz bo w sumie to najbardziej zgodne ze sztuka bym powieszial) wiec przeniesienie automatyki nie jest ci niezbedne, dozbierasz pieniazkow to akurat poszukasz sobie pierscieni kenko

Pozdrawiam
Powrót do góry
RAFALK

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Wto Lis 06, 2012 8:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Incuba napisał:
założysz ciężki obiektyw, pukniesz w kwiata i się połamie Wink .

hehe obiektyw Shocked
Powrót do góry
RAFALK

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Wto Lis 06, 2012 8:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[quote="necropost"]Chyba chodzilo tu raczej o cos np z oferty kenko ......."

KENKO, kurcze Shocked
Za te pierścienie to ja mogłem ostatnio kupić porządny obiektyw,
Ja jestem jeszcze bardzo biednym "fotografem", tym samym stać mnie na osprzęt z najwyższej z najniższych półek Very Happy
Powrót do góry
weesee

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 49

PostWysłany: Wto Lis 06, 2012 11:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RAFALK napisał:
Ja jestem jeszcze bardzo biednym "fotografem", tym samym stać mnie na osprzęt z najwyższej z najniższych półek

jak Cię nie stać to tym bardziej inwestuj w porządny sprzęt, raz a dobrze, chyba że Cię stać na to, by najpierw kupić badziewie a potem porządne, po nauczce
Powrót do góry
maron895

Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik

Pomocy: 1
Aparat: Canon350d i nie tylko :P

PostWysłany: Wto Lis 06, 2012 2:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Weesee chyba nie o to koledze chodziło Smile

"z najwyższej z najniższych półek " Smile
Powrót do góry
RAFALK

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Wto Lis 06, 2012 9:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe ,kurcze jak bym miał kasę to bym wszystko kupił tylko że na razie ze mnie taki fotograf jak z koziej d...py trąbka Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Poradnik fotografa Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: