FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - pomocy !
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

pomocy !

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Poradnik fotografa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agrafka87

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 9:34 pm    Temat postu: pomocy ! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktos mi może pomoc jak zrobić coś takiego jak podane w załaczniku? bo przyznam się szczerze ze nie potrafie Sad probuje probuje i nic taki to gamon ze mnie :/ prosze o rade

digart.jpg
 Opis:
 Rozmiar pliku:  49.89 KB
 Oglądany:  3607 razy

digart.jpg

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
x-t0f

młody wyjadacz
młody wyjadacz

Pomocy: 9
Aparat: srebrny na zęby

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 10:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A o co Ci chodzi ? O to zeby 3 zdjecia zlozyc? Jak tak to kazdy program graficzny - nawet ms paint
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agrafka87

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 10:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak żeby 3 zdecia zlaczyc ! prosze o ,,instrukcje krok po kroku" bo mam rozne programu ale i tak nie daje rdy :/ bede wdzieczna
Powrót do góry
x-t0f

młody wyjadacz
młody wyjadacz

Pomocy: 9
Aparat: srebrny na zęby

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 11:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to napisz co masz konkretnie
Powrót do góry
Qba

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 32

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 11:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli nie masz pojecia o ps to trudno bedzie ci to tk wytlumaczyc na gg sie z kims skonntaktuj predzej sie uda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agrafka87

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 10:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm..no mam np: Adobe photoshop, corel 12, foto ofice 3, ludzie licze na was Smile
Powrót do góry
aloj

młody wyjadacz
młody wyjadacz

Pomocy: 5
Aparat: Sony A100

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 11:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jejku jej Razz
W PSie bardzo łatwo to zrobić, najpierw zmniejszasz wszystkie zdjęcia które chcesz złożyć - do takiego samego rozmiaru, następnie "Plik" ---> "Nowy", tworzysz nowy obszar o większym rozmiarze- tak, by Twoje zdjęcia się tam zmieściły.
Kopiujesz pierwszą fotografię, wklejasz na stworzony, pusty obszar, tak samo robisz z pozostałymi trzema.
Spłaszczasz, i zapisujesz, tadam Wink .

Mam nadzieję, że dość jasno się wyraziłam Rolling Eyes Laughing .
Powrót do góry
agrafka87

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 12:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki wielkie :*
Powrót do góry
Jarek Blaminsky

młody wyjadacz
młody wyjadacz

Pomocy: 19
Aparat: Aparat ze stajni Canona.

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 4:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok moja wersja jest taka:

Otworz sobie photoshopa i otworz w nim owe 3 zdjecia.

Nastepnie ustaw sobie ich wielkosc a zrobisz to klikajac w menu OBRAZ/IMAGE a nastepnie ROZMIAR OBRAZU/IMAGE SIZE, ustaw sobie dana wysokosc kazdej z fotografii czyli np w WYSOKOSCI/HEIGHT nadaj wszystkim wysokosc 800 pixeli (przy okazji zwroc uwage na rozdzielczosc ktora podana jest na samym dole w tym okienku gdzie ustawiasz wysokosc.... moze to byc 72 albo 100 albo 240 w zaleznosci jakie foto i do czego ma posluzyc.. do prezentacji w necie w zupelnosci 72DPI.. wiec niech kazde foto ma parametry wysokosc 800 i rozdzielczosc 72 dpi. Dodatkowo zapisz sobie szerokosc kazdej fotografii , bo mozesz miec sytuacje ze 1 foto ma 800x345 a druga 800 x500. Zapisz sobie na kartce jakie sa szerokosci.

Stworz nastepnie nowy dokument klikajac na PLIK/FILE a nastepnie NEW/NOWY, w powstalym oknie uistaw sobie parametry, pamietajac o kilku rzeczach ktore opisalem na foto ponizej

Na nowy dokument wrzuc poszczegolne foto wybierajac narzedzie zaznaczania z przybornika a nastepnie trzymajac lewy klawisz myszy po prostu przeciagnij kazda fotografie na ten nowy dokument i zwolnij klawisz myszy

po wrzuceniu wszysztkich fotek, klikajac na warstwy po prawej masz mozliwosc zmiany polozenia kazdego foto w zaleznosci od potrzeb.. mozesz kazde oddzielnie edytowac ale teraz chyba nie o to chodzi.. Ustaw sobie tak jak Ci pasuje

Na koniec splaszcz obrazek i zapisz go na dysku wybierajac opcje PLIK/FILE - SAVE AS / ZAPISZ JAKO albo SAVE FOR WEB / ZAPISZ DLA SIECI jesli chcesz aby zajmowal mniej miejsca zachowujac optymalna jakosc.

Tyle ode mnie.. Nie wiem czy bardzo pomoglem, ale z doswiadczenia wiem ze zwykle latwiej pokazac na obrazkach.
Nie wiem w jakim stponiu znasz Photoshopa wiec dlatego podalem wszystko krok po kroku..

Pozdr

Użytkownik otrzymał punkt pomocy za ten post.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
kolec7

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 51

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 4:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No już bardziej łopatologicznie się chyba nie da.
Brawo Jarku bravo
Pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jarek Blaminsky

młody wyjadacz
młody wyjadacz

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 11:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za pochwaly... po prostu sam z doswiadczenia wiem ze latwiej sie to lapie na obrazkkach niz z opisu.. bo tutaj od razu widac co i gdzie jest... mam nadzieje ze Agrafka sobie poradzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
Jarek Blaminsky

młody wyjadacz
młody wyjadacz

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 11:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za bledy gramatyczne przepraszam ale robilem na szybko ... nie zwrocilem uwagi na literowki
Użytkownik otrzymał punkt pomocy za ten post.
Powrót do góry
Cygnus

Moderator
Moderator

Pomocy: 57

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 11:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz punkta i przyklejam temat, aby nie zginął.
Powrót do góry
bacanski
Ostrzeżenia : 1
stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 38

Aparat: S5

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 11:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a juz mialem to dzis zrobic... wczoraj siedzialem nad projektem portalu i niestety nie zadaylem... ale gratulacje... chyba sie komus przyda... Wink
Powrót do góry
EwaMichalek

cool użytkownik
cool użytkownik

Pomocy: 2
Aparat: 30d

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 6:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To skoro temat zostal "uwazniony" to ja jeszcze dorzuce moj sposob. Bez zmieniania rozmiarow zdjec.
Ale tylko dla posiadaczy CS2.

A mianowicie za pomoca polecenia: Place...(Umieść) w menu File (Plik), Dzieki ktoremu male zdjecia nie traca na jakosci.

1. Pierwsze co robisz to otwierasz nowy dokument o rozmiarach takich jak bys chciala, aby wyszla calosc po sklejeniu wszystkich trzech. Mozesz to ustawic w pikselach, centymetrach, calach itd. Wypelniasz go kolorem bialym, tudziez czarnym, tudziez jakimkolwiek innym wedle uznania.

2. Nastepnie otwierasz menu File (plik) i wybierasz opcje Place... (umiesc). Bedziesz musiala tam wskazac plik ktory chcesz uzyc do wklejenia.

3. Jak juz wybierzesz zdjecie pojawi sie ono w oknie dokumentu . Bedzie otoczone rameczka za pomoca ktorej mozesz zmieniac recznie jego wilkosc, polozenie, pochylenie itd. Jak juz ustawisz zdjecie wcisnij Enter. Zdjecie to bedize sie pokazywac w palecie warstw jako nowa warstwa. Za kazdym razem jezeli bedizesz chciala znowu zmienic rozmiar lub polozenie zdjecia po zatwierdzeniu, mozesz kliknac dwa razy na miniature warstwy na ktorej ono sie znajduje a pozniej wcisnac skrot klawiaturowy Ctrl+t i machac dalej.

4. Powtorz kroki 2 i 3 z pozostalymi zdjeciami.

5. Jezeli z jakichs przyczyn zmienisz zdanie i bedziesz chciala wymienic zdjecie ktore wybralas na inne, kliknij prawym przyciskiem myszy na miniature "starego zdjecia" i wybierz opcje: Replace contenst (zastąp zawartosc). Wybierzesz wtedy pozadane nowe zdjecie i wklei ci sie ono w miejsce starego z zachowaniem jego cech - ksztaltu, polozenia, pochylu itp...

6. Na samym koncu tylko splaszcz warstwy i gotowe! Smile

Powodzenia i pozdrawiam!
Powrót do góry
agrafka87

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 6:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JARKU !!!!!!!!!!!!!!!!
dZIEKI DZIEKI DZIEKI DZIEKI WIELKIE NORMALNIE BRAK MI SłLOW !!!!!!!! 10000000 BUZIAKOW :*
Powrót do góry
Jarek Blaminsky

młody wyjadacz
młody wyjadacz

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 1:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja proponuje jeszcze aby na przyszlosc jak ktos ma podobne problemy niech od razu mowil jakimi programami moze sie posluzyc bo to moze faktycznie ulatwic zadanie bo w przypadku CS2 jak napisala EWA tez mozna to szybko zrobic.. ja podalem tak, bo nie bylem pewien ktora wersje ma agrafka:)
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Poradnik fotografa Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: