FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - powtórka zdjecia, ale temat szerszy
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

powtórka zdjecia, ale temat szerszy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vurt

młody wyjadacz
młody wyjadacz

Pomocy: 3
Aparat: EOS 5D,10,650,400D,KIEV 60

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 8:26 pm    Temat postu: powtórka zdjecia, ale temat szerszy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pozwolę sobie zacytować

x-t0f napisał:
Dodatek jest swietny !!! bardzo "wciagajace" 2 foty

i kilka jeszcze innych osób pozytywnie odebrało 2 dodatkowe foty.

I tu się właśnie ujawnia jedna z prawd fotograficznych.
Dystans i cierpliwość, po zrobieniu zdjęć przydaje się bardzo !

Trochę czasu jest potrzebne by stracić trochę emocjonalnego stosunku do wykonanych zdjęć i popatrzeć na nie chłodnym okiem i wybrać najlepsze....

No właśnie , macie do tego cierpliwość ?
czy od razu je oceniacie/wywołujecie itp a resztę do śmieci ?
to dla mnie ciekawe pytanie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
storm
Ostrzeżenia : 1
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Pomocy: 5

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No coz, musze przyznac ze bardziej mnie cieszy przegladanie fotek po pewnym czasie od ich zrobienia, gdy robie na analogowym malym obrazku to czesto zapominam co bylo na poczatku filmu i po wywolaniu jest czesto surprise.

Gdy skanuje lub wywoluje z rawow to wywalam wszystkie ktore technicznie sa be, chyba ze ma cos w sobie.

Lepiej jednak chlodnym okiem spojrzec po pewnym czasie.
Ale to jest mozliwe gdy nie sa to foty komercyjne gdzie musisz szybko obrobic i oddac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cygnus

Moderator
Moderator

Pomocy: 57

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 8:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok
Powrót do góry
Qba

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 32

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 12:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

druknij na plutnie i w ramki Smile sprzedasz jako obraz
ja zawsze po jakims czasie znajduje te dobre klatki na goraco nie da sie wybierac w moim przypadku musze 10 razy przejzec pozniej raz za tydzien i wiem co jest ok
Powrót do góry
temp

Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik

Pomocy: 1
Aparat: ...

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 12:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ciekawe zagadnienie Smile
Osobiście robie od początku cyfrakiem i mimo, że już z lekka zdążyłem opanować przemożną presję nieopanowanego pstrykania (robić ile wlezie, bo w razie co się wykasuje), to i tak do osiągnięcia choćby zadowalających efektów konieczna jest agresywna selekcja.
I tu pojawia się problem o którym wspomniałeś. Bardzo ciężko mi ocenić, co warto dalej obrabiać, a co nie.
Pierwsza selekcja, jeszcze na LCD aparatu jest chyba najłatwiesza. Na miniaturce widać braki kompozycji, a przy powiększeniu można zoczyć, czy ostrość nie akurat nie miała wolnego Wink. Histogram też pomaga, choć czasem myli - np gdy chcesz przepalić niebo, żeby wyciągnąć detale faktury fasady budynku to histogram będzie naprawdę paskudny... Tak pozbywam się 1/2 do 2/3 zdjęć.
Potem przychodzi przeładowanie do PC. Tu już człek ma do swych "wyfocin" trochę dystansu, bo z reguły na wypełnienie 2GB CF trza mi ze 3 tygodnie. Łatwiej jest zidentyfikować ewidentne porażki. Zarówno techniczne, jak i koncepcyjne. W moim przypadku tak niknie ok 1/3 pozostałych fot. Ale wciąż ciężko zdecydować, co warto pokazać, bo jest to maksimum 10% tego, co zostało!
Ja stosuję na tym etapie miesięczną przerwę. Zostawiam zdjęcia, a po miesiącu, kiedy zapomnę Wink , o co mi chodziło, gdy wyzwalałem migawkę, wracam do nich. Wtedy wybieram te, które chcę obrobić i pokazać.
Ale i tak pokazuję kupę knotów, i myślę, że parę dobrych szotów gdzieś w tym procesie mogło polec Neutral
PS - świetna fota!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
Pyzik

cool użytkownik
cool użytkownik

Pomocy: 4

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 11:33 pm    Temat postu: Re: powtórka zdjecia, ale temat szerszy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam jak klimat zdjęcia budowany jest świadomym spojrzeniem na krajobraz... jego rytmy, linie, plamy światła..., a nie pustą kokieteryjną estetyką, dorabianą często po fakcie.
Gratulacje Vurt, super zdjęcie!
Powrót do góry
x-t0f

młody wyjadacz
młody wyjadacz

Pomocy: 9
Aparat: srebrny na zęby

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 12:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Optuje za galeraria !

Jezeli chodzi o
Vurt napisał:
Dystans i cierpliwość, po zrobieniu zdjęć
to w moim przypadku zdjecia musza polezec i nabrac mocy urzedowej Wink Jezeli nadal konkretne klatki beda mi sie podobaly , dajmy na to , za 2 tygodnie to moze cos z nich bedzie, jezeli robie selekcje na goraco to nie jestem zachowac nawet cienia obiektywizmu
Powrót do góry
Vurt

młody wyjadacz
młody wyjadacz

Pomocy: 3
Aparat: EOS 5D,10,650,400D,KIEV 60

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 11:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

temp napisał:
.... Tak pozbywam się 1/2 do 2/3 zdjęć.
Potem przychodzi przeładowanie do PC. Tu już człek ma do swych "wyfocin" trochę dystansu, bo z reguły na wypełnienie 2GB CF trza mi ze 3 tygodnie.
PS - świetna fota!

wszystko to co napisałeś to bardzo dobra metoda.
Aczkolwiek kompletnie przy komercji się nie sprawdza Sad
Fotografując w jednej sesji np. 8 sukienek w trzech ujęciach, plus detale biżuterię i buty , robię niestety setki zdjęć (czas pracy 10 godzin), a na wybranie, obrobienie i zrobienie z nich cmyków mam 2 dni Sad
Ale nie narzekam, klient nasz Pan Smile

ps. dzięki za pochwałę.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: