FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - Samsung WB100 - pomocy!
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

Samsung WB100 - pomocy!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Fotografia cyfrowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agulator

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

Aparat: Samsung WB100

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 6:26 pm    Temat postu: Samsung WB100 - pomocy! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Niemalże przypadkowo zostałam posiadaczką wymienionego w temacie aparatu - Samsunga WB100. Niestety, z racji tego, że moja przygoda z fotografią jest raczej uboga, nie radzę sobie z aparatem. Szczerze mówiąc - jestem kompletnie zielona. Kombinuję, ale zdjęcia nie wychodzą nawet przeciętnie. Czy ktoś z Was mógłby udzielić mi jakichś wskazówek na temat robienia zdjęć tym aparatem? Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś podpowiedział mi, jak wszystko ustawić, jakich trybów używać, żeby wszystko było jak należy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maron895

Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik

Pomocy: 1
Aparat: Canon350d i nie tylko :P

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj:)
A co się dzieje? nie ostre, złe kolory, za ciemne, za jasne?
Najprościej sprawdzić na pełnym automacie. Aparat powinien sam sobie wsztstko ustawić aby było ok.
Możesz dodać jakieś fotki poglądowe? trudno pomóc wiedząc tylko

Agulator napisał:
Kombinuję, ale zdjęcia nie wychodzą nawet przeciętnie

A co do obsługi:

Agulator napisał:
gdyby ktoś podpowiedział mi, jak wszystko ustawić, jakich trybów używać

Myślę że instrukcja obsługi + google + YT i wszystko się wyjaśni Smile

Jak coś to pisz Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Agulator

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

Aparat: Samsung WB100

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 12:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia zazwyczaj nie mają ostrości. To jest główny problem. A jeżeli mają - są to zdjęcia robione w domu, z lampą błyskową, czyli raczej dla mnie mało znaczące. Na zewnątrz zdarzyło mi się robić zdjęcia tylko przy pochmurnej pogodzie. Zdjęcia ludzi - są wyblakłe, w dodatku sprawiają wrażenie rozmytych. Zdjęcia przyrody w miarę mnie zadowalają. Kolor jest, gorzej z ostrością, ale da się przeżyć. Instrukcje czytałam, ale mimo, że próbowałam się do nich stosować, zdjęcia były kiepskie. Ale to chyba jednak kwestia braku umiejętności. Smile Co do fotek poglądowych.. Ogólnie mam mało zdjęć, z tego powodu, że aparat z niewiadomych nie dawał rady przy niskiej temperaturze na zewnątrz nawet na pełnych akumulatorach. Wyłączał się. Niedawno je wymieniłam, jutro mam zamiar coś pokombinować. Smile Jednak jak najszybciej postaram się wybrać coś z tego, co już mam. Dzięki za odpowiedź! Smile
Powrót do góry
maron895

Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik

Pomocy: 1
Aparat: Canon350d i nie tylko :P

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 12:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie znam dokładnie twojego modelu ale kiedyś spotkałem się że mimo trybu auto nie działała funkcja stabilizacji bo była po prostu wyłączona w menu, ale to był nikon i tam to się nazywało Vibration-Reduction u ciebie to może być OIS i DIS (stabilizacja optyczna i elektroniczna DIS)

Szukaj, googluj i kombinuj a jak coś pisz Smile
Powrót do góry
lacek

Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 10:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

maron895 napisał:

Szukaj, googluj i kombinuj a jak coś pisz Smile

A jak będziesz pisała, to najlepiej ze zdjęciem i opisem przeprowadzonych działań i z opisem spodziewanych wyników.

Wiem, że to było napisane, ale odczułem potrzebę to podkreślić. Naprawdę chciałbym pomóc, ale nie wiem jaki dokładnie jest problem.
Powrót do góry
Incuba

Administrator

Pomocy: 47

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 12:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lacek napisał:
Naprawdę chciałbym pomóc, ale nie wiem jaki dokładnie jest problem.

Wygląda na problem ze znajomością podstaw fotografowania.

Agulator napisał:
Czy ktoś z Was mógłby udzielić mi jakichś wskazówek na temat robienia zdjęć tym aparatem? Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś podpowiedział mi, jak wszystko ustawić, jakich trybów używać, żeby wszystko było jak należy.

Wszystkie podstawowe informacje znajdziesz w instrukcji obsługi.
Do tego poczytaj na temat podstaw fotografii. Czym jest czas, przysłona,głębia ostrości, ISO, blans bieli, korekta ekspozycji. To są podstawy, które musisz znać - o ile Ci zależy na świadomym fotografowaniu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Fotografia cyfrowa Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: