FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. :: Zobacz temat - Tanei tele co wybrać?
forum fotoarts.pl

FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj :: katalog stron foto

Tanei tele co wybrać?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Fotografia cyfrowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Który najlepszy z tej klasy tanich tele?
SIGMA 70-300 APO DG MAKRO
91%
 91%  [ 21 ]
Tamron 70-300 DI LD Macro
4%
 4%  [ 1 ]
Canon USM 100-300
4%
 4%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 23

Autor Wiadomość
Adam Gołąbski

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 5:32 pm    Temat postu: Tanei tele co wybrać? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba najpopularniejsze zestawienie tanich tele. Pomóżcie się zdecydować. To w sumie bardzo podobne obiektywy, ale jednak nie takie same. Duże znaczenie ma też najsłabszy punkt tych obiektywów, czyli zakres 250-300mm. Tu są testy rozdzielczości, chyba najlepiej wg tego wypada Canon, ale jak to będzie w praktyce?
Canon

Sigma

Tamron
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rev

Moderator
Moderator

Pomocy: 56
Aparat: eos system

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 5:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rozdzielczosc szkła to chyba nie wszytko Smile bo o ile canon 100-300 doskonale spisywał sie pod analogiem to pod cyfra jest juz tak sobie... za to sigme wszyscy cyfromanci chwala... moze to cos z telecentycznoscia?

nie wiem, pozostawiam pod rozwage...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
weesee

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 49

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 5:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam sigmę,nieźle sobie radzi.druga sprawa to zauważyłem że w 90% przypadków ustawiam na 135mm,więc sie poważnie zastanawiam czy jej na stałkę nie wymienić.
z pozostałymi niestety nie miałem styczności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tomi

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 19
Aparat: EOS 1d

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 10:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój głos na sigmę... miałem swego czasu ze wszystkimi z w/w do czynienia - Canon 100-300 usm dość szybki i nie kręcił ryjem (chyba) ale mydlany, sigma dużo lepiej rysowała, a tamron typowy tani średniak, bez fajerwerków.

Gdybyśmy do tej trójki dorzucili starego Canona 100-300/5.6 to optycznie kładzie tę trójkę na łopatki, ale AF masakrycznie wolny, zoom typu "puzon" i obroty ryja związane z pokaźną zmianą długości...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adam Gołąbski

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 1:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tomi napisał:

Gdybyśmy do tej trójki dorzucili starego Canona 100-300/5.6 to optycznie kładzie tę trójkę na łopatki, ale AF masakrycznie wolny, zoom typu "puzon" i obroty ryja związane z pokaźną zmianą długości...

Ale chyba ciężko go znaleźć, zmiana długości, brak usm itp. sprawy mi nie przeszkadzają.
Chociaż jak tą np. Sigme się rozwinie to nie będzie przeważać aparatu na statywie? Musiałby być chyba solidny dosyć?
Powrót do góry
Feelip

Gość

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 6:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czemu nie ma tu Canon'a 70-210 / 3.5 - 4.5 ?

Sam mam Sigme, nie jest zle, ale moglo by byc lepiej Smile Moj glos wiec na Sigme. Tamron i Canon odpada. Jezeli cos lepszego w zblizonej cenie to uzywany, wspomniany wczesniej Canon (nowych juz sie nie dostanie dlatego uzywka).
Powrót do góry
Adam Gołąbski

Nowy Użytkownik
Nowy Użytkownik

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 11:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sumie zalezy mi też na tych 300mm. Wiem, że to obiektywy mają słaby ten zakres. Na początku szukałem czegoś z 400mm, ale nic sensownego z 400mm w rozsądnaej cenie chyba nie znajdę? Domyślam się, że tele konwerter przy tych obiektywach już odpada?
Powrót do góry
Adam.B

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 20

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 10:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adam Gołąbski napisał:
W sumie zalezy mi też na tych 300mm. Wiem, że to obiektywy mają słaby ten zakres. Na początku szukałem czegoś z 400mm, ale nic sensownego z 400mm w rozsądnaej cenie chyba nie znajdę? Domyślam się, że tele konwerter przy tych obiektywach już odpada?

chcesz dużo mm i tanio?
Proponuję CI 650-1300mm Walimex Smile
A i na konwerterze go ludzie czasem uzywająSmile
Na Ebay'u kupisz nówkę za 160funtów.
Powrót do góry
Incuba

Administrator

Pomocy: 47

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 10:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bresch napisał:
Proponuję CI 650-1300mm Walimex Smile

nie żartuj?
Lepiej kupić litrową Finlandię i ją przerobić na obiektyw, niż podpinać coś takiego do body.

Adam Gołąbski gdybyś miał Sony lub Konica Minolta poleciłbym 70-210 F/4, ale tak dobrze to tylko w sony Wink
Miałem w ręku sigmę i nie jest źle, problem z jakością obrazu pojawia się przy maksymalnej ogniskowej, co nie znaczy, że jest nie do przyjęcia.

PS.
W tym dziale nie zadajemy pytań, pod nazwą działu jest informacja jak w pysk strzelił.
Powrót do góry
kolec7

stary wyjadacz
stary wyjadacz

Pomocy: 51

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 11:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chryste Exclamation Przecież ten wątek ma ponad rok Exclamation

Ale skoro już.....

Jeśli już mowa o przerabianiu Finlandii na obiektywy,
to ja chętnie służę pomocą - przynajmniej w pierwszej fazie
tego eksperymentu Very Happy
Na pewno będzie zabawniej niż po kupnie tego cudu - "Walimex".

....no i jeśłi się juz rzekło słowo, to popieram Sigma jest OK.
Mam "stary" egzemplarz od dawna. Używałem z analogiem i było bardzo dobrze. Po przesiadce na cyfre nie jest już tak różowo.
Ale jak napisał Adrian - jest do przyjęcia.

Pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
Adam.B

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 12:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czemu walimex jest zły?Very Happy (ciemny to wiem) co jeszcze?Very Happy
Powrót do góry
Adam.B

stary wyjadacz
stary wyjadacz

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 12:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Incuba napisał:
PS.
W tym dziale nie zadajemy pytań, pod nazwą działu jest informacja jak w pysk strzelił.

A ja czytałem w pierwszym Topicu ze błedne tematy będą przenoszone:D

O przeniosłeśVery Happy
Powrót do góry
Cygnus

Moderator
Moderator

Pomocy: 57

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 8:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, jak modzi się kompletnie nudzą, to dla zabawy przenoszą tematy i patrzą czy ktoś zauważy. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FotoArts.pl Fotograficzne forum pasjonatów. Strona Główna -> Fotografia cyfrowa Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: