Maszyna klękneła ..........

#1
cholera stało sie to co niestety predzej czy pózniej zawsze sie dzieje ....pała mi migawka w cyfrowej jedynce :-( i zostałem z korpusami na film ............. maszyna u mnie przetrsepala w sumie nie duzo bo 75.000 klatek w przeciagu roku miala juz nastukane 30.000 i wyczepila sie z jedne strony lamelka migawki co w rezultacie daje szeroka czarna kreche przez skos na okolo 1/3 kadru mały kleknol podczas roboty dobrze ze lawia czesc zlecenia byla juz zrobiona reszte zrobilem fuji fine pix s 5000 kumpla niechcay zabrał ................ jak z tego wniosek nie ma niezwodnych urzadzen przedzej czy pózniej kazde sie eksploatuje .....nie iwem czy nie czaka mnie wymiana migawki wkurz mnie tylko to ze to po tka krotkim czasie eksploatacji i tylko 100.000 klat ... .zobaczymy na razie jestem bez narzedzia :(

#2
Znajomemu w 20D padła po ok 50 tys. Nie wiem jak to jest z migawkami, ale może nie są one bardziej trwałe. W sumie 100 tys. uderzeń kilku listków to nie tak mało. Tak na marginesie nowa migawka to koszt ok 600zł. Pytanie teraz po ilu zdjęciach się matryca wypali :/

#3
juz iwem ze naprawa jest nieoplacalna .......... stoje przed zakupem nowego korpusu .........nie podoba mi sie to zqwsze mnie to wkurza ........ teraz znowu jestem zmuszony ryc w cyferkach durnych testach i oddzielac opine oszolomow i idiotow od tych ktorzy naprawde uzywali narzedzi do tworzenia obrazu .....wRRRR

#4
ja powiem Ci tak czasem lubie psiedziec i poczytac co ten model ma a czego ten 2 nie ma... ale rozumiem chce sie wybrac jak naj naj naj.... to jest to troszke wnerwiajace... ;)
ale moze jakos sie uda pomoc ;) jesli ja nie jestem tym... oszolomem i idiota ;)
pozdro i powodzenia przy wyborze... ;)

#5
hmm tak naprawde juz wybralem bo w sumie niewielkie miealem pole manewru ...... . Prawie juz kupilem minolte 7D ale klękła na funkcji ktora jest dla mnie wazna cholernie wiecej nawet niz matryca 6.1 i kupuje cos calkiem innego ..............

#8
matrycy nic nie grozi sie nie wypali, mnostwo migawek przeleci zanim sie cos z nia zacznie dziac, ja na moim dobijam chyba 60-70 kafli obecnie i jest jak skala.

#9
spierzakpiotr pisze:Znajomemu w 20D padła po ok 50 tys. Nie wiem jak to jest z migawkami, ale może nie są one bardziej trwałe. W sumie 100 tys. uderzeń kilku listków to nie tak mało. Tak na marginesie nowa migawka to koszt ok 600zł. Pytanie teraz po ilu zdjęciach się matryca wypali :/
bodaj w książce pana Solfa jest opisane jakie przeciązenia i prędkosci działają na migawke. "Dość" spore są to wielkosci dla mnie :wink:

#10
Ho!na pisze:bodaj w książce pana Solfa jest opisane jakie przeciązenia i prędkosci działają na migawke.
Wystarczy wiedza z 7 klasy podstawówki, żeby elementarne obliczenia wykonać, w celu rozpoznania rzędu wilekości sił działających w takim urządzeniu jak migawka.

Pozdrawiam. :-)

#11
luc pisze:
Emo pisze:na funkcji ktora jest dla mnie wazna cholernie
Emo, powiesz na czym moja ulubienica się wysypała :?:
szybkosc i ilosc zapisywanych kadrów w ravie ......... ja nie moge czekac dla mnie oznacza to w wielu przypadkach stracone pieniadze ............ sprzet ma pracowac bez przerw na zapis .........

#12
cholera pojechalem po Eosa a przywiozlem Nikona z kompletem szkiel lampa i tkaimi tam .......Ja.p...e chyba nie bóg opuscił .zeby nikonem pracowac ..Ale dla bonusu w komplecie jakim byla leica moge to ścierpiec pies drapal ..........

#14
a to ważne jaki ? mnie bardziej interesowaly szkła 80-200 f2,8
ED 35-70 F2,8 D tak pozatym dostałem leice i 17-80 nikkora czy takie cos tam .........

#16
emo wyrazy ubolewania. kupuj minolte i wal w JPG.
albo nicona,ale canona juz sobie odpusc.

w sumie ALFA minolty jest chyba calkiem szybka,mnie sie pracowalo smakowicie,tylko to cholernie zamotane menu.

#17
w sumie nadal jestem bez sprzetu nikona oddalem dla mnie po prostu masakra :( wizjer jak przez dzure od kibla eos 1D mila juz maly wizjer tak mie przynajmniej zdawalo jednoczesnie z nikonem i tymi szklami mialem dzieki kumplowi przez moment w reku minolte 7D imusze przeprosic 7ke poza szybkoscia zapisu w ravie jest o niebo lepsza od nikona D 1 X . Na dzisiaj sma nie wiem mam tak zamotane w glowie ze az strach .własnie to mnie w..ia szlag mnie trafia bo w czyms co wydaje sie idealne dla mnie kryje knyf ktory mnie tak rozwala ze nie jestem w stanie uzywac go ze spokjem i najczesciuej sa to drobiagi ale dla mnie niesty decyduje momentalenie pokochalem minolte za wizjer w sumie okazal sie ważniejkszy niz zapis w ravie jak tylko zobaczylem jakosc sciagnietych jpgow to chyba jeden z nielicznyhc korpusow ktory pozwala na puszczenie miecha na zywca bez obrobki ....... .hmmm musze to przetrawicc ..juz sam nie wiem
Ostatnio zmieniony pt wrz 08, 2006 9:31 pm przez Emo, łącznie zmieniany 1 raz.