Martwe piksele w C4000?

#1
Witam. Niedawno kupiłem nowego Olympusa C4000 i mam pewien problem. Kolega zasugerował mi abym sprawdził ten aparat czy nie ma martwych pikseli. Postąpiłem wg wskazówek kolegi. Zrobiłem zdjęcie w ciemnym pokoju bez lampy błyskowej i jak się można domyśleć otrzymałem zupełnie czarne zdjęcie. Jednak oglądając to zdjęcie na monitorze zauważyłem 7 czerwonych punktów i 2 niebieskie rozrzucone przypadkowo na zdjęciu. Kolega twierdzi, że są to martwe piksele i aparat należy reklamować. Co o tym sądzicie.
Zauważyłem ponadto na wyświetlaczu aparatu dwa punty które cały czas świecą na biało. Czy jest to wada aparatu i należy go reklamować?

#2
ok wyjasnijmy kilka fatow... po pierwsze wedlug mnie to to niejest martwy piksel a goracy piksel(hot pixel) ... w nocy gdy czasy naswietlania sie lekko wydluzaja to czasem sie moze zdazyc ze wystapia gorace piksele i to sie czesto zdaza niewiem natomiast czy to powod aby reklamowac sprzet, martwe piksele sie sprawdza inaczej.. fotografuje sie biala sciane albo cos co jest jednolicie biale na calej plaszcyznie i wtedy po powiekszeniu widzisz czy sa kropki czy nie... ta technika sprawdzisz tez czy masz brud na sensorze...

mozesz pokazac nam to zdjecie z tymi pikselami??

#3
Dzieki Rave za informacje. Zrobie zdjęcia testowe tak jak mi to opisałeś i wtedy prześlę zarówno te zrobione w ciemnym pokoju jak i te z białym tłem. Napisz jeszcze tylko jak mam wysłać te fotki tzn czy mam wysłać je na Twoje konto pocztowe, czy też jakoś inaczej. Pozdrawiam

#4
dobrze by bylo gdybys je mial na jakims koncie www to wtedy bys tylko podlinkowal je tu.. zaloz cos na wp.pl albo cos teges i bedzie mial taki magazyn jakby i podlinkuj foty

#5
Witam ponownie
Przepraszam że się tak długo nie odzywałem, ale nie miałem chwilowo dostępu do sieci. Próbowałem podlinkować moje zdjęcia na jakiejś stronie www ale niestety nie moge jej wgrać na serwer. Byłoby więc prościej dla mnie jeśli mógłbym wysłać je Tobie mailem. Jeśli możesz to podaj mi swój adres. W międzyczasie bedę się starał uruchomić moją stronkę www.
Pozdrawiam

#7
OK. Wysłałem mailem te fotki oraz jeszcze jeden list z odpowiedzią od polskiego przedstawiciela Olympusa. Daj znać co o tym sądzisz.
cron