Tanie podrobki?

#1
Witam,

Od niedawna staram sie kupic nowy obiektyw - dokladnie Canon 17-40mm. W prywatnym sklepie, jak i na stronie producenta obiektw kosztuje 670 funtow +/-. Jesli natomaist wybiore sie na ebay.co.uk znajde mnustwo chinskich ofert (czasem angielskich, ale zrodlo pochodzenia sprzetu jest raczej oczywiste) za +/- 340 funtow + +/- 45 za przesylke. Roznica jest znaczna 300 funtow miedzy sklepem a aukcja. Daje mi to do myslenia. Wiem, ze chinczycy sa mistrzami podrabiania wszystkiego np. telefonow komurkowych, ktore jeszcze nie zostaly oficialnie wydane. Dlaczego nie mieli by podrabiac obiektywow? Czy to jest w ogole mozliwe? Spotkaliscie sie moze kiedys z jakims falszywym sprzetem czy moze po prostu w Chinach jest az tak tanio? Rozwazam, tez opcje, ze moze nie sa to podrobki a jakies szkla, ktore np. nie przeslzy kontroli jakosci? CO o tym myslicie?

#2
ja kiedyś widziałem podrobioną minoltę, miała inną nazwę ale po materiałach było widać że z butelek po coca coli zrobiona. nigdy nie słyszałem o obiektywach... w sumie sam bym się pewnie nad tym nawet nie zastanowił, ale w dzisiejszym świecie...

Re: Tanie podrobki?

#3
luciano pisze:Witam,

Daje mi to do myslenia. Wiem, ze chinczycy sa mistrzami podrabiania wszystkiego np. telefonow komurkowych, ktore jeszcze nie zostaly oficialnie wydane. Dlaczego nie mieli by podrabiac obiektywow?
A moze masz na mysli sprzedawce z Hong Kongu?

Canon 70-200 2.8 IS :

BH Photo w US - 1570$ = + - 4000 zl (po dzisiejszej cenie dolara)
Canon Store - UK - 1329 Funtow - 6250 - po dzisiejszej cenie funta
Polska - FotoPlus - 6799 zl
Ebay- 1630 $ -ok 4100

Mam przez to rozumiec ze obiektyw z BH Photo w Nowym Jorku to chinka podrobka? Czy po prostu sklep z "normalna cena" ?
Mam jeden obiektyw od tego sprzedawcu z Hong Kongu - zapewniam Cie ze to nie jest podrobka. Podobnie moga cie zapewnic 3 osoby z Krakowa , ktore rowniez zakupily sprzet na Ebay z HK.

Mam 2 stalki (50 1.4 i 85 1.8) za ktore lacznie zaplacilem 610 $ co wynioslo okolo 1530 zl. (niewiele mniej kosztuje u nas JEDEN z tych obiektywow.

Ceny w UK sa o wiele wieksze niz w pozostalych krajach. Rozmawialem z wieloma anglikami ktorzy u nas w Kraku kupowali 400D i 30 D po tym jak zobaczyli ile to u nas kosztowalo i ile musieli w UK. Kupuj smialo. To ze wlasciciel sklepu chce sobie zarobic nawet 80% na szkle nie znaczy ze jest tyle warte i Ty masz za to placic.

#5
Jarek Blaminsky pisze:Mam 2 stalki (50 1.4 i 85 1.Cool za ktore lacznie zaplacilem 610 $ co wynioslo okolo 1530 zl. (niewiele mniej kosztuje u nas JEDEN z tych obiektywow.

powaga?! jak zrobiłeś te zakupy? normalnie przez jakieś www i Ci kurierem przesłali?

#6
Zwyczajnie.. jedeo z moich rodziców jest obywatelem US.
Obiektywy kupione w BH Photo. Akurat tak sie sklada ze podatki stanowe sa rozne. Jesli masz znajomych ktorzy mieszkaja w stanie Texas zwolnionym z podatku Nowego Jorku, placisz cene jaka podaje Ci BH Photo + koszt wysylki.

http://www.bhphotovideo.com/c/product/1 ... focus.html 50 1.4 - teraz widze ze nadal jeszcze obnizka - 289 $

http://www.bhphotovideo.com/c/product/1 ... focus.html 85 1.8 - 315$

Po zsumowaniu daje Ci to 614 $ czyli okolo 1520 zl . Do tego koszt wysylki.
Oczywiscie ze mozesz kupic w BH photo i Ci wysla do Polski. (W taki sposob kupilem kiedys lampe pierscieniowa . Tyle ze jakies dziwne clo doliczyli ze wyszlo prawie polowa ceny jaka musialem zaplacic. Lampa kosztowala mnie 70$ + 30 wysylka a czyli okolo 300 zl a cla mi naliczyli 120 zl. Nie skorzystalem wiecej z takiej opcji.
Ostatnio zmieniony wt sty 08, 2008 11:39 pm przez Jarek Blaminsky, łącznie zmieniany 1 raz.

#7
Ja też kupowałem na BH Photo :D
ceny są jedne z niższych a sklep poważany :) prócz tego obiektywy 50% tańsze no z slr jest troche inaczej :D