Nowy EOS - 450D

#1
Dostałem cynka, że na dpreview pojawił się opis najnowszego EOSa.

http://www.dpreview.com/news/0801/08012 ... andson.asp

Nie jestem fanatykiem sprzętowym, więc osąd pozostawiam Wam - od siebie dodam tylko, że dziwi mnie rezygnacja z przycisków po lewej stronie body, na rzecz ogromnego, prądożernego, i chyba niepotrzebnego w tej skali ekranu LCD. Czyżby Canon, któremu zawsze zarzucałem niską funkcjonalność, miał w imię postępu zejść jeszcze niżej? ;)

#3
Canon chyba dostal duze baty od Nikona , dlatego nie pojawila sie zadna ulepszona 5D.. trzeba jeszcze troche poczekac. Natomiast ceny szkla 800 5.6 to chyba nieporozumienie... 12 tys $. Jest jeszcze 200 2.0 IS, cena kolo 5 tys.Jakos nie pochwalil sie Canon zabawkami. Nowe malpki i drukarki nie interesuja mnie zupelnie.

#4
Poza modyfikacją funkcjonalności (większe LCD, lepsza pokrywa chwytu) resztę uważam za marketingowe zagranie

osobiście w 400 D raził mnie brak drugiego wyświetlacza. Poza tym trochę mało czasu minęło od poprzednika, a już następce wypuszczają..

#6
Wyraźnie chłopaki z canon'a podłamali się śmiałym krokiem Nikona.. 450d to rzeczywiście 100% marketingu i praktycznie nic nowego..

Jest to propozycja dla mało znających się na rzeczy klientach którym zależy na czymś "droższym". A "dobry" aparat ma przecież dużo megapixeli duży wyświetlacz i oczywiście zdjęcia można robić przez ekranik (live view) :)

#7
Zwiększyli troche wymiary i chwyt jest wyraźnie grubszy, to jest na plus
Co do Live view i 3in lcd to raczej jestem sceptyczny bo gdybym naprawde tego potrzebował to kupiłbym olympusa i miałbym jeszcze odchylany wyświtlacz. 12mp - nowszy sprzęt, więcej mp :D prawo dżunglii. Ale to ułożenie przycisków? czego oni się napalili?- tragedia, zero funkcjonalności i poczucia smaku :)
Jednak za tę kasę, czyli 3k za body wolałbym chyba 30d 8) albo nawet niko d80 :oops:
cron