#4
Tego się w zasadzie nie programuje, to tylko czujnik zintegrowany z wzmacniaczem i przetwornikami,
co najwyżej można regulować czułość (~ 250 razy).

Pytanie, czy Sony ma już DSP do którego można podłączy ten sensor.

#7
dadan pisze:a Nikon D3, jakiej ma firmy matrycę ?
Odpowiedź nie wprost

Is the D300 sensor the Sony IMX021?
Two possible answers: (1) yes, or (2) a slightly modified version. Given Nikon's historical relationship with Sony's sensor division and the slightly modified specifications, I'd have to say #2 is the correct answer. Also, note that like previous Sony APS sensors, the sequence has remained the same: (a) Sony announces sensor samples; (b) Nikon announces a camera using a variant of that sensor; and (c) Sony and/or other companies announce cameras using the sensor Sony announced in step a (that step hasn't happened yet, but will shortly).


Znalezione tu

http://www.bythom.com/D3QA.htm

Incuba pisze:ucieszę się kiedy będzie mnie stać na korpus z tą matrycą;)
Życzę Ci tego. :P

#8
z tego co wiadomo to matryca d3 jest produkcji nikona - przynajmniej tak twierdzą zapaleńcy sprzętowi na forum nikona. a matryca ciekawa, może FF potanieją za jakiś czas do ludzkich cen.

#9
dadan pisze:a Nikon D3, jakiej ma firmy matrycę ?
na prezentacjach multimedialnych Nikona chwalili się, podkreślając ten fakt, że matryca do D3 jest ich własnego projektu i produkcji.

#12
wszystkie topowe maszyny nikona mialy sensor nikonowski, najnowszy sensor w d3 jest efektem zabaw z lbcastem.

ja bym sie tym sony zbytnio nie przejmowal, przy 10 megapikselach nie umieli zrobic procesora ktory by sie dobrze tymi zdjeciami zajal a co dopiero przy 24mpix.

pewnie upakowanie ich na matrycy jest takie jak na 10megapikselowej. ponoc ma byc rewolucyjnie z szumem itp itede.

jak bedzie sie okaze, korpus srednio mi hmm pasuje.