Canon 30D vs Pentax K10D

#1
Panowie !
Proszę o w miarę precyzyjne odpowiedzi. Już mam sprecyzowane dwa aparaty, które chcę kupić. Wiem że różnica w pikselach jest, że ten ma stabilizację a ten nie. Wiem, wiem.
Nie mam sprecyzowanego co będę fotografował. Wszędzie gdzie będę mógł to zabiorę aparat i będę trzaskał.Przyroda, ludzie, imprezy itd
Chodzi mi o waszą precyzyjną opinię co mi wystarczy do tego a jednocześnie jaki aparat posiada wszystkie te cechy, które sprawią że będę zadowolony teraz i za kilka lat.
Będę wdzięczny za wasze podpowiedzi.
Ach i jeszcze jedno oba aparaty trzymałem w dłoni, oba leżą doskonale
:(

#2
No to chyba Penek wydaje sie bardziej uniwersalny (stabilizacja) oraz porzadnie uszczelniony. Plusy canona to wieksza szybkosc i duzo naprawde dobrej optyki. Tak naprawde nikt za Ciebie nie zdecyduje co jest lepsze. Kup to co Ci "dusza" podpowiada i zacznij focic :)

#3
Na mój gust canon jest lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim mnogość obiektywów i różnego rodzaju sprzętów. Poza tym canon jest chyba najliczniejszy pod względem liczby posiadaczy ich lustrzanek wiec zawsze sie znajdzie ktoś też z canonem kto może Ci jakby co pomóc

#4
ja jak mialem taki dylemat to wybralem kadziesiatke i jestem zadowolony. a obiektywow do pentaxa tez masz szeroki wybor... wszystko z przeszlosci co ma mocowanie typu K, chociaz w takim przypadku mozesz zapomniec o autofokusie.

dla siebie wzialem pentaxa ale chyba komus innemu bym polecil canona. bo tak jak kolega wyzej powiedzial wiecej osob ma canona, wiecej osob moze ci pomoc jak by co itp. itd.

#6
TY byś wziął, ale nie bierzesz, tylko kolega pyta o radę. I nie było tu mowy o nikonie, więc sobie daruj.

Ja oba aparaty użytkowałem i oba leżą doskonale. Z racji większej ilości obiektywów na rynku, wybrałbym 30D. Plus dużo zamienników (sigma, tamron).

Aczkolwiek jeśli przekonasz się do Pentaxa - nie będę potępiał :)
cron