Maly kieszonkowy aparat. <Canon Digital IXUS 75?>

#1
Chcialbym kupic maly kieszonkowy, kompaktowy aparat cyfrowy. Ma to byc aparat dla amatorki, ktora robi bardzo duzo zdjec (sytuacje codzienne) i krotkich filmikow. Stad tez ma to byc aparat o niewielkich wymiarach i jednoczesnie duzym wyswietlaczu.

Po paru dniach porownywania roznych modeli sklaniam sie ku Canon Digital IXUS 75.

Chcialbym poznac Wasze opinie na temat tego modelu, moze ktos z Was z niego korzysta. Jesli macie jakies inne propozycje w tym przedziale cenowym (+-) to slucham :) Dodam, ze ten model znalazlem za 643 zl (nie bede podawal zrodla bo nie chodzi mi o reklame sklepu).

#6
Nie wiem czy IXUSy to dobra opcja...
Miły aparacik, ale ładowarka może być problemem. Lepiej kupić jakiegos powershota, typu a460, a430... na bateryjki :))))
Pozdrawiam.

#7
Bateria dedykowana sprawia, ze aparat mam mniejsze rozmiary i wydaje mi sie, ze jest wtedy lzejszy. Mam swiadomosc, ze moze sie zdarzyc sytuacja, gdy bateria sie wyczerpie i bedzie koniec focenia. Lecz osoba, dla ktorej ma byc ten sprzecik nie powinna miec tego problemu zbyt czesto, zakladam ze moze sie to zdarzyc 1/10 wiec chyba zostane przy bateriach dedykowanych, ktore to zreszta mozna dokupic i zawsze miec przy sobie zapas.

Czy poza minusem w postaci baterii moze ktos napisac jak z jakoscia wykonywanych zdjec tym aparatem? Zdjecia nocne (wiem ze lampa nie jest mocna), w ruchu, kolory?