Do 3000zł na śluby

#1
Witam szanownych fotografów... chciałbym abyście mi doradzili jaki aparat kupić... robie zdjęcia na weselach już od 2 lat, i w końcu chce kupić własny aparat ( wcześniej miałem od szefa nikona F70, a potem nikona D80) mam do wydania około 3000zł można to troszkę przeskoczyć, ale tak żeby aparat był już z lampą.... ja zastanawiam sie nad Canonen EOS 450D i Nikonem D80... na początek z obiektywami z kitów....

Pomóżcie mi bo jestem w kropce i nie wiem co wybrać, niby canon jest dla amatorów a nikon dla profesjonalistów ale nikon jest starszy o wiele i ma sam w sobie mniej funkcji i w innych oprócz AF nie wyprzedza Canona...

#2
To w takim razie dla kogo jest Pentax i Sony? Ok nie mam glosu.. W koncu mam Canona wiec opinia amatora Cie nie zadowoli.

Ale... smieszy mnie troche stwierdzenie , ze robisz foto na weselach od dwoch lat a nie wiesz jaki sprzet masz kupic. Dla mnie akurat lampa na slubach to ostatecznosc. A Ty jak domyslam sie chcesz zeby lampa byla wbudowana w aparat. Tu na pocieszenie powiem Ci ze tylko amatorskie stare Canony 5D i serie 1 D (s) oraz Nikon D3 nie posiada takowej. Ale to i tak nie ta półka cenowa.
Ostatnio zmieniony wt kwie 29, 2008 10:25 am przez Jarek Blaminsky, łącznie zmieniany 2 razy.

#5
lotardesign pisze:Nie wiem na co mam wydać pieniądze bo robiłem całe życie nie moim aparatem od szefa i porostu nie mam porównania z innymi aparatami
Ok.. z mojej strony powiem Ci tyle, Jesli byles zadowolony z efektow , jakie dawal Ci aparat szefa, to proponuje kupic taki sam. Bo jak zaczniesz porownania cos vs cos vs cos to sie rozchorujesz. Wiekszosc z takich watkow konczy sie tak samo - osoba wraca do punktu, ze nie wie co ma kupic.

Pomijajac juz twoja klasyfikacje ze Canon dla tych a Nikon dla tych (dla mnie oba systemy sa swietne maja plusy i minusy - dzisiaj mialbym zagwozdke ktory wybrac), musisz zdac sobie sprawe ze do fotografii slubnej potrzebne sa jasne obiektywy ktore kosztuja niemalo (bo nawet 50 1.8 do Nikona kosztuje Cie 1/6 Twojej kwoty), a koscioly czesto ciemne i niekoniecznie przychylne na strzelanie fleszem. Jesli juz chcesz lampe, to raczej taka na stopke, ktorej palnik bedziesz mogl ustawiac w zaleznosci od potrzeb. Wbudowana lampa to nie jest dobry pomysl na sluby (domysl sie dlaczego jej nie montuja w aparatach z wyzszych polek)

Obawiam sie ze 3000 jak napisal Ci Qba moze byc troche za malo na sprzet do slubow. Stanowczo za malo.

#6
dobra i mocna lampa to podstawa, oczywiście nie strzelasz bezpośrednio po gałach. skoro robiłeś już nikonami to na Twoim miejscu bym został przy nich, tyle że ten budżet tego nie wytrzyma.

#8
3k ło matko:)
a myślałeś o czymś takim jak :
zapasowe body?
dobra lama?
dobrej klasy zoom?
czy jasna stałka?

czy będziesz robił ludziom zdjęcia ślubne kitem i wbudowana lampa jak tak to powodzenia! (szczególnie w ciemnym kościele)

#11
nadal bierz od szefa aparat a za 3kola kup jakis pozadny obiektyw... a za nastepne 3 tysiace mozesz pomyslec o jakims DOBRYM(na sluby)body ale ze stanow bo takiego za ta cene w polsce nie znajdziesz

#12
3 tysia to zdecydowanie za mało jak na śluby. Jak ty się kolego uchowałeś (bez obrazy), robisz 2 lata śluby, jak myślę zarobkowo i nie wiesz co się w tym temacie dzieje i czego potrzebujesz. Proponuje bardzie skupić się na dobrych obiektywach, jednak za 3 tysiące kupisz 1 sztukę. Poza tym jeśli tłukłeś foty z wbudowaną lampą to Cię podziwiam.

#13
nie no bez przesady... tak czytam o tych 3 kzl ze to mało...
sam czasem pomagam koledze przy ślubach i on ma właśnie D80, wg mnie to body jest idealne, nie za duze, dobrze lezy w rece, a co najwazniejsze szybko i sprawnie dziala AF. jak juz ktos napisal w kosciolach lubi byc ciemnawo wiec sie to przydaje. do body jest lampa sb-800 ktora w polaczniu z jakim odblysnikiem daje bardzo dobry efekt. aparat jest z kitowym 18-135 i powiem Wam, ze ten obiektyw naprawde daje rade, jedyne czego brakuje do pełni szczescia to stałą 50/1.8
takze wg mnie D80+ 18-135 + 50mm + sb-800 jest najlepszym rozwiazaniem cena/jakosc. aparat z tym szkłem znajdziesz za 3500, do tego lampa, moze byc sb-600 za ok 500, wydaje mi sie ze to minimum, 15 kzł chyba nie bedzie potrzebne.

#16
spoko, ale jak czesto nawala aparat? dodatkowa bateria i karta ok. jak juz to mozna jakas małpke wrzucic do kieszeni na wszelki wypadek :)
a za D80 z tym kitem co wczesniej pisalem to mozna wyrwac juz za 3000.