#3
Rev pisze:tak ale tylko trochę... zmienił wszytko w puszcze poza tym na co najczęściej narzekali wszyscy... czyli AF nadal bez zmian :(
No tak ale w zamian mamy HD Movie :lol: Jak będzie tak jak w Najkonie, to filmy tylko na pełnej dziurze i ostrzenie manualne. :x

A tak całkiem serio; ciekaw jestem kto teraz Marka kupi chyba, że już jest gotowy jego następca, i Hassel przy nim, to pikuś :wink:

#4
No to ładnie namieszał, i to przed samą photokiną...
Iso 25600...
21mpx - to juz sporo,
chyba dali totalnie nową matryce?
Z tym HD bym się tak nie cieszył.
Nagrywa max 12 minut co i tak zajmuje całą kartę 4GB.
Z tego co się doczytałem to będzie AF w filmach, na podstawie detekcjii obrazu.
3,9 Klatek - tutaj traci naj wiecej do Najstarszego brata...
Ale naprawdę mocna pozycja!

#5
zaraz puszczę pawia z tymi 21mpxami. niby z dsa ale miałem nadzieję na duży pixel, i chyba jeszcze afu nie zmienili? jeśli wszystkie ploty przejdą to będzie konkurent "najlepsej" flagowej a900 :lol:

ukłon canona w kierunku amatorów takich jak ja :wink:

#7
Niech będzie i link po polsku.

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7847

Niestety w fotografii zaczyna się szerzyć fotofilstwo i mały obrazek ni stąd ni z owąd nagle zyskuje mityczną plastykę obrazu. :roll:

Co do Full HD, to nie wiem jak bedzie z jakością, ale nie narzekałbym na to,
po prostu przechodzenie na coraz niższe procesy technologiczne i łatwa dostępność gotowych opracowań
umożliwiają upychanie coraz większej funkcjonalności w coraz mniejszej objętości.

#8
Dokładnie!Taka matryca+dobre szkło= mistyczna plastyka, przejścia tonalne... a potenm delikatny crop (resize) i wielu się nabrało na smarka3 , że dane zdjęcie jest z medium. :lol: ale to akurat zalety. Nie jestem jednak zwolennikiem, takiego upychania "bajerów" jakim w tym momencie jest kręcenie filmów czy detektor twarzy w 50D :roll:

#9
Nie wiem kto się pomylił, lub kto popełnił literówkę, ale :
Cygnus pisze:mityczną plastykę
freeq pisze:mistyczna plastyka
Mogli byście rozwinąć dokładnie co macie na myśli?

Z tych bajerów to ciekawym doświadczeniem może być kręcenie filmów na 500mm np:D

#10
Niezależnie od tego co napisał Cygnus :wink: , ja napisałełm to co miałem na myśli; "mistyczną plastkę" :wink: tak według mnie oczywiście, bo każdy ma prawo do swojego zdania :roll: Tak już całkiem serio, to naprawdę sporo moża z tej matrycy wyciągnąć.
Ciekaw jestem o czym pisał Cygnus :wink:

A co do filmów to podobnol najlepiej z 800mm + converter 2x :lol:

#12
mityczna a mistyczna to dwa rozne wyrazy, ktore nie zawieraja bledu :)
sorry za OT

fajnie ze to w koncu wyszlo. im wiecej aparatow z pelna klatka nie wazacych po milion kilogramow tym lepiej dla nas... a raczej dla naszej kieszeni :D

#13
haskowiem:)
im wiecej aparatow z pelna klatka nie wazacych po milion kilogramow tym lepiej dla nas... a raczej dla naszej kieszeni Very Happy
RACJA!:)

Teraz jeszcze na photokinie obwieszczą o D3x i Smarku IV i będzie ciekawie:D

Edit;
Obrazek


Niech wyjdzie to D3x i będzie naprawdę coraz ciekawiej dla naszych kieszeni:)
Z tego co piszą wychodzi że tragarza gratis dorzucają:D

#14
śmiejecie się z filmów HD a dla mnie to krok do przodu. Dzisiaj coraz więcej gazet przechodzi do internetu a tam panuje era youtube. ludzie którzy czerpią informacje z internetu wolą obejżeć szybką relację video nawet z kiepski dźwiękiem niż klikać kolejne fotki. dla redakcji jest to mega oszczędność bo wysyła jednego kolesia który ma jedno urządzenie rejestrujące. nakręci filmik na portal i przy okazji zrobi kilka fotek do wydania papierowego (albo odwrotnie). A na upartego jak nie uda mu się odpowiednim momencie zrobić zdjęcia to będzie mógł sobie wybrać jedną z 30 klatek którą zrobił w sekunde, full hd pozwala spokojnie wydrukować fotkę w jakimś dzienniku.
taka kompilacja kamery i apratu to mniej sprzętu a więcej możliwości, nie mówiąc o podpięciu zewnętrznego mikrofonu. dzisiaj cały świat techniczny dąży do tego aby upychać jak najwięcej urządzeń w jednym module. tak się dzieje z telefonami , kiedyś tylko było można dzwonić , potem wysyłać sms, robić zdjęcia, słuchać muzyki, korzystać z internetu itp itd. uważam , że taki rozwuj czeka także aparty.
czekam tylko na lustrzanke która będzie miała tylną ściankę dotykową powiedzmy o rozmiarze 7cali. pewnie wtedy nie będzie problemu z podpięciem jakiegoś modemu i wysyłania fotek bezpośrednio z aparatu, albo cholera wie co jeszcze.

#16
No i śmiejemy się, bo w pewnym segmencie oczekujesz dobrze wyżyłowanego aparatu foto, a nie kompromistu miedzy aparatem a kamerą wideo. Tak to widzę. Przez analogię do telefonii komórkowej, kiedyś Nokia produkowała dobre aparaty telefoniczne, teraz nie są już dobre bo mają dodatkowo kamerę, aparat, system operacyjny umożliwiający instalację programów, notatniki, organizery, a biedny telefon sponiewierany. Mam silne wrażenie, że jak się ktoś nie opamięta aparaty foto można tak samo głupio załatwić.
Swoją drogą kamera HD (high definition) żeby wrzucać na youtube? Toż jakość materiału na you tube jest niższa od tego co rejestrują kamery w komórkach...

#18
PP pisze: Swoją drogą kamera HD (high definition) żeby wrzucać na youtube? Toż jakość materiału na you tube jest niższa od tego co rejestrują kamery w komórkach...
kwestia czasu. tak samo jak było kwestią czasu było wejścia 8 megowych matryc do segmentu amatorskiego, teraz są nawet kompakty które mają FF!
to czy coś zostało zaniedbane przez przesycenie funkcji to inna bajka, ja mówię o kierunku w którym wsio idzie i ten kierunek uważam za słuszny

#19
Jakość HD chyba nie będzie lepsza czy gorsza? (jeżeli mówimy o jakośći a nie samej rozdzielczości, ale nie wyobrażam sobie wstawiania 10minutowego filmu HD bez kompresji na Youtube czy jego młodszego ewentualnego brata)
Jeśli są już osiągi takie jak D90 czy 5D Mk II to + HD nie będzie pogarszać chyba właściwości matrycy?
Gorzej jak zacznie się dokładanie osprzętu do tego HD, mikrofon, jakiś wydziwiony autofokus i co tam jeszcze w kamerach jest... Sprzęt będzie musiał ważyć, chyba że jak Cyngus mówi, wszystko zacznie jeszcze maleć, I może kiedyś FF będzie rozmiarów 1/2,5'' ...

http://pl.youtube.com/watch?v=mwG86ym3U ... re=related
Jak by mi ktoś powiedział ze te podane tam sample sa kręcone DSLR'em to bym nie uwierzył:)