Canon 5D Mark II

#1
Witam,

Niedawno dowiedziałem sie o wypuszczeniu nowej wersji 5D przez Canona. Szczerze mowiac przyjolem ta wiadomosc z entuzjazmem. Mysalem juz wczesniej o 5D ale brakowalo mi w nim kilku opcji jak np. czyszczenia matrycy, ktora zostala zaimplementowana w Mark II. Tak sie zastanawiam czy zaczac juz oszczedzac na to cacko? Spotkaliscie sie juz z tym aparatem?

Re: Canon 5D Mark II

#2
luciano pisze:Witam,

Niedawno dowiedziałem sie o wypuszczeniu nowej wersji 5D przez Canona. Szczerze mowiac przyjolem ta wiadomosc z entuzjazmem. Mysalem juz wczesniej o 5D ale brakowalo mi w nim kilku opcji jak np. czyszczenia matrycy, ktora zostala zaimplementowana w Mark II. Tak sie zastanawiam czy zaczac juz oszczedzac na to cacko? Spotkaliscie sie juz z tym aparatem?
i właśnie z myślą o takich userach spece od marketingu w firmie Canon wprowadzają ulepszenia do nowych body zamiast skupić się na tym co ważne!!
Chciałbym poznać Twój punkt widzenia jeżeli chodzi o owo czyszczenie matrycy.

#3
Nie bardzo rozumiem - czepiasz sie mnie bez powodu za co? za to, ze pytam was o zdanie dotyczace tego aparatu bo sam nie mialem nigdy doswiadczenia z profesionalnym sprzetem? (uzywam 400D od ponad roku)

#4
Bawią mnie takie zachwyty nad marketingowymi chwytami w stylu "odkurzacz" :) :)
Gdybyś pomyślał logicznie samemu byś zrozumiał skąd moje rozbawienie...
Oki ultradźwięki strącają kurz z matrycy przy włączeniu aparatu... miało by to sens gdyby owe śmieci wylatywały poza body, ale nie, one zalegają w komorze lustra i przy pierwszym klapnięciu znów lądują na matrycy. Więc po co to? Zamiast dupereli w stylu filmy fullHD, odkurzacz, Live view (bo konkurencja to daje) wstawiliby poprawiony autofocus i ludzie by dostali orgazmu jak przy premierze poprzednika. A tak spece od marketingu dochodzą do wniosku że bardziej się opłaca dawać te duperele bo ludzie na to czekają (vide luciano) i mamy nową matrycę i stary AF w semipro body które mogło by lać wszystkich.

#6
Mam to stracanie kurzu w 400D i jeszcze nigdy nie stracilem zdjecia przez zanieczyszczona matryce a uzywam go juz wystarczajaco dlugo i czesto aby zdazyl sie zabrudzic. Czytajac recenzje na temat 5D mark I ludzie czesto poruszali problem brudzacej sie matrycy wiec wyciagam stad wniosek, ze dziala. Jak rowniez widzisz nie ufam slepo marketingowym hasla tylko prosze doswiadczonych w temacie ludzi o zweryfikowanie tych informacji.
Wspolczuje Ci rowniez niskiej samooceny, ze musisz pastwic sie nad amatorami takimi jak ja.

#7
Luciano wyluzuj, nikt sie z Ciebie nie nabija. Andres przeszedl sprawnie do kwintesencji, ale Ty sie skupiles na jakims zrodzonym w Twojej wyobrazni watku osobistym zamiast sednie.
Olej oczyszczanie kurzu itp. i bierz tego 5D poki mozna je kupic.
Nie straciles zdjecia z powodu kurzu? To super, ale nie przypisuj tego koniecznie wspomnianym funkcjom aparatow. Przyjmij, ze widac w dobrych warunkach i we wlasciwy sposob zamieniales obiektywy. Taka wersja ma dla mnie soobiscie sens dla odmiany.
Przesta czytac ta marketingowa papke bo to mozg lasuje.

#8
Gdzie pytam się gdzie ja Ciebie atakuję??
Zrób zdjęcie na małej dziurze czegoś jasnego i oceń czy masz syf czy też nie? To primo. Ja swoje body (sztuk 3) czyszczę średnio raz na rok a używam ich równiez reportersko więc czy to aż tak często?? Gwarantuję CI że w 400D i innych z odkurzaczami raz do roku też musisz porządnie wyczyścic.

Wiesz co jest ważne w aparacie?? Matryca i szkła. Pytasz o 5DmkII? To ja się spytam po co Ci on? Wykorzystasz jego możliwości? Bo ma pierdylion mpix? I co z tego skoro podepniesz do tego szkła które Ci skutecznie ograniczą optycznie rozdzielczość matrycy. Masz świadomość z jakimi szkłami on będzie dawał pełne efekty? Stać CIę na nie?
I teraz wracamy właśnie do papki którą robią z mózgu ludziom spece od marketingu w firmie Canon.

Reasumująć pewnie niedługo kupię to body, ale dlatego że 5DmkI wyjdzie ze sprzedaży a na pewno nie ze względu na duperele w stylu odkurzacze, fullHD czy też Liveview. Jak już wspomniałem wyżej 5DmkII mógłby tego nie mieć w zamian za lepszy AF, tyle że ludzie nie znający się nie kupowali by go więc się nie opłaca czegoś takiego robić. Przeciętny Xiński podobnie jak Ty Luciano (no offence) idzie do sklepu i porównuje, a sprzedawcy zachwalają żeby wcisnąć, właśnie takie duperele jak odkurzacz.

#9
Jeszcze nie zdazylo mi sie kupic aparatu dla mega pixeli. Wiem jakich obiektywow potrzeba do pelnej klatki.. mam jedna L-ke, ktora sie do niego nada. Dziekuje za sensowna odpowiedz.

#10
luciano pisze:Jeszcze nie zdazylo mi sie kupic aparatu dla mega pixeli. Wiem jakich obiektywow potrzeba do pelnej klatki.. mam jedna L-ke, ktora sie do niego nada. Dziekuje za sensowna odpowiedz.
Tak?? Którą?? 85/1,2 ?? 50/1,2?? 135/2?? 35/1,4?? Praktycznie tylko te szkła mają rozdzielczość optyczną na tyle dobrą żeby się zbliżyć do obsłużenia takiej matrycy. żaden z zoomów canona nie podoła nawet eLki. Jasne że podepniesz je tylko co z tego skoro optyka sprowadzi cię do poziomu 5DmkI? I to też w przypadku używania dobrych szkieł.

#12
Andres: sorry man, bez obrazy ale z tego co piszesz wynika ze masz pierdolca na punkcie jakości.
Rozumiem ze studiujesz krzywe mtf etc.
Można i tak, ale to do nikąd nie prowadzi.

Czytam sobie z boku ten watek, wnioskuje ze Luciano chce skoczyć z cropa na full frame, a zastanawia się nad nowszym rozwiązaniem niż paroletni już 5D.
Jeśli ma kasę to niech kupuje...
Może w przyszłości dokupi sobie cudowne elki które wykorzystają tą matryce jak powiadasz.
Poza tym Live view i HD mogą przydać się, mimo ze sceptycznie do tego podchodziłem widząc specyfikacje nowego 5D, to dostrzegam pewne tego zalety.

Jego eLka bardzo dobrze będzie sprawowała się tak na 5D jak na 5d mkII.

Sam jestem użytkownikiem pierwszego 5D i w pełni zaspakaja moje potrzeby na małym obrazku, choć muszę przyznać ze większa czułość tez czasem by się przydała, a to akurat 5D 2 ma.
I w reportażu jest to bardzo użyteczne, a w połączeniu z 16-35 można naprawdę przy malej ilości światła fotografować. Wiadomo jakość jak jakość, ale czasem liczy się by była fota niż jej jakość.

#13
nie mam pierdolca na punkcie jakości tylko uświadamiam , że tak naprawde niewiele szkieł jest w stanie "zaspokoić" aż taką matrycę.
Dla mnie 5DmkII właśnie ze względu na czułość wydaje się być ciekawym wyborem.

#14
Do autora wątku; Nie dziw się, że reakcja @Andres-a jest jaka jest, po Twojej pierwszej wypowiedzi już można się domyślać, iż masz niewielkie pojęcie nawet nie o samym sprzęcie ale o tym czego Ty sam potrzebujesz. Wierz mi lub nie ale aby wykorzystać możliwości takiej puszki jaką sie wydaje być 5D M2, to szkła z najwyższej pólki to podstawa, (przed zakupem Ds-a zaopatrzyłem się najpierw w szkła z najwyższj półki a i tak jego możliwości pokazują tylko dwa 35L i 85L ale to moje zdanie) znam milion przypadków osób które myślą iż pucha za masę siana spowoduje, że ich zdjęcia będą zaje***, pupa niestety, pomyśl czy warto!

Tak na marginesie, ja mam pierdolca na punkcie jakości, i lubię kiedy w dużum stopniu tą jakość dostaje prosto z puszki, ale na to ma wpływ jeszcze kilka innych czynników :wink:

P.S. Wiesz w 50 masz jeszcze detektor twarzy.... :twisted: