Na początek,tani ale na wysokim poziomie.Olym,Nik,Can?

#1
Olympus SP-570 UZ - slyszałem ze dobry i grzeszy niską ceną, a może Cannon, Nikon? Cena się bardzo liczy, bo to kieszeń studenta amatora, ktory nie musi zaczynać na sprzecie za 4 tyś. Wasza pomoc jest dla mnie błogosławieństwem, bo jak to amator, czytając o tych wszystkich cechach na stronach, bardziej sie gubię niż oświecam. Zależy mi tez na tym, zeby byl w miare tani w utrzymaniu, w razie uszkodzeń nie chciałbym płacić drugie tyle za naprawę;) Proszę o opinie, z gory dziekuje!

#2
Proponowałbym się najpierw przywitać;
Witaj!
etroo pisze:Zależy mi tez na tym, zeby byl w miare tani w utrzymaniu, w razie uszkodzeń nie chciałbym płacić drugie tyle za naprawę;) Proszę o opinie, z gory dziekuje!
Hmm... Troszkę mi się śmiać zachciało, czy ty jesteś sportowcem ekstremalnym??

Napisz czego oczekujesz od aparatu(gdzie będziesz go używał np.), i czy będziesz się "rozwijał" W stronę fotografii?

#3
Witam, no tak zapomniałem o naważniejszym. Sportowcem nie jestem, jedynie marnym turystą. wiadomo jednak ze sprzet jak sprzet jest podatny na uszkodzenia. nie wiem jak to jest z aparatami no ale pewnie nie za bardzo sie to rozni. Mam zamiar go używać, fotografując co się da, jednak w miarę przystosowanych do tego warunkach, w sensie ze nie extreme.
Czy bede sie rozwijal to jeszcze nie wiem, zalezy jak bardzo mnie to wciagnie. dopiero zaczynam, narazie jest super, dlatego kupuje aparat. jezeli nie zostanie to moją pasją, to przynajmniej zdjecia z wakacji bedą ciekawe. jaki aparat możecie polecić?

#5
bresch pisze:etroo napisał:
Zależy mi tez na tym, zeby byl w miare tani w utrzymaniu, w razie uszkodzeń nie chciałbym płacić drugie tyle za naprawę;) Proszę o opinie, z gory dziekuje!

Hmm... Troszkę mi się śmiać zachciało, czy ty jesteś sportowcem ekstremalnym??
Przecież kolega napisał, że jest studentem. Bresh, nie wiesz co się na studiach dzieje?!

#8
Maćko, cieszę sie że ktos mnie rozumie. po prostu matwie się,ze nawet gdyby mi upadł to koszty za naprawę bedą tak wysokie że chcąc czy nie będę musiał skończyć moją przygodę z fotografią. pozatym zastanawiam się nad częściami, ktore aparaty mają droższe, ktore tańsze. Wam moje pytanie moga wydać sie całkiem dziwne, ale tak to jest jak pierwszy raz kupuję za taką kasę rzecz o ktorej moja wiedza jest powierzchowna. Jak powiedziałem 1300 to maks im mniej tym lepiej, ale wiem że to sie wiąże z konsekwencjami, bo jakość. slyszalem ze za 1300 da radę kupić przyzwoity sprzęt, dlatego proszę dajcie mi jakieś wskazówki.

#10
jako student to polecę studentowi:D
Kup jakąś małpę 2-3mpix (np starego powershota za 100zł) aby nie było szkoda jak się zaleje/wyleje/wy...wróci etc etc. Byle by uwieczniło chwile. Aha nie zapomnij o wbudowanym fleszu, żeby posiadało. To tak co do "studenckiego" życia :P

Co do lustra na ambitniejsze foty. Aparat jak telefon, za jakiś czas wymienisz. Więc jak się przyrysuje czy lekko puknie, nie ma sensu trząść portasami.
Takie sprzęty raczej się nie psują wybitnie (no chyba, że ćwiczysz 5 razy pod rząd upadek na kafle po trąceniu "przypadkowo" łokciem) więc tym się nie martw.

za 1300 kupisz fajnego używa z każdej firmy + szkło (C 300d/350, N d70/d80, olka nie znam). W obu nawiasach ze wskazaniem na 2 body po /.

Sądzę, że się ze mną niektórzy zgodzą ale będziemy Ci tu prawić co jest lepsze bo już kilka razy było to nawet tutaj (a generalnie mało tu o sprzęcie) wałkowane. Wejdz na canon-board.info i nikon.org.pl poczytaj o aparatach. Na miliard % są tematy typu: "Jaki aparat za ... plny"

#11
etroo pisze:Olympus SP-570 UZ
to nie lustrzanka
st4t1c pisze:za 1300 kupisz fajnego używa z każdej firmy + szkło (C 300d/350, N d70/d80, olka nie znam). W obu nawiasach ze wskazaniem na 2 body po /.
Sądzę, że się ze mną niektórzy zgodzą ale będziemy Ci tu prawić co jest lepsze bo już kilka razy było to nawet tutaj (a generalnie mało tu o sprzęcie) wałkowane. Wejdz na canon-board.info i nikon.org.pl poczytaj o aparatach. Na miliard % są tematy typu: "Jaki aparat za ... plny"
Wystarczy się podpisać:)
Spójrz wstecz, na poprzednie podobne tematy, jest ich naprawdę dużo.
Pozdrawiam:)