Coś taniego a lepszego niż Canon 570 IS

#1
witam wszystkich. pytanie tak jak w temacie. Szukam fakiegos fajnego aparaciku. Canona mam i jestem bardzo niezadowolony, wystarczy troszke slabsze swiatlo i sa straszne szumy, uzywajac lampy czesto robiac zdjecie z odleglosci do 2m od odbiektu jest on przeswieltony lub swieci sie jak psu jajca ;) na tle ciemnego tla. Poza tym dlugi czas reakcji i ladowania sie lampy. Akumlatorki wytrzymuja zaledwie kilkanascie zdjec po czym nalez je znow ladowac (2700mAh). Przed tym aparatem mialem starego sonego i bylem zadowolony nie pamietam by wystepowaly podobne wady minusem byly tam czasami wychodzace poruszone zdjecia dlatego zdecydowalem sie na aparat z IS. W sony podobaly mi sie wzmocnione kolory zdjecia byly jakby przekolorowane ale dodawlo to im uroku w canonie zas wszystkie sa mdle i jakby szare. Jeśli ktoś wie jakiego aparatu szukam to proszę o podpowiedź. Jeśli chodzi o kwotę to jeśli można to podajcie kilka opcji mieszczących się w różnym przedziale cenowym.
Na pewno chodzi o kompakt ew. niedużą hybrydę.
Pozdrawiam

#2
Podaj sumę jaką chcesz wydać na aparat.
A i proponuję Ci poznać troszkę aparat, poznać czym kieruje się fotografia,
nauczyć się robić aparatem zdjęcia, to nie będziesz miał podobnych problemów,
a przynajmniej nie będą One dla Ciebie tak wielkim problemem.
Każdy z nas na forum boryka się z szumami, słabym światłem, i poruszeniami,
specyficzne warunki zmuszają czasem nas do ustawienia czegoś,
co nie jest najlepszym rozwiązaniem dla zdjęcia.
Automat aparatu, zazwyczaj nie posiada aż takich możliwości aby ustawić Ci aparat na statywie,
i włączyć długi czas naświetlania.
A co do akumulatorków - mają już prawdopodobnie dość... 2700mAh,
nie sądzę aby były super jakości, wydaje mi się że kupno nowych załatwi sprawę.
Pozdrawiam

#3
Kwotę ciężko określić ale na pewno nie wyższa niż 1000zł i wolałbym coś jeszcze tańszego. Myślałem o Fuji FinePix S1000FD widziałem kilka zdjęć zrobionych tym aparatem i wydawały mi się fajne, nie znam jednak osoby która robiła nim zdjęcia. Odnośnie akumlatorków - było tak od początku odkad mam ten sprzęcik przedtem miałem 2100mAh też nie dawały rady. Poza tym zawsze je rozładowuje i ładuję całą noc są firmy GP więc chyba niezłe? A co sądzicie o samym tym canonie czy wogóle da się nim robić lepsze zdjęcia? Czy to kwestia moich słabych umiejętności? Niby ma ręczne nastawy bawiłem się tym ale nie umiem ich regulować dla wszystkich warunków... a w czasie wakcji liczy się chwila która chciałoby się uchwycić tak więc do każdego zdjęcia ustawiać indywidualnie aparat.... aż tak to nie lubie fotografować poza tym znajomi by pewnie się zanudzili czekając na moją reakcję ;-)

#4
Może masz złe napięcie w akumulatorkach? Kiedyś znajomy włożył akumulatorki z zbyt małym napięciem i nie chciało mu w kompakcie obiektywu wysunąć...
Mogą być nieoryginalne, więc i do niczego mogą być:)
Da się robić lepsze zdjęcia, zawsze da się robić lepsze zdjęcia, nie ma przepisu na dobre zdjęcie, musi być po prostu zachwycające, oryginalne:) A jeżeli przeszkadzają Ci problemy typu "zbyt długi czas ładowania lampy' To po prostu musisz kupić lepszy aparat(nie wiem który naświetla stosunkowo krótko lampę)

Zaproponuję Ci coś Innego;
http://allegro.pl/item498581544_nikon_d ... tatyw.html
Napewno nie będziesz miał takich problemów typu rozładowana zbyt szybko bateria, długo ładująca się lampa, czy złej jakości zdjęcia; w porónaniu do A570 IS ten nikon wypada o wiele lepiej:)
http://allegro.pl/item506505909_canon_3 ... ba_uv.html
http://allegro.pl/item507167328_canon_e ... w_2gb.html
Jest też Canon:)

#5
Mimo wszystko nie chce kupować lustrzanki ze względu na ich rozmiary oraz ze względu na to, że profesjonalistą nie jestem i nie chce takiego udawać. Może jesteś w stanie zaproponować mi kompakt który cieszy się największym uznaniem?

#6
Akumlatorki były kupione bodajże w Media Markcie. Co sądzisz o takim pstrykadle jak Sony DSC-H10 i tych mniejszych W-130 itp...
Z góry dzięki za profesjonalną opinie.
Pozdrawiam

#7
Widziałeś kiedyś nikona D40?
D40 - 126 x 94 x 64 mm i 475g
A finepix 102,5 x 73 x 67,8 mm 325g
A hm... Sądzę że to Sony jest nie najgorsze..
Zresztą... Wydaje mi się że problem aż tak nie leży w aparacie...
Trudno określić cokolwiek dla Ciebie...
generalnie kompakty... na dzisiejszym rynku różnią się bardzo niewiele, powinieneś dobrać kompakt do sumy jaką możesz wydać, poczekajmy na opinie innych użytkowników, poczekamy na to co powiedzą o kompaktach:)

Naprawdę zależy Ci na dużym ZOOM'ie i wielu mpx, czy na jakości zdjęć?
Ostatnio zmieniony śr gru 17, 2008 8:15 pm przez Adam.B, łącznie zmieniany 2 razy.

#8
tak tak... no bo faktycznie jest aż taka różnica pomiędzy finepixem 1000 a d40/350D :D
Chcesz kupić słabiznę to licz się ze słabizną obrazów generowanych przez to coś....
Akurat w fotografii zależność jest prosta, im coś droższe tym lepszą jakość obrazu generuje (i nie obalą tego testy na temat których niedawno toczyła się tutaj dyskusja).