PRZERÓBKA OBIEKTYWU ANALOGOWEGO NA CYFROWY

#1
Witam,
Moje pytanie skierowane jest bardziej do osób zajmujących się serwisem foto ale jeżeli ktokolwiek będzie w stanie mi pomóc to bardzo bym prosił.
A chodzi mi o to czy da się przerobić obiektyw do analoga na obiektyw przeznaczony do cyfrówki. Obiektyw o którym piszę to SIGMA 28-200 DL ASPHERICAL. Czy jest taka możliwość w ogóle?? A jeżeli tak to może kojarzycie jakiś serwis w Trójmieście który by się tego podjął.
Zaznaczam że pytałem o to w serwisie Sigmy jednak poinformowali mnie że nie posiadają takiego sprzętu do przerobienia tego obiektywu.
Dzięki wielkie.

#2
nie wiem jak z tym, ale ogolnie to niektore obiektywy od analogow dzialaja bez problemowo na cyfrakach, bez zadnych przerobek - szczerze mowiac to nigdy nie slyszalem, zeby ktos kiedykolwiek sie czyms takim zajmowal, tzn. przerabianiem obiektywow.

#3
i właśnie tu jest problem. Niektóre działają a ten akurat nie chce. ERROR wyskakuje. A wolałbym przerobić tego niż wydawać kilka stówek na nowy. Z tego już nie korzystam gdyż właściwie zakończyłem swoją zabawę z kliszowcami a chciałem jakoś zporzytkować ten obiektyw. Mam nadzieje że ktoś mi pomoże.

#4
jaki jest numer tego błędu?

tu:
http://canon-board.info/showthread.php?t=22937
piszą, że trza wymienić jakiś chip w szkle.
ponadto, w takiej np KM, to w opcjach można wymusić na puszce focenie, nawet jeśli uważa ona, że szkło jest niepodpięte. jedyna wada, to zmuszenie fotografa do pracy w trybie MF.

tak w ogóle, to dziwny ten Cannon (zakładam, że taką masz puszkę)

#6
luc pisze:w takiej np KM, to w opcjach można wymusić na puszce focenie, nawet jeśli uważa ona, że szkło jest niepodpięte. jedyna wada, to zmuszenie fotografa do pracy w trybie MF.
nikon, fuji maja to samo wiec pewnie i canon tez gdzies to ma...

btw jak napisal weese nie widze sensu przerabiac tego szkla... :/