canon 450d i Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM ??

#1
Witam!kiedy byłam ostatni raz na tym forum to szukałam obiektywu do mojego analogowego canona. Obiektywu nie kupiłam za to przerzuciałam się na cyfrę i teraz znowu poszukują obeiktywu do Canon 450d.

Potrzebuję coś zamiast kita, czegoś lepszego i szerszym zakresie ogniskowych (do zdjęć poruszajacych się obiektów, głownie psów :wink: portretowcyh, natury)

Myślałam wstępnie o Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM
i tu się pojawia podstawowe pytanie (przpepraszam jeśli głupie)-czy jego mocowanie pasuje do canona 450d? (nie znam się na tym a nie mogę znależć info :oops: )
Co myślicie o takim połączeniu??

Brałam pod uwagę jeszcze Canon EF-S 18-200 mm f/3.5-5.6 IS ale zniechęca brak USM i takei sobei opinie.

Mam nadzieję że i tym razem mogę liczyć na cenne rady :)
Aha do wydania mam do 2 tys.zl
Ostatnio zmieniony wt kwie 07, 2009 6:04 pm przez vivian_darkbloom, łącznie zmieniany 1 raz.

#2
1. pasuje
2. nie najlepsze połączenie raczej
3. 18-200 to nie jest dobra krotność szkła

nie oblecisz jednym szkłem takiego zakresu... zostaw sobie kita, zwłaszcza jeśli masz wersje z IS, jeśli nie "bo nie" kup tamrona 17-50, jesli nie to ef 17-85 IS, jeśli nie to ef 17-55 IS... ale to juz nie za te pieniądze...
dokup do tego jakieś tanie tele ze stabilizacją np 55-250 albo droższe 70-300 i obleci, ewentualnie zainwestuj w 70-200 f4 - drogie ale o 3 klasy lepsze niż te powyżej.

POZDRO

#3
Rev pisze:1. pasuje
2. nie najlepsze połączenie raczej
3. 18-200 to nie jest dobra krotność szkła

nie oblecisz jednym szkłem takiego zakresu... zostaw sobie kita, zwłaszcza jeśli masz wersje z IS, jeśli nie "bo nie" kup tamrona 17-50, jesli nie to ef 17-85 IS, jeśli nie to ef 17-55 IS... ale to juz nie za te pieniądze...
dokup do tego jakieś tanie tele ze stabilizacją np 55-250 albo droższe 70-300 i obleci, ewentualnie zainwestuj w 70-200 f4 - drogie ale o 3 klasy lepsze niż te powyżej.

POZDRO
dzięki za podpowiedzi :D
kita mam EF-S 18-55 f/3,5-5,6 IS i zalezy mi zeby miec cos więcej niz te 55, (często mi brakuje) i to w jednym obiektywie (nie mam cząsto czasu na zmianę) więc tamron 17-50 mnie nie urządza a 17-85 IS ma chyba gorsze światło?? naatomiast zakres 55-250 znowu brakuje od dołu. Szukam po prostu w miarę uniwersalnego obiektywu

a czemu to kiepskie połączenie?

przy okazji c oznaczają EF i EF-S tzn czym się różnią?

#5
podpisuję się pod tym co napisał Rev.
28-135 to straszne mydło, i z cyfrą nie daje rady.
Zdjęcia z kit'a będą lepsze.
Na długim końcu dozbieraj do 70-200 f4.

EF - to obiektywy do pełnej klatki tak cyfrowej jak i analogowej
EF-S - to obiektywy do aparatow cyfrowych o niepełnowymiarowej matrycy np 300D, 450D itd.

#6
a Sigma 18-125 mm f/3.8-5.6 DC OS HSM ??
jak w ogóle sigma radzi sobie z Canonami? bo słyszałam że w tym połączeniu autofocus nie zawsze działa jak powinien....

co do tego Canona 28-135 to przejrzałam sporo opinii użytkowników i fakt pojawiają się że mydli (ale na takich opini natrafiłam na zaledwie kilka) ale przy 28. Ogólnie ludzie sobie chwalą więc mam zamęt w głowie :?
cron