coś szerokiego, pomożecie ?

#1
Witam
Skłaniam się do zakupu czegoś szerokiego,
Jako że ciągle kupuje sigmę skłaniam się ku

Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC ( 2199,00)

lub

Sigma 12-24 mm f/4.5-5.6 EX DG Aspherical ( 3 199,00)

Różnica w tych obiektywach niewielka, cena i budowa szkła i te 2mm
Czy dołożyć równe 1000pln i zakupić droższą zabawkę czy kupić tańszą a za pozostałą kasę się upić ?
Może ktoś z Was miał do czynienia z tymi szkiełkami ?
Liczę na Wasze sugestie i pomoc

pozdrawiam

ps. jest jeszcze Sigma 20 mm f/1.8 EX DG Aspherical jasny i cena fajna tylko stałoogniskowy a ja bym chciał coś jasnego ale bez słowa stało ...

Re: coś szerokiego, pomożecie ?

#2
manager pisze:Witam
Skłaniam się do zakupu czegoś szerokiego,
Jako że ciągle kupuje sigmę skłaniam się ku

Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC ( 2199,00)

lub

Sigma 12-24 mm f/4.5-5.6 EX DG Aspherical ( 3 199,00)

Różnica w tych obiektywach niewielka, cena, budowa szkła i te 2mm
Czy dołożyć równe 1000pln i zakupić droższą zabawkę czy kupić tańszą a za pozostałą kasę się upić ?
Może ktoś z Was miał do czynienia z tymi szkiełkami ?
Liczę na Wasze sugestie i pomoc

pozdrawiam

ps. jest jeszcze Sigma 20 mm f/1.8 EX DG Aspherical jasny i cena fajna tylko stałoogniskowy a ja bym chciał coś jasnego ale bez słowa stało ...

#3
ej no nikt nie robi szerokim ? Nikt na forum nie posiada podobnego szkła ? czy ktoś mógłby podzielić się jakimiś uwagami ? Ludzie nie spać, niedziela ładna pogoda... , (no tak po kościele do marketu)

Liczę na was, bo w tygodniu chciałbym zamówić szkiełko, w sobotę mam robotę na torze i chciałbym zabrać nową zabawkę ....

HELP !!!!

POZDRAWIAM

#4
ja mam 10-20... używa go teraz żona. Jest ok. Wadą jest to że nie można go podpinać pod FF więc nie mam jak go teraz używać. Więc jeżeli masz FF lub planujesz zakup to 10-20 jest bez sensu, bo będziesz musiał wymieniać.

#8
Jak pod Canona to Tokina 12-24 jest dobrym kompromisem miedzy cena i jakoscia. Sam uzywam, to czego mi w tym obiektywie brakuje to tych 10mm i moglby jednak blizej lapac ostrosc - ale to juz jakies 1000 pln + na rzecz canona ef-s 10-22.

poszukaj w necie, jest sporo porownan takich szkiel.

#9
Adam.B pisze:Nikkor 12-24 :) I pod pełną, no i cud nie szkło:)

Ale tak na serio tak jak Andres pisał 10-20 jest pod ASP-C.
A 12-24 pod pełną klatkę :)
nikkor 12-24 jest tylko na DX, sigma 12-24 działa z FF ale jakościowo to słabo wypada

#10
używałem 10-20 na puszce DYNAX 7D KM przez jakieś 2 lata. Byłem bardzo zadowolony :) . Jednakowoż, jako już było powiedziane, to jest szkło cyfrowe, i ostatnio (lekko na zapas ;-) ) podmieniłem je sobie na krycie FF - 12-24. Tego jeszcze za mocno nie obstrzelałem, więc nie będę w ciemno opowiadał... Na cyfrówki z corpem matrycy mogę SZCZERZE polecić 10-20.
PS - na system KM/Sony te szkła skaczą jakieś 30% taniej...

#11
Witam
Przepraszam ale nie napisałem, szkło do sony ma się rozumieć.

Luc, ceny podane w mojej specyfikacji brane są ze sklepu sigmy, bo tam się zaopatruję, a dokładnie http://www.sigma-sklep.pl/
Nie szukałem nigdzie indziej, mam ten sklep w ulubionych i jak czegoś potrzebuje, klikam zamawiam, towar mam na drugi dzień w domu. Pewnie można taniej ale tam mam pewnie, że nie jest to jakaś podróba, bo już raz się z taką sigmą spotkałem, niby łorginalna i lekko tylko tańsza ale okazała się tylko podróbką... Co do reszty to za namową Incuby kupiłem alfe 700 zamiast 900, a teraz i tak muszę kupić 900 bo swoją 700 robię tyle zdjęć w tygodniu że pewnie do czerwca przekręcę jej licznik. Wiec awaryjnie chce nabyć 900.
NO ale już w miarę wiem, przyszłościowo zakupie chyba 12- 24

A potrzebuje tak szerokiego do boksów na torach, tam jest ciasno, wąsko, a ująć cały serwis plus samochód przy tankowaniu i zmianie kół zwykłym słoiczkiem to jakoś ciężko.

wielkie dzięki,

pozdrawiam