Pomocy

#1
Witam. Nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi i pomyślałem że tu na pewno ktoś mi pomoże. Dopiero zaczynam przygodę z fotografia i jeszcze jestem nie w temacie :? Robię amatorsko zdjęcia w motocrossie. I zależy mi aby aparat bym szybki (tzn. krótki czas od naciśnięcia do zrobienia zdjęcia) Chodzi mi o efekt jaki jest np. w Fuji FinePix S9500. Tylko jest problem bo muszę teraz kupić jakiś aparat kompaktowy ale wszystkie które miałem w ręku były strasznie wolne (musiałem zrobić zdjęcie 5metrów przed wyskokiem żeby złapać zawodnika w powietrzu) Na aparat mogę przeznaczyć 400 zł. I tu moje pytanie: Na co zwracać uwagę przy zakupie, jak fachowo ująć to o co mi chodzi itp. A może podacie jakiś model aparatu żebym wiedział czego mniej więcej się trzymać. Z góry dzięki.
Pozdrawiam.

#2
to się nazywa "shutter lag" (opóźnienie migawki?)
Obawiam się że ani w tej cenie ani wśród kompaktów niczego nie znajdziesz. Najprostsza lustrzanka będzie zawsze szybsza. Np. starutki EOS 20d ma czas ok. 0.2s jeśli aparat ustawia ostrość przed wykonaniem zdjęcia.
Jeżeli ostrość ustawisz wcześniej i czekasz tylko na szot to lag wynosi ok. 0.07s...