D300- wysiadł mi AF

#1
Witam Forumowiczów.
Mam problem ze swoim D300. Wczoraj byłem na weselu i robiłem zdjęcia, wszystko było OK. W pewnym momencie zauważyłem że nie działa mi autofokus. Nie zapala się dioda wspomagania AF, nie działa śrubokręt, nie mogę zmienić metody pomiaru ostrości (mam ustawiony AF-S). Ostrzenie na manula działa. Tak jak miałem ustawiony pojedynczy punkt AF, tak już zostało (oczywiście mogę go przesuwać). Przeczyściłem styki w puszce (na łączu ze szkiełkiem) ale nic to nie dało. Nawet powtórnie zrobiłem upgrade firmware i nic... Tak się dzieje na każdym szkiełku jakie posiadam (niezależnie od producenta). Ma ktoś pomysł co jeszcze mogę zrobić żeby samemu to naprawić?? Oczywiście 2 miesiące temu skończyła się gwarancja. Za pomoc byłbym wdzięczny.

#3
No i udało się :) Wysłąłem sprzęt do sprzedawcy i powołałem się na niezgodność zakupionego towaru z zawartą umową. Ten twór prawny obowiązuje 2 lata (a gwarancja Nikona tylko rok). Można się na to powołać wobec sprzedawcy (a nie producenta). Wysłałem sprzęt, sprzedawca wysłał do serwisu. Serwis uznał to za wadę fabryczną i naprawił uszkodzenie po czym odesłał do sprzedawcy a ten do mnie działający aparat :) Wszystko trwało około miesiąca :)