Pisanie skryptów na aparat canon s5 is

#1
Czy jest na tym forum osoba która ma nawet podstawowe doświadczenie w pisaniu skryptów do aparatów Canona na soft CHDK? Jakoś nie mogę zacząć. nie wychodzi mi to. Jak by ktoś miał trochę skryptów z ich szczegółowym opisem to myślę że to powinno mi Wystarczyć. Mo chodzi o pisanie prostych skryptów które ułatwia fotografowanie pewnych nietypowych sytuacji.

#2
ja już nie wiem co się dzieje, pisanie skryptów na aparat i to do robienia zdjęć pewnych nietypowych sytuacji.
Nawet najlepszy skrypt nie pomoże jak aparat będziesz miał w plecaku.

pozdrawiam

#3
wlasnie wczoraj zastanawialem sie co to ma byc...
pisanie skryptow do nietypowych sytuacji. LOL :?

po mojemu lepiej kupic ksiazke i samemu nauczyc sie "skryptowac" ustawienia aparatu. bedziesz mial podstawy ustawienia poprawnej ekspozycji nie bedziesz mial problemu ze skryptami. pewnie wyjdzie duzo szybciej i taniej ;)

#4
Na przykład chodzi mi o coś takiego:

Stawiam gdzieś aparat np w plenerze na drzewie.

Mija godzina 22:00 i on co godzinę przez 5 godzin zaczyna wykonywać serie zdjęć o różnych czasach naświetlania (np. 1/30", 1/15", 1/8" 1/4" ,1/2", 1', 2', 4', 8', 15', 30').

Książek do tego nie ma. Przynajmniej nigdzie ich nie wiedziałem, nie słyszałem i nigdy nie znalazłem.

Jedynka konkretna strona to: http://www.celestia.pl/Skrypty_CHDK

#6
barytek pisze:Na przykład chodzi mi o coś takiego:

Stawiam gdzieś aparat np w plenerze na drzewie.

Mija godzina 22:00 i on co godzinę przez 5 godzin zaczyna wykonywać serie zdjęć o różnych czasach naświetlania (np. 1/30", 1/15", 1/8" 1/4" ,1/2", 1', 2', 4', 8', 15', 30').
A w tym czasie fotograf upija się mocnym full :D normalnie sama przyjemność z fotografii.

Czy to się robi z braku czasu, czy z lenistwa ? A co zrobisz jak ktoś ci go brzydko mówiąc ukradnie ;). Rozumiem, że mając taki skrypt nie musisz siedzieć na tym drzewie. Nie dla mnie to jakaś abstrakcja.
Zawołać laskę do studia, ustawić aparat, odpalić skrypt niech się zdjęcia same robią, wyjść na papierosa, a kobieta niech się sama ustawia i rozbiera. hm fakt można też zająć się rozbieraniem tej laski, ale wtedy lepiej kobietę zaprosić do siebie, a nie do studia. :D

pozdrawiam