Jaki aparat? Min. 1000zł

#1
Witam. Zamierzam kupić aparat kompaktowy (wiem, że lepsza lustrzanka, ale jako że głównym celem jest używanie aparatu na koncertach, to to od razu dyskwalifikuje lustrzankę. z lustrzankami nie wpuszczają, z kompaktowymi już tak [chyba, że zabronia wnoszenia jakichkolwiek aparatow, ale jeszcze mi sie to nigdy nie zdarzylo]).

A jako ze jestem laikiem w tych sprawach, dlatego chcialbym sie was poradzic.

Aparat głównie bedzie uzywany podczas koncertow (nie, nie bede co dwa dni chodzil na koncerty :p po prostu pisze to dlatego, zebyscie wiedzieli, do czego ma mi najbardziej sluzyc, pod jakim wzgledem musi byc najlepszy taki aparat. bo do zwyklego uzytkowania to nadaje sie kazdy, ale do koncertow, juz nie :P)
Mam co prawda w domu dwa aparaty, do zwyklych zdjec sa ok, ale na koncertach sa beznadziejne. Kupione pare lat temu, teraz juz sa beznadziejne, uszkodzone pare razy, szybko zzeraja baterie, maja malo pamieci itp. Zdjecia sa mega zamazane, dzwieku prawie wcale nie slychac, filmiki to kit... Wszystkie inne na yt amatorskie sa lepsze :P Dlatego chcialbym kupic jakis nowy, porzadny i w miare drogi aparat, glownie ze wzgledu na koncerty.

Chcialbym moc robic z daleka ostre fotki, bez zamazywania. Chcialbym tez miec dobry dzwiek, dobrej jakosci filmiki na ktorej slychac piosenki, a nie szum, ale filmy to drugorzedna sprawa. Najbardziej zalezy mi na zdjeciach. Zeby byly ostre, nie byly zamazane, zeby mozna bylo robic z oddali bardzo dobre fotki.

Na aparat moge wydac... W sumie to sam nie wiem ;) Mysle, i nie tylko ja, ze ponizej 1000zl nie ma co kupowac. Wiec tak ponad 1tys. Chyba, ze jakis mega super fajny bedzie za ciut wiecej, no to tez poprosze o propozycje ;) W koncu aparat ma byc DOBRY i ma sluzyc na lata, wiec lepiej wydac wiecej. No i zeby byl w miare prosty w obsludze, a nie jakis super skomplikowany, z 50 przyciskami i setka bajerow... Niepotrzebnie mi to :P

Tak przeglądalem na allegro, wzgledem mpx i zoom, i znalazlem:
nikon
http://allegro.pl/item939065411_nowy_ni ... zecin.html

nikon z najwieksza iloscia mpx (14)
http://allegro.pl/item940258632_aparat_ ... zarny.html

i canon z najwieksza dostepna iloscia zoom (26):
http://allegro.pl/item932505945_zestaw_ ... a_2gb.html

Nie wiem wiec co jest wazniejsze i na co patrzec, czy na mpx, czy na zoom, czy na to i na to, czy na zupelnie cos innego. Dlatego prosze o porade!

Jesli trzeba jeszcze dodac jakies informacje, to piszcie, nie wiem co jeszcze mam dodac ;) Firma - bez znaczenia. Wazne by byl dobry aparat, i najlepiej taki, ktory juz jest w sprzedazy (chcialbym go kupic w przeciagu 2 tygodni).

Pozdrawiam!

PS: Jesli ktos zna jakies dobre sklepy z aparatami w Szczecinie lub Poznaniu, to prosiłbym o polecenie! Bo na allegro to róznie bywa ;)

#3
Po pierwsze średnio trafiłeś w forum - tu raczej gadamy o zdjęciach a nie doradzamy o kupnie cyfraków. Wejdź na jakiś canon-board czy coś w ten deseń. Tam masz specjalistów od wszelkiej maści sprzętu.

Po drugie - obawiam się, że nie stworzono jeszcze takiego kompaktu.

Raz - nie patrz na mpx, chyba że chcesz ultrakadrować albo robić duże wydruki(w co wątpię)

Dwa - im większy zoom, tym gorsza jakość zdjęć. Poza tym nie patrz na samo 24x zoom - bo może się okazać za optyczny jest 10 a cyfrowy(czyli zwykłe powiększenie na komputerze) stanowi resztę. Poza tym nawet jak będziesz miał tego 24x zooma, to nie za dużo Ci to da. Na koncertach z tego co mi wiadomo panują kiepskie warunki oświetleniowe. Dlatego będziesz musiał albo używać dłuższych czasów - co przy takim zoomie powoduje, że nie zrobisz ostrego zdjęcia, albo będziesz używał wysokiego ISO co w kompaktach(większości) powoduje utratę jakości.

Ergo, proponuję wydać więcej pieniędzy na lepsze miejsca(bliżej sceny) niż na aparat.

Pozdrawiam

#4
Mistrz Polikarp pisze:
Z lustrzankami nie wpuszczają, z kompaktowymi już tak
... To tak na serio? :lol:
Nie jestem stałym bywalcem na koncertach ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć... :roll:
no niestety, na większych imprezach tak jest, jak byłam na Heineken Opener Festiwal, to w regulaminie pisało że można wnieść tylko aparat amatorski z matrycą max. 3,2 mpix.

#5
polarny_mis pisze:to w regulaminie pisało że można wnieść tylko aparat amatorski z matrycą max. 3,2 mpix.
ciekawe czy z analogiem by wpuścili. w sumie nigdy problemu nie miałem, ale na HOF nigdy nie byłem.