Jaka maksymalna karta SD lub SDHC do D80 ???

#1
Witam...

Posiadam kartę SD 4GB w Nikonie D80 (czyli taką jaką maksymalnie on obsługuje według instrukcji).
Kumpel ma w D80 8GB SDHC i też śmiga.
Zamierzam dokupić teraz drugą kartę i mam do Was pytanko:

Czxy ktoś z was użytkuje w Nikonie D80 kartę SD lub SDHC ponad 8GB, jeżeli tak to proszę napisać dokładnie jaka to karta


Pozdro...
MC_NEO

#2
ciekawe
zastanawia mnie po co Ci tyle miejsca na zdjecia?
ok robisz sesje i nie miescisz sie w 4gb? chyba na tym sprzecie wychodzi ok 700 zdjec.
jak to za malo to kup 8gb taka jak ma "kumpel" i powinno byc ok ;)

mozna tez zmieniac karty i miec 2x po 4gb ;)

#3
Wiesz.... ludziska jezdza na urlopy. Takie 10 giga (mam tyle na kartach 8 i 2) da sie bardzo sprawnie wypelnic podczas wyjazdu.

Po ostatnim wyjezdzie urlopowym mialem niecaly tysiak zdjec. Na D80 wlasnie. Fakt, ze ogromna wiekszosc nie przechodzi selekcji, ale co ma sie czlowiek na urlopie ograniczac :P

#5
Artoo pisze:Po ostatnim wyjezdzie urlopowym mialem niecaly tysiak zdjec.
ech, ja z dwóch tygodni przywiozłem 6 rolek slajda małego i 4 cz-b średniego, co mi tam do Was

#6
Nie zaprzeczam, że cyfrówka skłania do walenia klat w trybie psychopaty :P

To, że potem na papier dociera ledwo kilkanaście fotek to inna sprawa; a w ogóle urlopowe fotki rządzą się swoimi prawami :)

#7
Mi w zupełności wystarcza karta 4 giga,nigdy nie pomyślałem nawet o kupnie 8 lub więcej giga:) Moim zdaniem taki układ jak najbardziej pasuje,z tego co mi wiadomo to są nawet karty 16 giga.