Zdjęcia na sali tanecznej - jaki program?

#1
Witam wszystkich,
właśnie się zalogowałem, czyli jestem amatorem posiadającym coś trochę lepszego od zwykłej "głupawki" w stylu naciśnij i już.
Mam pytanko do fachowców: jak zrobić WYRAŹNE zdjęcie podczas imprezy tanecznej??? Migają światła, jest dym, ludzie balują na parkiecie... Przy włączonej lampie (wbudowana do aparatu - EOS 550D - na razie taka może kiedyś będzie zewnętrzna) nie ma problemu ALE tracimy cały klimat - nie widać kolorów, promieni świateł a dym daje ścianę jak podczas mgły na drodze i zapalonych "długich" świateł.
Proszę o pomoc. Co ustawić, żeby zrobić wyraźne fotki bez utraty "klimatu" jaki tworzą światła dyskotekowe?

Z góry dziękuję.
Tomek

#2
Laki11 pisze:roszę o pomoc. Co ustawić, żeby zrobić wyraźne fotki bez utraty "klimatu" jaki tworzą światła dyskotekowe?
wyłącz lampę i podkręć ISO

#3
Dzięki.... hmmm a ISO na ile? Czy stosować metodę prób i błędów?
Zdjęcia cykać na automacie czy manualu? Jeżeli automat to program "RUCH"? Czy jakieś inne ustawienia?

Sorry za natłok pytań ale zanim do tego się zabiorę muszę mieć jakieś pojęcie...

Dzięki za zrozumienie i pomoc
Tomek

#6
Pstrykać na Av, ISO 1600, jak ciemno to i tak niewiele to da. Na kicie na 50mm masz światło 5.6 a to trochę ciemno...
EF 50/1.8 powinien wystarczyć, choć nie wiem czy kąt nie za wąski będziesz miał do pstrykania na sali.

Aaaa, bo tak pomyślałem, że lepiej wypadnie canonowy obiektyw EF 35 f2, postać człowieka obejmiesz z odległości 2-2,5m.
Za 1k sobie możesz takie coś kupić.