obiektywy terenowe do Canonów 450d, 7d

#1
Witajcie, chciałbym poprosić o radę w sprawie wyboru obiektywu. Jako, że pracuję w terenie, bardzo ważnym elementem są dla mnie zdjęcia. Obecnie, od 2007, mam canona 450d ze standardowym kitem, który wyraźnie mi nie wystarcza. W przyszłym roku zamierzam go zmienić i kupić pudło z canonem 7d. Zanim to jednak nastąpi chciałbym zainwestować w kilka porządnych obiektywów, które później będę używał w siódemce. Moje potrzeby to głównie dobre reporterskie obiektywy:
1. Szeroki kąt - chcę być w centrum wydarzeń, możliwość łupania szerokich ujęć mnie uwodzi, co ważne ten obiektyw musi być jasny, jasność szczególnie mi doskwiera w przypadku kit-u
2. Dobry zoom - taki którym mogę wyłapać sytuację z dalszej odległości, przy tym może zrobić jakiś portret czy detal sytuacji społecznej - tutaj jestem prawie zdecydowany na Canon EF 70-200mm f/4L USM
3. Portretowiec - taki, który będę mógł wykorzystać w terenie - już kilkanaście razy miałem okazje robić portrety i wydaje mi się, że dobry obiektyw mi w tym pomoże
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

#2
hmm dosyć duży przeskok z 450d na 7d ale sadze ze rozsądny :P

1. sadze ze 17-40mm f/4.0 będzie dobrym obiektywem, wielu reporterów ich używa, moze i światło nie zachwyca ale ogólnie to L wiec nie powinno byc żadnych problemów.

2. 70-200mm, nie ma co sie zastanawiać, bardzo dobry i dosyć tani obiektyw.

3. sadze ze 85mm f/1.8 byl by najlepszym do tego zadania ale to juz pozostawiam tobie do wyboru.

Pozdr
Darek.

:D

#3
Nie wiem jaką ilością pieniążków dysponujesz.

Może 5d + 70-200 2.8 IS USM + 16-35 2.8 ? 70-200 to też jest świetna portretówka.

7d + 70-200 f/4 IS USM + 17-40L USM to też dobry setup. No i 70-200 f/4 również świetnie zastępuje standardową portretówkę.
Chyba że chcesz do portretów osobne mniejsze lżejsze i jaśniejsze szkło. To 85mm 1.4 / 1.8.
EW dla podciecia kosztów można wziąć 50mm na portret, przy APS-C da radę.


Ogólnie dużo zależy od tego ile masz na wydanie.

Pozdrawiam.

#4
Ja bym brał 70-200/2.8, którąkolwiek wersję w zalezności od finansów. Tym zrobisz też świetne portrety. Za szeroki kąt ostatnio całkiem przypadkiem kupiłem tokinę 16-28/2.8 i jestem z niej baardzo zadowolony.
No i jeśli nie potrzebujesz szybkiego wielopunktowego AF, to lepiej się zastanowić nad 5d. Jakość zdjęć nieporównywalna do siódemki.