problem z czasem naświetlania

#1
Witam . Jestem amatorką w dziedzinie fotografii, więc dla niektórych moje pytanie wyda się banalne . Korzystam od paru dni z lustrzanki Sony SLT-A33 i przy trybie S (priotytet migawki) czas naświetlania maksymalnie ustawić mogę 1/4000s , tylko w gdy włączone jest ISO . Oczywiście jest to opcja bez lampy błyskowej . Czy nie umiem ustawić w trybie lampy błyskowej czasu naświetlania /4000s czy po prostu jest to niemożliwe ? Jeśli jednak jest to w jaki sposób mogę to zrobić ? Z góry dziękuje : )

#2
hmmm, z tego co mi sie wydaje to lampe można ustawić maksymalnie do 1/250, bo jesli ustawisz 1/4000 to kurtyny nie sa tak szybkie i aparat zrobi zjecie w momencie gdy one będą przechodzić lub polówkę z jednej kurtyn.

#3
witam :-)

to normalne, tak jest i tyle
dlaczego akurat tak, to już Darox - troche pokrętnie - wytłumaczył
krótsze czasy, nawet 1/4000s można ustawić
tylko z zewnętrzną lampą realizującą tryb HSS

Pozdrawiam. :-)

#7
1/4000 przydaje sie kiedy robimy zdjęcia w pełnym słońcu i chcemy dobłysnac lampą (modelkę bądź fotografowany przedmiot)
Z tym że wtedy najużyteczniej jest używać off-shoe, a wyzwalacze obsługujące HSS (High Speed Shutter) nie są tanie, Ew jeszcze można kupić kabel off-shoe z przeniesieniem pełnej automatyki.

Szczególnie gdy ktos ma minimalne iso 200, a ma zamiar robić zdjęcie jasnym tele np.85 1,4. chcąc uzyskać mała głębie ostrości.
Filtry ND psuja jakość zdjęcia. To shutter speed krócej niż 1/1000 przydałoby się :)

Ja na przykład często chciałbym lampy off-shoe używać na powyżej 320. I systemową i studyjne.

Ps.
Chyba wiem czemu forum obumiera;
tjruslan pisze:Po trzecie mnóstwo w sieci różnego rodzaju poradników na kreatywne użycie lampy błyskowej w fotografii. Polecam google.

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11999
Po to jest forum żeby pytać :)