Maly problem z nowym aparatem.

#1
:D Witam serdecznie, otoz zakupilem Canon'a 50D jest w idealnym stanie wszystko chodzi jak w zegarku, ale...no wlasnie ale, jak juz zrobilem zdjecia i je wzucilem na pc okazalo sie iz podczas odtwarznia raw'ow jest maly proble, pokazuje sie komunikat:

Nie mozna wykonac polecenia poniewaz to nie jest prawidlowy typ dokumentu.

nie wiem o co chodzi moze ktos mial juz kiedys podobny problem, prosze o pomoc!

#3
50D to kawał dobrego aparatu :)

Z pewnością musisz zaaktualizować Camera Raw'a ;)
Zależnie od tego Jakiego Photoshopa używasz musisz poszukać najnowszej wersji.

edit;
Marcin - wykosztował się mniej niż Ty na 500D :P
Ostatnio zmieniony śr lut 16, 2011 11:06 pm przez Adam.B, łącznie zmieniany 1 raz.

#5
Wrażenia nie z tej ziemi, naprawdę wszystko tak jakby wydaje sie lepsze....no i nawet sam wizjer jest duzo , duzo jaśniejszy! Ale sa tez i te zle strony, np na 20d moglem zmieścić około 300 rawow na 2gb a teraz zaledie 100...ale nie ma się czym zamartwiać, kupi sie większą karte i po problemie! :D

#6
Adam.B tjaaa, tylko mam nowe, sklepowe, i na raty :P Nie mam większych potrzeb co do puchy, za to dobrego szkła mi brakuje... :| 1,8k muszę ustukać... Jak na razie słabo mi to idzie... ;) Adaś, dobrze wiesz że pucha to tylko jeden klocek z całości. 500D ma dobre możliwości, ale dobrego szkła potrzeba.

#7
Akurat karty teraz sa Tanie:) W wakacje braklo mi pamieci jak bylem w Pl wszedlem do Carefura i Sandisk 8gb 8extreme II za 100zl kupikem.:p
500d to nienajgorsza pucha:) Mowilem tylko ze w Uk uzywka z gwarancja 50d wychodzi taniej niz 500D w Pl:) Jakie szkielko za to 1.8k chcesz kupic? :)

#8
Na początek Sigma 30 mm f/1.4. Niedroga a i dobre możliwości ma, chociaż nie jest to "mistrzostwo świata". Jasna "stałka", odpowiednik 50mm dla FF. Akurat dla takiego amatora jak ja... :D

#9
Racja,karta to najmniejszy problem i wcale nie kosztuje zbyt wiele,ja mam u siebie 8 giga,ale planuję wymienić na 16:) szukaj w dobrych sklepach internetowych z akcesoriami do aparatów,tam jest po prostu taniej. 50D to bardzo dobry jakościowo sprzęt i będziesz z niego zadowolony,zaktualizuj tylko Photoshopa do najnowszej wersji i będzie w porządku.