Lustro od 3000-3500 zł.

#1
Witam.

Zabrałem się za zmianę lustra (dotychczas Nikon D3000).

Myślę żeby szukać czegoś raczej do 3000 zł ale max. do 3500zł.
Zastanawiałem się nad Sony Alfa 37 lub Sony Alfa 57.

Zdjęcia zazwyczaj robię na spacerach, pokazy fajerwerek, trochę makro oraz wycieczki.

Nie ukrywam że Nikon D3000 ma wolny zapis zdjęć na kartę (ta sama karta w Alfa 500 i momentalnie zapisuje) więc szybkość zapisu na kartę jest dość ważna zwłaszcza przy fajerwerkach.

Trochę też zależy mi na kręceniu filmów.

Żeby była janość szukam nowego aparatu ze sklepu (cześć gotówką część na raty).

Powiedzcie mi jakie aparaty bądź zestawy byście polecili?

#3
Za 3500 oddam Ci D300s w bardzo dobrym stanie 25tys migawka ( jeszcze 125tys gwarantowane przez Nikona). Z 2 oryginalnymi bateriami plus dwie nieoryginalne baterie :)
Pełen zestaw pudełko dowód zakupu w UK.
(zakup przez allegro ponieważ jestem obecnie nada w Uk)

Ahh.. Wybacz teraz dopiero doczytałem że chcesz tylko nowy sprzęt. (Ale za nowego D300s zapłaciłbyś ponad 5tys :P)
A jest to aparat bardzo szybki :)

#4
Ja mam Sony Alpha 37 i musze powiedzieć, że jeśli chodzi o aparaty fotograficzne to jest jednym z najlepszych w swoim przedziale cenowym. Poza tym przydaje się też ta funkcja kręcenia filmów full hd. Ostatnio na urodzinach mojego męża nakręciłam tak fajny film, że wszyscy chcieli żebym im nagrała na płytę. Musze jeszcze dodać, że jeżeli chodzi o filmowanie to jestem bardzo początkująca. Wiele osób twierdzi, że trzeba umieć fotografować/filmować, ale prawda jest taka, że dobry sprzęt też jest bardzo istotny.

#6
Może i jest przereklamowany, jak mówi weesee, ale moj soniak spełnia moja oczekiwania ...
Ale jesli decydowałbyś się na Sony Alpha to nie 37 tylko kup sobie już taki: Sony Alpha SLT-A65 - jest zdecydowanie lepszy a jak poszukasz to znajdziesz w sieci sklep gdzie w zestawie z obiektywem zmieścisz się w kwocie jaką zakładasz.

#7
truskaweczki2 pisze:moj soniak spełnia moja oczekiwania ...
jak naprawiałem sprzęt to soniaki też spełniały moje oczekiwania, znaczy było co przy nich robić.

#8
Ja bym Ci poleciła Canona 600D. Sama się zastanawiam, bo mój 50d już z deczka stary się robi. Z tego co o nim czytałam to we wszystkich testach lustrzanek cyfrowych jest bardzo wysoko, a cena jest dość niska- jak się dobrze poszuka to body już za 2400 się znajdzie. Ja tam też w Soniaka bym się nie pakowała.