Jaki aparat do zdjec kulinarnych?

#1
Szukam aparatu lustrzanka cyfrowa/lub cyfrowy. Glownym przeznaczeniem sa zdjecia w pomieszczeniu potraw gdyz aparat ma sluzyc glownie mojej narzeczonej do eksprymentow kulinarnych i wrzucaniu pozniej tychze zdjec na bloga. Chcielibysmy jednak zeby bylo to cos porzadniejszego niz zabawka za 500zl. Mysle, ze bylibysmy w stanie przeznaczyc na ten cel 1500-3000zl. Tak spory rozrzut cenowy z racji, ze zdaje sobie sprawe ze zdjecia robi fotograf, a aparat to tylko narzedzie choc wiadomo, ze slabym sprzetem nie uzyska sie oczekiwanych rezultatow.

Jakosc zdjec, zywosci kolorow jaka chcialbym uzyskac dobrze obrazuje ta galeria http://www.flickr.com/photos/45592610@N07/

Dobrze aby aparat nadawal sie rowniez do bardziej typowych operacji typu zdjecia z wakacji.

Glownie zalezy mi na jakosci kolorow, braku szumow. Nie upieram sie przy lustrzance, bo nigdy nie mialem z nimi stycznosci. Co nie znaczy, ze nie mozna sie poduczyc. Preferuje i wychodze jednak z zalozenia, ze jak cos kupowac to cos lepszego niz korzystanie z pierwszej lepszej promocji.

Bylbym wdzieczny za wszelkie podpowiedzi w tej kwestii.

#3
kup luszczanke z kitem(na wakacje i na codziec, ok 18-55) plus do tego jasna stalke (np. 50/24/35 mm f 1.8-2.0) I do tego statyw żeby na dłuższym czasie niż 1/30 sekundy robić zdjęcia.

Aparat taki żeby wyrobił się w cenie zgodnie z opiniami z neta i żeby pasował Ci do w miarę taniej stałki.

Stałka będzie Ci potrzebna głównie do jedzenia więc możesz mieć bez af- taniej wyjdzie.

Moja propozycja:

(jako że sam korzystam z PENTAX- polece tę firmę- dobre i tanie stare obiektywy - nowych mało - malo rozwojowy system)

OBIEKTYW PENTAX 2.8/28mm 28mm - 350zo

lub

SMC Pentax-A 50mm 1:2 - 170 zł

plus

kit do pentaxa(18-55 DA) - 175 zł

za resztę aparat czyli np.

k20d - stary i czułości nie te, ale daje radę - sam go mam, ale z chęcią wymianiłbym na coś nowego :)

k-r 1700 zł - nic o nim nie wiem, tyle kosztuje na alledrogo i ju

statyw nowy poszukaj jakichś dobrych podróbek manfrotto za 200-300

#4
światło, o o którym pisze Weesee rób z lampek biurkowych, jak strzelasz statycznym przedmiotom, nie musi być silne, korzystaj z żarówek tej samej firmy, żeby miały podobny kolor, balans bieli zrobi za Ciebie aparat/ program

Aha - ściągnij GIMPA za darmo i naucz się obróbki kolorystycznej

Pzdr
cron