Samsung WB100 - pomocy!

#1
Witam!
Niemalże przypadkowo zostałam posiadaczką wymienionego w temacie aparatu - Samsunga WB100. Niestety, z racji tego, że moja przygoda z fotografią jest raczej uboga, nie radzę sobie z aparatem. Szczerze mówiąc - jestem kompletnie zielona. Kombinuję, ale zdjęcia nie wychodzą nawet przeciętnie. Czy ktoś z Was mógłby udzielić mi jakichś wskazówek na temat robienia zdjęć tym aparatem? Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś podpowiedział mi, jak wszystko ustawić, jakich trybów używać, żeby wszystko było jak należy.

#2
Witaj:)
A co się dzieje? nie ostre, złe kolory, za ciemne, za jasne?
Najprościej sprawdzić na pełnym automacie. Aparat powinien sam sobie wsztstko ustawić aby było ok.
Możesz dodać jakieś fotki poglądowe? trudno pomóc wiedząc tylko
Agulator pisze:Kombinuję, ale zdjęcia nie wychodzą nawet przeciętnie
A co do obsługi:
Agulator pisze:gdyby ktoś podpowiedział mi, jak wszystko ustawić, jakich trybów używać
Myślę że instrukcja obsługi + google + YT i wszystko się wyjaśni :)

Jak coś to pisz :)
Pozdrawiam

#3
Zdjęcia zazwyczaj nie mają ostrości. To jest główny problem. A jeżeli mają - są to zdjęcia robione w domu, z lampą błyskową, czyli raczej dla mnie mało znaczące. Na zewnątrz zdarzyło mi się robić zdjęcia tylko przy pochmurnej pogodzie. Zdjęcia ludzi - są wyblakłe, w dodatku sprawiają wrażenie rozmytych. Zdjęcia przyrody w miarę mnie zadowalają. Kolor jest, gorzej z ostrością, ale da się przeżyć. Instrukcje czytałam, ale mimo, że próbowałam się do nich stosować, zdjęcia były kiepskie. Ale to chyba jednak kwestia braku umiejętności. :) Co do fotek poglądowych.. Ogólnie mam mało zdjęć, z tego powodu, że aparat z niewiadomych nie dawał rady przy niskiej temperaturze na zewnątrz nawet na pełnych akumulatorach. Wyłączał się. Niedawno je wymieniłam, jutro mam zamiar coś pokombinować. :) Jednak jak najszybciej postaram się wybrać coś z tego, co już mam. Dzięki za odpowiedź! :)

#4
Nie znam dokładnie twojego modelu ale kiedyś spotkałem się że mimo trybu auto nie działała funkcja stabilizacji bo była po prostu wyłączona w menu, ale to był nikon i tam to się nazywało Vibration-Reduction u ciebie to może być OIS i DIS (stabilizacja optyczna i elektroniczna DIS)

Szukaj, googluj i kombinuj a jak coś pisz :)

#5
maron895 pisze: Szukaj, googluj i kombinuj a jak coś pisz :)
A jak będziesz pisała, to najlepiej ze zdjęciem i opisem przeprowadzonych działań i z opisem spodziewanych wyników.

Wiem, że to było napisane, ale odczułem potrzebę to podkreślić. Naprawdę chciałbym pomóc, ale nie wiem jaki dokładnie jest problem.

#6
lacek pisze:Naprawdę chciałbym pomóc, ale nie wiem jaki dokładnie jest problem.
Wygląda na problem ze znajomością podstaw fotografowania.

Agulator pisze:Czy ktoś z Was mógłby udzielić mi jakichś wskazówek na temat robienia zdjęć tym aparatem? Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś podpowiedział mi, jak wszystko ustawić, jakich trybów używać, żeby wszystko było jak należy.
Wszystkie podstawowe informacje znajdziesz w instrukcji obsługi.
Do tego poczytaj na temat podstaw fotografii. Czym jest czas, przysłona,głębia ostrości, ISO, blans bieli, korekta ekspozycji. To są podstawy, które musisz znać - o ile Ci zależy na świadomym fotografowaniu :)