Lustrzanka do 2000zł.

#1
Witam, swoją przygodę z fotografia zaczęłam na kompakcie, jednak chciałbym przejść teraz na lustrzanke. Generalnie mój budżet nie jest zbyt wielki bo 2000zł. W związku z tym moje pytanie, czy mógłby ktoś polecić sprzęt który mieściłby się w tej kwocie? Aparat miałby mi służyć do robienia zdjęć typu; krajobraz, portret i ewentualnie dokumentowania imprez towarzyskich. Jaki aparat byłby dobry na początek?

#3
Na pewno ze szkłem, chciałabym nowy ale jestem świadoma że kokosów nie znajdę za tą cenę, więc jakby była jakaś używka w dobrym stanie to jestem skłonna kpić, a czy ciężki czy lekki to już ma mniejsze znaczenie.

#4
do 2000 nie poszalejesz za bardzo :) ale z tego co patrzyłem przed chwilą na porównywarce okazje.info to w tej kwocie możesz dostać np. Canona EOS 1100D z 2 obiektywami: 18-55 mm i 75-300 mm ; albo Nikona D3100 z obiektywem 18-105 mm ...

#9
witam:). Z praktyki doszedłem do wniosku....w miarę tani korpus z sensowną, nie nadmuchaną matrycą i jak najlepszy czyt. z jasnym światłem obiektyw. Był czas, że na stanie posiadałem tylko dwa szkła 28 mm i 50mm, fotografowałem z przyjemnością :).
Wyprzedzając...skoro lubisz fotografować krajobraz oprócz nowego body i obiektywu zaopatrz się w filtr polaryzacyjny.

vviktoria pisze:Na pewno ze szkłem, chciałabym nowy ale jestem świadoma że kokosów nie znajdę za tą cenę, więc jakby była jakaś używka w dobrym stanie to jestem skłonna kpić, a czy ciężki czy lekki to już ma mniejsze znaczenie.
Nie narzekaj:). Wy młodzi jesteście w rewelacyjnej sytuacji. 10 lat temu kupiłem hybrydę Dimage 7 używaną za 3,5 k pln..:). Wiem inne czasy, cyfrowa lustrzanka z wymienną optyką była marzeniem.

#13
do 2000 nie poszalejesz za bardzo Smile ale z tego co patrzyłam przed chwilą na porównywarce okazje.info to w tej kwocie możesz dostać np. Canona EOS 1100D z 2 obiektywami: 18-55 mm i 75-300 mm

#14
dusia pisze:do 2000 nie poszalejesz za bardzo Smile ale z tego co patrzyłam przed chwilą na porównywarce okazje.info to w tej kwocie możesz dostać np. Canona EOS 1100D z 2 obiektywami: 18-55 mm i 75-300 mm
Ja przed chwilą sprawdziłem Twój IP i nadajesz z dwóch kont na forum z tego samego IP, rozdwojeniom jaźni mówię banan.

#15
vviktoria pisze:Też zwróciłam na te modele uwagę kiedy przeglądałam inne fora :) a co mówisz o pentax'ie k-x ?
http://allegro.pl/pentax-k-x-zestaw-i3014506642.html
http://allegro.pl/pentax-k-x-2-obiektyw ... 54285.html
Sam miałem kiedyś dylemat i też oscylowałem w podobnej kwocie. Wybrałem Nikona D3100 i nie żałuje. Ma swoje ograniczenia, ale można nim wygenerować fajny obrazek. Teraz patrząc z perspektywy czasu myślę że warto było też zainwestować w Pentaxa.....ze względu na duży wybór szkieł. Duży plus, który za nim przemawia to możliwość korzystania ze starszych, tanich szkieł na m42, dzięki czemu za niską cenę można fajnie pokombinować.
Musisz przemyśleć na czym Ci zależy i jak będziesz korzystać z aparatu :)

#16
Jako, że nie tak dawno również stałem przed takim dylematem i rozpatrywałem to w różnych kategoriach to nauczyło mnie to wiele ...

mianowicie decydując się na pierwszą lustrzankę decydujesz się również na obranie kursu na dany system ( zawsze to można zmienić sprzedać) ale wybierasz nie tylko body ale również bazę szkieł które każdy który chce się rozwijać dokupuje i trzeba rozpatrywać przyglądać się ceną ilości szkieł Nowych/ używek ....

Każdy ma swoje zdanie i będzie mówił o systemie który sam posiada i wymieniał jego walory każdą marką da radę zrobić super foto wszystko zależy od chęci do nauki

Teraz moje zdanie opatrzone moim doświadczeniami:

- ja polecam sprzęt nowy zwłaszcza że przy mały budżecie wydanie całej kasy na sprzęt używany bez gwarancji wiąże się z ryzykiem że pozostanie się w którymś momencie bez niczego.

- który producent każdy ma swoje plusy i minusy każdy produkuje podobny sprzęt w entry level :)

- w 2 tys da radę kupić nowy sprzęt na początek - jak się nie spodoba może go odsprzedać zawsze ze stratą paru zł bo będzie na gwarancji

- preferencja do marki - jak ktoś chce się lansować Nikonem wybierze NIkona ktoś Canonem to Canona a ktoś Sony , Pentaxem itd - taka prawda o markach

- Pentax robi świetne body ale ze szkłami hmm coś dobrego (nowego) trzeba słono płacić - to ciężki producent budżet na przyszłość duży - dla mnie dyskwalifikacja brak Pełnej Klatki

- Nikon Canon ceny i polityka tu mnie zniechęca - Canon mocno klonuje ostatnio body i nie za dużo rzeczy w nich zmienia , Nikon ostatnio hmm notuje wtopy ze swoimi sprzętami

- mnie namówiono na Sony hmm sceptycznie do tego podchodziłem po czasie oceniam i mogę powiedzieć jest dobrze - sceptycznie dochodzeniem do wizjera Digitala ale powiem teraz że ma on więcej plusów niż minusów , pracuje dobrze , cena za body na starcie konkurencyjna możliwość duże , świetna marka do fotografii jak i filmowania , szybkie body ( może tylko muli przy słabych kartach przy zapisie) ,

- Sony montuje stabilizacje w body co jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla początkujących dużo świetnych szkieł manualnych od Minolty

ja bym myślał o czymś takim :

nowy Sony A-58 lub dołożyć do Sony A-65

Wiem że mało ludzi poleca Sony ale budżetowa na początek to dobry sprzęt trzeba z nic trochę popracować aby się do niego przekonać.

#18
PADRE pisze: - Pentax robi świetne body ale ze szkłami hmm coś dobrego (nowego) trzeba słono płacić - to ciężki producent budżet na przyszłość duży - dla mnie dyskwalifikacja brak Pełnej Klatki

- Sony montuje stabilizacje w body co jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla początkujących dużo świetnych szkieł manualnych od Minolty
Niestety zgadzam się, za szkła trzeba sporo dopłacać. Do 2 tys zł raczej nie kupisz pełnej klatki, więc argument trochę nie trafiony.
Co do stabilizacji, to z tego co wiem, Pentax ma właśnie stabilizację w Body.

Stoję przed takim samym dylematem. I prawdę mowiąc nie wiem co wybrać. Raz szala przechyla się na korzyść nicona, raz canona raz pentaxa :)

#19
Golderka pisze:
PADRE pisze: - Pentax robi świetne body ale ze szkłami hmm coś dobrego (nowego) trzeba słono płacić - to ciężki producent budżet na przyszłość duży - dla mnie dyskwalifikacja brak Pełnej Klatki

- Sony montuje stabilizacje w body co jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla początkujących dużo świetnych szkieł manualnych od Minolty
Niestety zgadzam się, za szkła trzeba sporo dopłacać. Do 2 tys zł raczej nie kupisz pełnej klatki, więc argument trochę nie trafiony.
Co do stabilizacji, to z tego co wiem, Pentax ma właśnie stabilizację w Body.

Stoję przed takim samym dylematem. I prawdę mowiąc nie wiem co wybrać. Raz szala przechyla się na korzyść nicona, raz canona raz pentaxa :)

To dinozaura wygrzebałeś :D
Czasy się zmieniły. Za 2 tysie ciężko będzie coś rozsądnego zaproponować. Dolar 4 zeta kosztuje!!! Zły okres aby kupować...


Pozdr
Tomek

#20
weesee pisze:witaj
nowy czy używka?
Czy w ogóle akceptujecie zakup używanych lustrzanek ? Szukam obecnie sprzętu i nie wiem czy zaprzątać sobie głowę używanymi.

R