Umarł król niech żyje król

#1
tak powiedziałmoja kobieta kiedy .... Stało sie i niestety albo stety podjąłem decyzje o zakupie lustrzanki cyfrowej kierowałem sie na Leice Digilux ale to ma być sprzęt do zarabiania na szybkich zleceniach . format do max 20x30 wiec stwierdziłęm ze cyfra wystarczy Canon 300d wcale mi nie leży oglądałem i spodoobał mi sie . D70 ale /.. włąśnie szukam kogoś kto tym pracuje i wie jak sprawdza sie ta maszynka w pracy tylko prosze was niech pisza ci co uzywali ten korpus :-)) pomoze mi to w podjęciu jakielkolwiek decyzji ..:-))

#2
hehe to takich tu pewnie duzo nie znajdziesz :)

ogólnoswiatowa opinia publiczna twierdzi zgodnie ze d70 lepszy od 300d, nawet mike johnson (polecam felietony na photopolis), ale przy obecnych cenach 20d duzo osób dokłada i kupuje canona głównie ze wzgledu 2 mega wiecej (wbrew pozorom to duzo) i na ultra niski poziom szumów na wysokich czułościach...

pozdrawiam :)

#3
Rev pisze:ale przy obecnych cenach 20d duzo osób dokłada i kupuje canona głównie ze wzgledu 2 mega wiecej (wbrew pozorom to duzo) i na ultra niski poziom szumów na wysokich czułościach...
Ja bym jeszcze pare zalet 20D nad D70 dopisal ale wystarczy spojrzec po specyfikacjach (www.dpreview.com) no i to ze to po prostu inna klasa (D70 - pol klasy wyzej niz 300D, 20D to nastepca 10D ktory jest o klase wyzej niz 300D) a cena mocno porownywalna.
Ogolnie tego typu dyskusji, watkow, rozwazan jest mnostwo... kazdy ma swoje plusy i minusy.
Glowny argument: wziac ten system ktory bardziej pasuje (ma sie szkla, uzywalo itp).
A jesli wszystko jedno jaki system... to jesli kogos stac na D70 to 20D bedzie lepszy... jesli ktos chce koniecznie oszczedzic (np lepsze szkla kupic) to 300D tez ujdzie a do niego szkielko lepsze.

Btw... czemu w podforum ciemnia cyfrowa i czemu moderator tego nie zauwazyl/nie zmienil? :P

#5
cz ktoś to uważnie czytał nie pytam o canona 300d czy 20d tylko o nikona d70 otym modlelu chciałem informacji od kogoś kto nim pracuje ....:-) Ale dzieki za posty....

#7
Pewnie moje zdanie i tak zostanie pominiete al ejednak je zamieszczę. Nie nie pracowałem D70, natomiast opre sie na stwierdzeniach kolegi z którym często wspólpracuję. Oczywiście ja jestem zwolennikiem 300D, on D70 ale...
1. wymienia pojawiający sie u niego przy fotografii efekt mory, zwąłszcza przy np. mocnych pasach (siatka ogrodzenia, płot w oddali, koszula w gęste paseczki)
2. D70 ma słabiej działający filtr antyaliasingowy, stąd takie efekty
3. brak ekwiwalentu czułości ISO 100
4. znacznie wyższa cena niż 300D

Co do 300D, któym pracowałem:
1. Obsługa praktycznie analogiczna jak EOS 300, z analogicznymi funkcjami
2. przy zgraniu softu made in russia robisz z niego 10D
3. tańszy niż D70
4. ma ISO 100
5. współpracuje z nową serią obiektywów EF-S, w tym z nowym 17-85 USM, co zapewnia pokrycie w przeliczeniu 28-135.

To na tyle. W zwiazku z pojawieniem się 20D cena 10D gwałtownie spada. MOżna rozważyć zakup tego aparatu lecz brak wspólpracy z obiektywami EF-S.


K

#8
pracowalem na D100 i wsumie d70 to to samo.. z tym ze ma lepsza migawke... pomiar... jedyny bol dla mnie to budowa korpusu... chociaz ta i tak wedlug mnie lepsza niz canonowska 300D... efekt mory? fakt kiedys byl ale nie jest to taka zmora az.... niewidze jakos na czasie zadnych narzekan na ten problem. Emo bierz d70 z 18-55;) i styka

#9
Kleofas pisze:2. przy zgraniu softu made in russia robisz z niego 10D
Klocilbym sie
5. współpracuje z nową serią obiektywów EF-S, w tym z nowym 17-85 USM, co zapewnia pokrycie w przeliczeniu 28-135.
Ten 17-85 to kiepsciutkie denko od sloika za niekiepsciutka cene. Juz lepiej szukac alternatyw - Sigma 18-125 na ten przyklad :P

Aha skoro juz tak na te EF-S sie uparles to pewnie wiesz ze Nikon tez ma odpowiednik takiego bagnetu wiec to zaden argument? Niestety skrotu literkowego nie pomne.

#10
Ja używam D70 kilka miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Obudowa niby gorsza niż w D100 ale i tak większa i cięzsza niż w F80 . Morą się nie przejmuj. Miałem ze 2 razy i to nic strasznego ;). Może autofocus nie jest najszybszy (w porównaniu z F80) ale do wolnych też nie należy. Co mnie denerwuje to balans bieli automatyczny nie jest doskonały, ale nic co automatyczne nie jest doskonałe ;). Nie ma przełącznika AF-s AD-c na obudowie i to mnie drażni. Denerwuje mnie też brak stałego podgladu iso na wyświetlaczu... można się przejechać. Co do innych pytań to wal a chętnie odpowiem.

#11
emo zdrajco! miales cyfrowa pupcie kupic do R8.tak na powaznie to zastanow sie nad tym nikonem ,bo powiem szczerze kilka osob sie skarzylo.ja nie mialem przyjemnosci,ale kuple maja...jak sie dowiem czegos wiecej dam znac.generalnie jakos ten nikon podswiadomie nie wzbudza mojego zufania, ale w koncu to nikon wiec chyba zdjecia robi...

#12
cholera sam nie wiem wczoraj mój brat przywiozł do mojego domu Leice Digilux 2 mam to w rekach i kurde sam nie wiem .......im dłużej to u mnie gości tym wieksze mam roazterki . M usze gdzieś dorwać nikona d70 bo tylko wtedy będe pewien a leica bajka ;-))) ....

#13
A bono nie mam juz żadnego sprzetu do systemu R .:-) wszystko sprzedałem .... Zostały mi tylko Konica T4 i komplet Heksanonow od 28 do 135mm :-) mały lekki niepozorny

#14
Kleofas pisze:Pewnie moje zdanie i tak zostanie pominiete al ejednak je zamieszczę. Nie nie pracowałem D70, natomiast opre sie na stwierdzeniach kolegi z którym często wspólpracuję. Oczywiście ja jestem zwolennikiem 300D, on D70 ale...
1. wymienia pojawiający sie u niego przy fotografii efekt mory, zwąłszcza przy np. mocnych pasach (siatka ogrodzenia, płot w oddali, koszula w gęste paseczki)
2. D70 ma słabiej działający filtr antyaliasingowy, stąd takie efekty
3. brak ekwiwalentu czułości ISO 100
4. znacznie wyższa cena niż 300D

Co do 300D, któym pracowałem:
1. Obsługa praktycznie analogiczna jak EOS 300, z analogicznymi funkcjami
2. przy zgraniu softu made in russia robisz z niego 10D
3. tańszy niż D70
4. ma ISO 100
5. współpracuje z nową serią obiektywów EF-S, w tym z nowym 17-85 USM, co zapewnia pokrycie w przeliczeniu 28-135.

To na tyle. W zwiazku z pojawieniem się 20D cena 10D gwałtownie spada. MOżna rozważyć zakup tego aparatu lecz brak wspólpracy z obiektywami EF-S.


K
Dzięki widzisz to właśnie jest jeden z punktów na rzecz nikona wkurza mnie zawsze jak nie ma pełnej kompatybilnosci z nikosiem pracuja wszystkie szkła nikkora .. Bardzo dziekuje za informacje będszei dla mnmie pomocna .....

#15
uwazam wypowiedz kleofasa za bardzo subiektywna i wyolbrzymiona na niekorzysc nikona...

ja mysle emo ze jak do szybkiej roboty to bym bral d70... autofokus nienajlepszy.. ten sam system co w D100, F80... ale daje rade...teraz sie zastanow szybka robota na d70 czy lejka digilux za bagatela 2tysiace dolarow???

#16
To są fakty, po prostu. Do Canona mozesz uzywac wszystkich obiektywów serii EF - wszystkich. Kwestia ISO to też nie wymysł. AF z obiektywem USM jest szybki.

Oczywiscie, ze KAŻDA wypowiedź jest subiektywna, Twoja o Nikonach - też. :)

Acha i jeszcze jedna uwaga:
Oficjalny sponsor Igrzysk w Grecji, firma KODAK robiła badania w jaki sprzęt wyposażeni są fotogreporteży akredytowani na zawodach sportowych. 70% z nich uzywało... Canonów.

Źródło - Foto Kurier.


K

#17
Rave pisze:uwazam wypowiedz kleofasa za bardzo subiektywna i wyolbrzymiona na niekorzysc nikona...

ja mysle emo ze jak do szybkiej roboty to bym bral d70... autofokus nienajlepszy.. ten sam system co w D100, F80... ale daje rade...teraz sie zastanow szybka robota na d70 czy lejka digilux za bagatela 2tysiace dolarow???
Rave a kto ci powiedzła że tą Diogilux2 za 2000 dolców ? Hę....

#18
WAPNO pisze:Ja używam D70 kilka miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Obudowa niby gorsza niż w D100 ale i tak większa i cięzsza niż w F80 . Morą się nie przejmuj. Miałem ze 2 razy i to nic strasznego ;). Może autofocus nie jest najszybszy (w porównaniu z F80) ale do wolnych też nie należy. Co mnie denerwuje to balans bieli automatyczny nie jest doskonały, ale nic co automatyczne nie jest doskonałe ;). Nie ma przełącznika AF-s AD-c na obudowie i to mnie drażni. Denerwuje mnie też brak stałego podgladu iso na wyświetlaczu... można się przejechać. Co do innych pytań to wal a chętnie odpowiem.
Mnie interesuje jak wyglądają foty w ravie albo tiffie z tego sprzeatu ... ? :-) jak z pojemnościa w cieniach i światłach .. ?

#19
Rave pisze:uwazam wypowiedz kleofasa za bardzo subiektywna i wyolbrzymiona na niekorzysc nikona...

ja mysle emo ze jak do szybkiej roboty to bym bral d70... autofokus nienajlepszy.. ten sam system co w D100, F80... ale daje rade...teraz sie zastanow szybka robota na d70 czy lejka digilux za bagatela 2tysiace dolarow???
Jak w d70 af jest lepszy niz w Nikonie F4 albo eos1 to spoko tymi pracowało mi sie super to jak coś jest szybsze i czulsze to też będzie ok ...
cron