#22
Rave pisze:ale od kiedy d70 jest drozszy od canona? ja tylko potwierdzam swiatowa opinie ze 300d czysci buty d70
Od zawsze, a z czyszczeniem butów to bym się wstrzymał.

#23
wiecie co / na drugi raz na 100% nie wrzuce takiego posta na grupe to nie ma sensu .. ..Ja szukam informacji co do konkretnego modelu a nie ktokomu buty czyści . Z pominięciem wszystkiego . Pracowałem kazdym systemem 35mm oprucz Contaxa RTS i każdy na moim poziomie czynił dla mnie cuda.... Więc moze ktoś mi w końcu powie o tu k...a chodzi z tym szczekaniem że jeden korpus jest talki a drugi lepszy ... Ja rozumiem ze moja mała głowa i ograniczone możliwości pojmowania nie ograniaja ważności tego zagadnienia .Ze potrafię tylko z ledwościa zobaczyć kształt obrazu .....wiece juz mi sie nawet pisać nie chce . Bono miał w 100% racje ...szkoda gadać..

#24
wiesz co Emo ja czegos tu nie rozumiem... pracowales na kazdym systemie 35mm....wiedze masz... internet ma wszystkie informacje jakie potrzebujesz... jestes profesjonalsta znasz sie na sprzecie to po co sie pytam dajesz topik w ktorym pytasz o opinie... niewiem jak dla ciebie ale jak wchodze an www.dpreview.com i przegladam test danego aparatu i zdjecia nim wykonane to wnioskuje jasno czy to jest to czego szukam czy nie...potem staram sie zlapac sprzet w lapy i sprawdzic... a opinie poszczegolnych ludzi to na koncu pytam bo najwazniejszy jestem ja i moje potrzeby/wymagania wzgledem sprzetu..... przynajmniej to potrafie teraz a mysle ze ty juz dawno posiadles ta umiejetnosc dopasowania sprzetu do potrzeb. Wiec czemu sie teraz zalisz i mowisz ze bono mial racje zeby nie dawac topiku na grupe.. a moze poprostu powinnismy zamydlic ci oczy i jeszcze bardziej podrajcowac...

Z gory cie Emo przepraszam jesli cie urazilem tym co powiedzialem no ale tak jakos wyszlo.

#25
Nie do końca sie orzumiemy :-) Po prostu oczekiwałem odpowiedzi kogtoś kto pracuje tą puszką i wie czego sie od niej spodziweać oprucz suchych danych a nie oczekiwałem że rozpocznie sie znów jałowa dyskusja o wyższośc icanona nad nikonem czy odwrotnie . Wiedza wiedza doswiadczenie dośwaidczeniem .Nie masz zamydlać chcę czystej informacji tym modelem pracuje mie sie tak i tka wkurza mnie to i to zachwyca yto ito częst ochodzi o drobne rzeczy . Których wiedząc cio chcę nie jesytem w stanie wychwycić nie mając maszyny w domu przez dwa trzy tygodnie a uwierz mi że nie bawi mnie juz sprzedawanie sprzetu po miesiącu bo nie leży i szukanie drugiego . Chce wiedzieć gdzie maszyna "KLĘKA" każda t o ma R8 też .a problem w tym ze zamiast informacji o którą prosiłem dostałem w dużej mierze kłótnie systemową .teraz ok?. :-)

#26
pracowalem na N80... pracowalem na D100... D70 to wierna kopia jak dla mnie...


gdzie te aparaty klekaja?? sa powolne... autofokus daje dupy... ale pomiar jest genialny.. nic mi wiecej nie potrzeba... niewiem do jakiej pracy to potrzebujesz ale jesli reporterka to bez lampy blyskowej typu sb600-800 chyba nie ma co sie meczyc z nastawianiem ostrosci lub machaniem aparatem w lewo prawo zeby wkoncu zlapal ostrosc.;p

D70 ma bardzo dobra synchronizacje z lampa blyskowa i swietna migawke.. i pomiary . natomiast celownik jest maly i moze denerwowac.. autofokus to poprostu archaizm... niewiem ja kciebie ale dobija mnie jak widzac scene ustawiona... aparat an statywie... i wciskam migawke i slysze bzyyyk bzyk bzyk bzyyyk... i pupa nieostro... zalamuje rece i tlumaczenie ze bo ma za slabo czuly czujnik mnie nie zadowala... tak jest wlasnie w tym sprzecie.. n80... d100.. d70... w d100 to myslalem ze mnie krew zaleje .... chociaz sensor ten sam co w n80 co jezdzilem mocno... z tym ze w cyfrze bardziej niz w analogu widze czy zdjecie jest ostre tam gdzie trzeba a w analogu tego nie widzialem bo niemialem pod reka dobrego skanera...

#27
sprzet jest spoko... daje bdb rezultaty osobie ktora wie jak go uzyc...

ale nie oczekuj wytrzymalosci.... predkosci i bezblednosci.. wszystko zalezy od ciebie... ostatnio coraz wiecej widze zdjecie z d70 ktore poprostu mnie zaskakuja... i sprawiaja ze zmieniam zdanie na temat slabosci tego korpusu... niejest chyba taki zly..

natomiast jesli nalezysz do grupy ludzi ktorzy, na przykladzie znajomego mojego znajomego ktory przychodzi do niego i mu mowi" no kurde ten nikon to sobie jaja robi.. juz 3 raz wymieniam w tym roku tylna scianke do F100 bo sie zlamala..." to d70 nie jest dla ciebie... d100 tez... celuj w metalowe korpusy lejki albo cyfrowa pupe.. albo d2x;) ewentualnie d1

#28
Rave tu nie chodzi w co chce celować bo po prostu wiem R9 i digi ściana ale co finanasoweo jest dla mnie na dzień dzisijeszy do przyjęcia .. Kurde chyba będę miał Leicę digiluxa 2 zdjecia są ok do formatu jaki potrzebuje czyli 20x30 ostorość ustawai błysakwicznie spust działa bardzo szybko jak masz ustawione manualne ostrzenie to nie można zauważyć opuźnienia . Jest cholernie szybka kumpel ma mi załatwić specjany konwerter x1,5 i o,7 więckrycie będzie od20mm do 135mm zobzczymy jak cena ma sie zamknąc w 4000 - 4300zł szukam jeszcze d70 jak znajde aparat wezme do ręki to juz będe wiedział ...:-) na 100% teraz wiem na 80% .

#29
A i leica jest pancerna :-))) wszystko metalowe zrobiona naprawde po szwabsku..... a że są aparaty które daja lepszą jakośc zdjęć ?.Są . zobaczymy ... na dzień dzisiejszy jest tak 60% Leica Digilux 40% nikon D70 ... ale....:-)
cron