lampy zewnętrzne do Canona G2

#1
Witam, proszę o informację czy do Aparatu cyfrowego CANON G2, zaopatrzonego w stopkę można stosować lampy niezależnych producentów- np SUNPACK-a, czy tylko sygnowane lampy CANON-a. Zarówno w instrukcji jak i w sklepie usyskałem info o pewnym ryzyku związanym z wyborem lamp niefirmowych ( ale niestety znacznie tańszych!).

#2
Witam masz problem :lol: . Niestety z lampami do cyfraków canona jest troszeczke problem wiem że lampa powinna mieć E-TTL inaczej ani rusz w moim pro70 niestety lampa metza z kostkądo eosa E-ttl nie chodzi musi być orginalny canon nawet380ex jest jeszcze inne rozwiązanie aparat na manual czyli czas np 1/30 przysłona 5,6 to samo ustawiasz na komputerze lampy i jazda tylko wrtedy nie masz pomiaru E-ttl przez obiektyw a pomiar przez czujnik lampy .Ja tak pracuje jest to to troce upierdliwe bo pracujeszz przy włączonym ekranie LCD ( wmoim przypadku) ale można sie przyzwyczaić .Jedyny sposób to iść do sklepu z G2 podpinać lampy i patrzeć z którą będzie wapółpracował :lol: Sukcesów w poszukiwaniu, Emo