Fotki nocnego nieba

#1
Witam:)
kilka razy uzywajac EOS'a 350D i teleobiektywu SIGMA 135-400 probowalem zrobic zdjecia Księżyca:(
W wiekszosci wypadkow pomimo statywu i dlugiego czasu ekspozycji zdjecia wychodza niesotre i jakies takie zamglone.
Czy wiecie jakie mogą być tego powody?
Może nalezy użyć innego obiektywu? Filtra?
Dzieki i pozdrawiam

#2
Wiesz - kiedyś, dawno, dawno temu, jeden wielki Polak, "zatrzymał słońce i ruszył ziemię" :!: Zresztą nie tylko ziemie, ale także i księżyc, a to pewnie tylko po to, żeby utrudnić życie fotografom :lol:
Pozdrawiam. :-)

Re: Fotki nocnego nieba

#4
ODZIO pisze:Witam:)
kilka razy uzywajac EOS'a 350D i teleobiektywu SIGMA 135-400 probowalem zrobic zdjecia Księżyca:(
W wiekszosci wypadkow pomimo statywu i dlugiego czasu ekspozycji zdjecia wychodza niesotre i jakies takie zamglone.
Czy wiecie jakie mogą być tego powody?
Może nalezy użyć innego obiektywu? Filtra?
Dzieki i pozdrawiam
Proponuję wyjazd w wysokie, ośnieżone góry. :wink:
Tylko tam powietrze jest na tyle zimne, aby móc w miarę dobrze prowadzić obserwacje gwiazd.

#5
Pomysł z górami bardzo przypadł mi do gustu :D
Jednak muszę tego rodzaju plany odłożyć aż do ferii zimowych :cry:
Przejrzałem posty na temat astrofotografii, jednak większość użytkowników sugeruje zakup lunety..... A ja przecie astronom nie jestem, a po drugie Kopernik już swoją robotę odwalił..... (był niemcem a do tego kobietą :P )
Widziałem kilka opinii że ogniskowa około 1000 mm powinna gwarantować dobrą jakość zdjęć.
Czy ktoś z Was bawił sie może z konweterem?
Jeżeli do SIGMY 135-400 dołożyłbym telekonwerter x2 to powinienem mieć do dyzpozycji jakies 800mm.
Co Wy na to Górale :?:
Pozdawiam.

#11
Kolec,
Dzieki za informacje. W tak zwanym międzyczasie tez wyczaiłem na Allegro te produkty.
Mam problem - jak przykręcę ten słoik to mi sie ogniskowa zrobi 1600.
Czy to aby nie za duzo?
A o podchodzeniu i odchodzeniu od obiektu (Ksieżyc) nie ma mowy.... :P

#15
Dzieki to chyba jest najlepsze rozwiazanie.
Spotkać się z kimś kto sprzedaje ten sprzęt i popróbować.
Dzięki za pomoc.
Podzielę się swoimi doświadczeniami.
Miłego
Darek

#16
kolec7 pisze:Wiesz - kiedyś, dawno, dawno temu, jeden wielki Polak, "zatrzymał słońce i ruszył ziemię" :!: Zresztą nie tylko ziemie, ale także i księżyc, a to pewnie tylko po to, żeby utrudnić życie fotografom :lol:
Pozdrawiam. :-)

DOBRE :)