#2
Bardzo latwo mozna to zrobic w Photoshopie.
Bierzesz zdjecie, zaznaczasz lassem magnetycznym czerwony obiekt, "Zaznacz" --> "Odwrotnosc", "Obrazek" --> "Dopasuj" --> "Usun kolor".... i koniec.
Ja to robie tak.

#4
istnieje jeszcze sytuacja odwrotna, czyli zdjecia b/w w ktorych chcemy uzyskac kolor, zaznaczasz obszar, ktory chcesz pokolorowac i wybierasz hue saturation z opcja colorize

#5
Jeszcze raz dziekuje, za wszystkie odpowiedzi. Zaczelam sobie to testowac ...
a jak zrobic, zeby np. wszystkie elementy czerwone zostaly, a reszta byla czarno - biala?

do Feelip

#7
Feelip pisze:istnieje jeszcze sytuacja odwrotna, czyli zdjecia b/w w ktorych chcemy uzyskac kolor, zaznaczasz obszar, ktory chcesz pokolorowac i wybierasz hue saturation z opcja colorize[/quo

mam 5.0 i do tego wersje polska, nie moge tego znalezc "wybierasz hue saturation z opcja colorize" help :)

Re: do Feelip

#8
pestka pisze:
mam 5.0 i do tego wersje polska, nie moge tego znalezc "wybierasz hue saturation z opcja colorize" help :)
Można tam dotrzeć na 3 sposoby:

1. Opcje powinny brzmieć tak: Obraz -> Regulacja (2 od góry) -> Barwa/Odcień & Nasycenie

2. W zakładce Warstwy jest ikona czarno białęgo okręgu, w którą należy kliknąć lewym i tam wybrać Barwa/Odcień & Nasycenie

3. Skrót Ctrl + U