#4
widzialem digiluxa przedwczoraj, niepzozornie wyglada ale wykonanie solidnie, co do tego panasonica wiem ze sluchawki robia lepsze nic sony w sumie panasonic to odłam technics'a. zobaczymy , ktos kupi tego sprzeta i sie przekonamy jakie fotki tworzy:)

#5
zeby ten aparat robil dobre wysoko rozdzielcze fotki bez zaklaman w szczegolach na krawedzi to to musialby byc aparacik za poltora tysiaca dolarow minimalnie... ze wzorowa optyka.. chociaz sadze ze taka 12 krotna opytka by ksoztowala majatek... no ale wracajac do samego aparatu, mogli tez to olac i dac badziewny zoom bo to moze aparacik dla turysty amatora co nawet niezobaczy roznicy..

#6
jeśli to chodzi o Olympusa, to może się wypowiem:

mam c700 Ultra Zoom, 10x optyczny

po pierwsze, nie jestem zachwycony nim, bo nie ma stabilizatora, ale zdjęcia na 39mm robi takie same jak na 390mm

po drugie, zoom 10x czy 12x optyczny dla cyfry to co innego niż dla analoga i o tym trzeba pamiętać!

więc w sumie ze stabilizatorem to się nawet ładnie może sprawdzać

#8
mialem olka c-2100 z UZ i stabilizator przydatny dodatek, aparat miodzio, ale juz piks bakowalo i innych nastawien , denerwowaly mnie wlasnie nastawienia manulane, tzreba bylo spogladac w wizjer :cry:

#9
nieee, mi chodzi o to, że matryca CCD jest o wiele mniejsza niż klatka 35mm

więc 10x zoom optyczny cyfrówki nie przekłada się na takie samo zbliżenie analoga

proste?

#12
ten zoom na cyfrze moze i bedzie wystarczajoco dobry optycznie ale niechcialbym go widziec na analogu.. zeby cyfraki sa strasznie kiepskie jezeli chodzi o wide angle..
Obrazek

#13
aaa, czyli mówimy o tym samym :D

element CCD jest cholernie mały, więc kąt (!) robi się zupelnie inny w cyfrówce

dlatego ja bym nie fetyszyzował zoomów cyfrówek

#14
dla mnie pomijajaąc obiektyw t oraczej siara :cry: .Nie ma tam wedug tego co przeczytałem ustawień manualnych i nawet stopki na lampę błyskową więc szkło też pewnie takie sobie :( .Nie to nie dla mnie :wink:

#16
admin pisze:Przemek ty jeszcze nie spisz :wink: ?, no dziwny ten aparacik, pewnie zaniedlugo to adidas tez bedzie robil aparaty cyfrowe, tak jak casio :D
hahaha dokladnie nic dodac nic ujac