#2
bład pewnie nie wyskakuje gdy obiektyw masz na maksa otwarty tzn na najjaśniejszej przesłonie. Na innych juz wyskakuje. Ten obiektyw ma pewnie stary CHIP jeśli serwis jest w stanie Ci go wymienić to będzie działać .

Genialna polityka Canona sprawia to iz takie obiektywy jak szczególnie stare sigmy bez silnika USM nie dzialają z najnowszymi Canonami. Jedyna porada to wymiana chipa a przedstawicielem sigmy w polsce jest chyba firma HAMA z poznania, ale to dokładnie sprawdź na nacie. Pozdrawiam Cie!

.... skad ja to znam..

#4
Pestka.. dokladnie mialem to samo podpinajac do Kani350D moja Sigme 28-80 Marco 2 AF z mojego Canona EOS 3000... obiektyw dzialal super na pelnym automacie, a przy zmianie na AV albo jakikolwiek inny "nieautomatyczny" wyskakiwal mi blad 99... Wina lezy po stronie obiektywu.. pewnie masz go jako jeden z tych starszych... potrzebny jest Upgrade... Ja dzwonilem do trojmiasta do serwisu SIgmy i przedstawiono mi nastepujace rozwiazanie... wysylam do nich obiektyw na swoj koszt oni "upgradeuja" mi to i odsylaja.. taka operacja kosztuje 250 zl + koszta wysylki....w sklepie wysylkowym ten sam obiektyw kosztowal 399zl z gwarancja, totez wybralem zakup nowego.... Bez sensu.. za obiektyw ktory juz pochodzil, mam dodatkowo placic ponad 300 zl za upgrade a nowy dostaje za 399. Nowy juz dziala mi super, nic sie nie blokuje nie wiesza dziala ze wszystkimi ustawieniami. Jesli znajdziesz tanie rozwiazane upgradeowania to skorzystaj... jesli ma cie to kosztowac ponad 300 zl to powiem ci ze ja za moj 70-300 Sigmy (nie APO co prawda) placilem w wysylkowej 515 zl i dziala juz bez problemu.wszystkie ustawienia, czasy przyslony... najmniejszego problemu z nim nie mam .. wybor pozostawiam tobie ale zastanow sie zanim podejmiesz decyzje. Czasem warto dolozyc te 100-150 zl i miec nowy juz kompatybilny... Tak mi sie zdaje...

#5
Dzieki Jarek,
napalilam sie na ten obiektyw i nawet nie dopuszczalam do siebie mysli,, ze to jego wina :) Myslalam, ze ja cos zle ustawiam. Na szczescie moge go jeszcze zwrocic i tak dokladie zrobie. Nie moge robic zdjec i zastanawiac sie czy mi zaraz nie wyskoczy error, w konc to ma byc przyjemnosc, a nie stresior :) dzieki wszystkim za pomoc

zwrot

#6
Jasne... jak mozesz to zwroc.. bez sensu kupowac obiektyw ktory od razu trzeba do serwisu oddac.... tym bardziej ze niewiele miejsc sie tym zajmuje...ja w Krakowie niestety nie znalazlem zadnego i tylko mnie popychali w inne.. w koncu sie okazalo ze nawet jesli mialabys na gwarancji obiektyw to i tak do 3miasta wysylaja.. no wiec bez sensu... Jesli chodzi o zakup... ja juz sie nauczylem ze najlepiej jesli ci sprowadza obiektyw (jesli na stanie nie maja) a ty opiszesz im problem jaki moze sie pojawic i ze w razie wystapienia po porstu nie kupisz... ja tak zrobilem w przypadku mojej sigmy 28-80... sprowadzili, podpialem, sprawdzilem na roznych utawieniach i dopiero kupilem... Niestety nawet 400 zl to sa pieniadze ktore mozna przeznaczyc na co innego niz na niekompatybilny obiektyw:) Pozdr